Bebekli veya Çocuklu ailelere aksesuar önerileri

Arkadaşlar benim prenses 1 ay sonra aramıza katılacaklar kendileri  acıktım

Ağustos ayında da Dalyan ve çevresi gezisi var. Yani o zaman 5 aylık olacak. Ne önerirsiniz 2 haftalık uzun bir tatil için. (Her gün farklı bir yer gezilecek, adalara dahi gidebiliriz)

hocam bebek arabası olarak pockit kompakt puseti herkese öneririm. Yer kaplamayan ufaka ama işlevsel müthiş bir üründür. Hele bizim gibi bagajı ufak Golf severler için bulunmaz nimettir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@axi2934 Bu ürünü inceledim ancak satıcı AVM puseti olduğunu söyledi. Yani kapalı ortamlar için dedi. 

@dtkorkmaz hocam 500 tl ye sadece avmde gezmek için kim puset alırki.. 

Kendi açımdan bakarsam sizin hangi şartlarda kullanacağınızı bilmediğimden Dışarıda gayet kullanışlı bir ürün zaten yağmurda çamurda Aslan parçasını dışarı çıkartmıyorum. Zaten bakıncada puset avmde çarşı pazar gezerken lazım olacak. Bu estetik ve boyut için değer diye düşünüyorum. 

Murat Hocam ; 9 - 36 kg araç koltuğu olarak önerebileceğiniz model var mı? 
Değerli Üstadım. 

12 veya  14 aydan önce sizinle aynı istikamete bakan koltuklar önerilmiyor. Ters bağlanması gerekiyor bu aylara kadar pusetin veya koltuğun. 

Römer ve cybex bu işin üstadı dır. 

Uzun yıllar kullanılacak olduğundan kesenin ağzını açmalı. 

Sizdeki A3 Sedan da özellikle 9 kg dan sonra elzem olan isofix bağlantının  olmayacağına ihtimal dahi vermiyorum. Hatta yabancıların hook dedikleri aracın koltuğunun arkasından geçerek bagajda kendisine uygun noktaya bağlanan uzunca bir kemer isofix bağlantılara ek olarak sunuluyor bu kaliteli markalarda. Basınç şiddetini dağıtmak için 5 nokta emniyet kemeri zaten olmalı. Cybex de kemerin yerini kemerle sabitlenen yastıklar alıyor. 

Boyun desteği mutlaka yanlarda olmalıdır ve yastığı tak çıkarlı olmalı. Boyu uyumayınca çocuğa eziyet olabiliyor bu güvenlik unsuru.

Koltuğun Önünde veya yanında bir ayakla araç tabanına yaslanan modellerde amaç  kaza anında kemerleri binen yükü azaltmak mümkün oluyor özellikle çocuğun ağırlığı arttıkça. 

Bu cama monte edilen perdelerin cam kırilmalarinda camları tutması nedeniyle uygun olabileceğini düşünüyorum. 

Merhaba;

Maxi cosi 2 way fix baza ve pebble ana kucağını 9. aya kadar kullandık. Şimdi 2 way Pearl'e geçeceğiz. ana kucağı ve koltuk bazaya bir kilit mekanizması ile bağlandığından isofix sök tak derdi olmuyor. Murat Hocamın belirttiği gibi zeminden destek alan ayağa sahip. Ana kucağı sadece ters yönde bağlanırken, koltuk her iki yöne ve  bağlanabiliyor. Yanlış bağlanma durumunda üzerindeki ledlerden nerenin sorunlu olduğunu görüyorsunuz, sesli olarak da ikaz ediyor. Ana kucağını uygun adaptörler ile farklı markanın bebek arabalarında da kullanabiliyorsunuz. Çift otomobil olması durumunda ek baza ile iki araçta da zahmetsiz kullanılabiliyor. Ana kucağı sürekli sök tak yapılan bir geçreç olduğundan, kemerle bağlama derdiniz de kalmıyor her seferinde.

Puset olarak bugaboo bee ve Mamas & Papas Armadillo E bebekte birkaç gün önce oldukça uygun fiyattaydı. Bugaboo için 300TL ye 150 TL hediye çeki devam ediyor, bulabilirseniz bee yi öneririm. İkisi de katlandığında az yer kaplayan şık ve kullanışlı modeller. Biz Camelon aldık bir hevesle , dağ bayır gezmesi (özel arazi tekerleri var) inanılmaz keyifli ve kullanışlı olmasına rağmen bagajı kendisine tahsis ediyoruz :)   Kışlık tulum yağmurluk, şemsiye, bardak lık, tepsi vs gibi geniş de bir aksesuar yelpazesine sahip.

