Volkswagen Golf 8'in LED'li arka far tasarımı göründü


AhmetCakmak

Efsane Üye
Yönetici
Katılım
17 May 2017
Mesajlar
5,509
Tepkime puanı
7,626
Konum
İstanbul
İsim
Ahmet Çakmak
Volkswagen, yeni far gruplarının tanıtımı sırasında isteyerek ya da istemeden Golf 8'in arka tasarımını biraz göstermiş oldu.

Volkswagen, yeni nesil otomobillerinde kullanacağı yeni LED’li farlarını tanıttı. Bu tanıtım görüntülerinin içerisinde dikkatimizi en çok çekenlerden birisi de interaktif LED’li arka far grubu oldu. Çünkü bu farların sadece aydınlatma şeklinde değil, çeşitli bilgileri de gösterebilir halde tasarlandığını görüyoruz.

Ayrıca bu far gruplarının tanıtımıyla Volkswagen, bir ipucu görüntüsü de paylaşmış oldu. Çünkü hemen aşağıda görmüş olduğunuz görüntüdeki aracın yeni Golf yani Golf 8 olduğunu düşünüyoruz. Hatta buna kesin gözüyle bakıyoruz. Yani böylece Golf 8’in arka tasarımının bir kısmını görebilmiş olduk.

vw-evolution-des-lichts.jpg


Volkswagen’in yenilikçi arka far tasarımına dönersek, bu LED’li arka farların interaktif bir şekilde hazırlandığını görüyoruz. Yani yaklaşık 30.000 adet LED, görüntülerden de gördüğünüz gibi araç eğer elektrikliyse şarj seviyesini gösterebiliyor, veya yol durumuna göre arkadaki sürücülere uyarı verebiliyor. Bu arka farların aynı zamanda park manevraları esnasında çeşitli çizgiler göstererek, aracın ne şekilde bir manevra yapacağıyla ilgili diğer araçlara ve yayalara bilgi vereceği de belirtiliyor. Bu sistem, günümüz otomobilleri için çok gerekli değilmiş gibi görünse de otonom sürüşe sahip otomobiller için iyi olabilir. Çünkü ilerleyen yıllarda ortaya çıkacak olan otonom araçlar, trafikte birbirleriyle iletişim hâlinde olmak zorundalar.

Kaynak: https://tr.motor1.com/news/272644/volkswagen-golf-8in-ledli-arka-far-tasarimi-gorundu/

Volkswagen, bu interaktif LED’li arka far tasarımının seri üretim otomobillere ne zaman getirileceğini açıklamıyor. Ayrıca üstteki görüntüde yer alan aracın yeni jenerasyon Golf olduğunu da söylemiyor.

 

Üst Alt