Sıfır araç koruma bakımı vb.

CMasteR

Üye
Merhaba arkadaşlar kısmetse bende bu hafta içerisinde aracımı teslim alacağım. Sormak istediğim konu :

Kaput filmi boya koruma vb. tarzda bakım gerekli mi yaptırmak lazım mı ?

Şuan kendimi tam ifade edemesemde az çok anlamışsınızdır diye düşünüyorum endişelerimi :)

Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca bu tarz uygulamaları ziebart meiguars vb. yerlerde mi yaptırmak gerekli ?

CMasteR dedi:
Merhaba arkadaşlar kısmetse bende bu hafta içerisinde aracımı teslim alacağım. Sormak istediğim konu :

Kaput filmi boya koruma vb. tarzda bakım gerekli mi yaptırmak lazım mı ?

Şuan kendimi tam ifade edemesemde az çok anlamışsınızdır diye düşünüyorum endişelerimi :)

Önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca bu tarz uygulamaları ziebart meiguars vb. yerlerde mi yaptırmak gerekli ?
Konuya çok hakim olmasam da şahsi görüşlerimi söyleyeyim...

Daha önce kullandığınız araçlarda taşlara bağlı boyada(kaput)atmalar oldu ise yeni aracınıza kaput filmi yaptırın.

Bu aracınızı kullandığınız yol ve yaptığınız km ile bağlantılı bir durum.Ben hiç yaptırmadım...

R'a seramik kaplama yapıldı(Williams(serviste)) ama kaput filmi yok.Taş sıçrayacaksa sıçrasın sıçramazsa namerttir 8D bu beni rahatsız etmez...

Boya koruma yaptırırsanız aracınız daha geç kirlenir,temizlemesi kolay olur,parlaklığını uzun süre korur,kuş kakası :D ağaçlardan dökülen bilimum sıvılara karşı daha korumalı olur...

Bilinen markalara yaptırmak mantıklı gibi dursa da,işini iyi yapan o kadar usta var ki fazladan vereceğin paraya değer mi tartışılır...Araştırmak lazım,uğraşamam diyorsanız 3m-ziebart-sonax gibi bir yere gidin yaptırın...

Yaptırmazsam ne kaybederim,bana göre olmazsa olmaz değildir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Umut hocam öncelikle çok teşekkür ederim.

Aslında aracım hemen hemen her daim kapalı otoparkda duracak evde ve iş yerinde. Güzergahım e-3 zaten kartal -ümraniye arası.

Uzun yol ise yıllık izinlerde sadece haricinde çıkmıyorum desem yeridir.

Seramik kaplama sanırım bayağı maliyetli bir işlem henüz detaylı bir fiyat bilgisi bulamadım.

Kaput filmi içinse çeşitli söylentiler var ne denli doğru bilinmez. Kimilerinin dediğine göre renk tonu farkı oluyormuş gibilerinden söylentiler vs vs.

Kaput filmi yaptırmayın. Ziebart'taki görevli yaptırmam konusunda tavsiyelerde bulunsa da ben yaptırmadım.

Boya korumayı Ziebart gibi profesyonel yerler dışında yaptırmayın! Yaptıracaksanız da bilginiz olsun, ilk seferde 700 TL civarında alıyorlar, her sene de boya korumayı tazelemek için 200 TL ücret alıyorlar. Ben boya koruma da yaptırmadım ama yaptırmak isterdim doğrusu.

Kapalı otoparkta duracaksa aracınız ve taşlı-topraklı yolda kullanmayacaksanızaçok gerekli değil bence. Hele hele kaput koruma hiç gerekli değil. Uzun yola çıkarken de eğer yol durumundan endişe edecek olursanız kaputu maskesi takarsanız içiniz rahat eder ;)

http://www.golftutkusu.com/aksesuar/tam-boy-tampon-ve-kaput-maskesi/

snoppy dedi:
Kaput filmi yaptırmayın. Ziebart'taki görevli yaptırmam konusunda tavsiyelerde bulunsa da ben yaptırmadım.

Boya korumayı Ziebart gibi profesyonel yerler dışında yaptırmayın! Yaptıracaksanız da bilginiz olsun, ilk seferde 700 TL civarında alıyorlar, her sene de boya korumayı tazelemek için 200 TL ücret alıyorlar. Ben boya koruma da yaptırmadım ama yaptırmak isterdim doğrusu.

Kapalı otoparkta duracaksa aracınız ve taşlı-topraklı yolda kullanmayacaksanızaçok gerekli değil bence. Hele hele kaput koruma hiç gerekli değil. Uzun yola çıkarken de eğer yol durumundan endişe edecek olursanız kaputu maskesi takarsanız içiniz rahat eder ;)

http://www.golftutkusu.com/aksesuar/tam-boy-tampon-ve-kaput-maskesi/
Aslında şehir içi güzergahım e-5 ve otoban genellikle taş toprak bir yol değil ama bilemedim sıfır aracımdada kaputunda taş izi görmek istemiyorum açıkcası :) o kadar kararsızım ki anlatamam hep bi düşünce kafamda :)

@CMasteR

Hocam kamyonlara arkadan yakalasmadiginiz sürece taş izi kolay kolay olmaz. İmkânınız varsa boya koruma yaptırın. İmkan yoksa çok gerekli değil bence.

yusuf dedi:
@CMasteR

Hocam kamyonlara arkadan yakalasmadiginiz sürece taş izi kolay kolay olmaz. İmkânınız varsa boya koruma yaptırın. İmkan yoksa çok gerekli değil bence.
@yusuf hocam aslında doğru söylüyorsunuz. Sanırım ben aşırı takıntı yapıyorum. boya korumadan ziyada bana en mantıklı yöntem seramik kaplama gelmişti ama oda uçuk maliyeti var.

zaten istanbul içi e-5 ve tem ağırlıklı aracımı kullanacağım kamyonlara yanaşmadığımız sürece hiçbirşey olmaz gibi geliyor banada :)

Arkadaşlar bu gün tokyo garage ümraniye salih de sıfır aracım için  boya koruma ve cam su  kaydırıcı uygulamalarını yaptırdım ve çok memnun kaldım... Gerçekten kendinizin ugrasacagi kadar çok emek veriyor ve işi biliyor tavsiye ederim.

1094_31d169e2cc31c800fdbef1ecc17720b4cc032f6a.jpg

Geri
Üst Alt