Bizim prenses arabada çabuk sıkıldığından kanguru ile de gezdiriyoruz. Bu konuda da stokke oldukça iyi bir seçim. 3 farklı şekilde taşımanıza izin veriyor bebeği , biz en son sırt çantası moduna geçtik artık :)

Yatak olarak ilk 5-6 ay Chicco next2 me öneririm. Yatağınıza bağlayabiliyorsunuz, yükseklik ayarlanıyor. anneler için çok kullanışlı ve bebeğe gece erişmesi çok rahat. Sonrasında 4Moms ın Breeze model yatak/oyun parkı ile devam ettik. Görüntü ve mobilite olarak çok çok iyi ama sık seyahat edip sürekli yatak taşımayacaksanız bu maliyete katlanmayın derim. Tek bir parmak hareketi ile katlanıp-açılması ve şık görünümü dışında fonksiyonel anlamda büyük  bir artısı bulunmuyor.

Çok ağlayan kolik bebekler için 4Moms Mamaroo güzel bir salıncak, ilk aldığımızda telefondan sallanma şekli, hızı ve ses efektleri değiştirilebildiğinden cennet rüzgarları esmişti evde. Bebek doğrulmaya başladığında kullanamıyorsunuz, kısa süreli ve pahalı bir oyuncak olarak kalıyor. Eşe dosta veriyoruz zaman zaman  :)

Mama sandalyesi olarak biz bir tane katlanıp çanta gibi taşınan Chicconun ürünü ile Peg Pereggo nun tatamia modelini aldık. Chicco yu anane babanne ziyaretlerinde koltuğumuzun altında taşıyoruz. Aşağı yukarı bir ansiklopedi boyutuna geliyor. Diğeri ise Game of thrones daki Iron throne gibi :)  Salıncak olarak da kullanılabiliyor. Ergoactive koltuğa benzetiyorum. Hemen hemen 14 yöne ayarlayabiliyorsunuz :)

En son satınalmamız Thule ridealong bisiklet koltuğu oldu. Almanya'dan gelmesini bekliyoruz, bakalım bizim kadar bisiklet sevdalısı olacak mı deneyip göreceğiz.

Bunlar haricinde önerebileceğim, kıyafet almayın ziyadesiyle geliyor eşten dosttan. Sürekli bez ve ıslak mendil kampanyalarını takip edin, yakaladığımda kolilerle alıyorum :D  

Tüm miniklere mutlu, uzun ve sağlıklı bir ömür dilerim.

*Biraz aceleye geldi, imla hataları için kusuruma bakmayın .

Selamlar.

Bebek benzinde sakın ama sakın marketten almayın. 

N11 veya benzeri sitelerde ücretsiz kargo dahil 1/4 fiyata denk geliyor 

Gece yatarken ve gezmeye gidince prima premium care ve bol pişik kremi uzun süreli alt alamama sorununa tek çözüm 

Pişik kremi demişken Desitin'in mor renklisini bulduğunuz yerde alın, zaman zaman karaborsa oluyor .  

Bebek doğrulmaya başlayınca alınan bütün beşikler işlevsiz kalıyor.

Bu nedenle park yatak aldık gittiğimiz yere götürme şansımız da var. Katlanınca ufacık bir şey oluyor.  Sanırım aklı erene kadar bunu kullanacağım. 

Mama sandalyesini ikea dan 60₺ aldım plastik ve herhangi bir ayarı yok hafif ve kullanışlı gayet memnunuz

Yatak Ebebek ten almıştım 180₺ tamamen ahşap çam ağacından yapılmış dört kanadı ince ağaç parmaklık yatak yerinin 3-4 tane yükseklik ayarı yapılabiliyor en önemlisi boya ve cila olmaması kemirmedi şimdiye kadar ama kemirsede sıkıntı yok [emoji3] yatağınıda tamamen pamuk biraz sert ama sağlıklı olduğundan tercih ettik.

Ele avuca gelene kadar araba seyahatinde puseti kullandık puset aynı zamanda joie markasının üç tekerli bebek arabasına ait Bebek arabasının arka iki tekeri biraz büyük ama golfün bagajına sığıyor eğer fazla bagaj var ise arka iki tekeri söküp bagaja diklemesine yaslıyorum yani rahat sığıyor.

Şuan paşam 15 aylık 11.5 kiloda bolennhug tam yazılışını bilmiyorum 400₺ hepsiburada dan almıştım gayet memnunum isofix ve kemer bağlantısı var büyüdükçe ayarları da mevcut.

Asıl önemli olan bence; Bebek arabası alacaksanız kesinlikle çocuğu görmeniz gerekli diye düşünüyorum o yüzden her iki yöne dönebilenlerden tercih etmek gerekli yoksa ikide bir üstünü mü açtı ağzına bişeyini kaçtı diye sürekli bakmak zorunda kalırsınız.

Oto koltuğu için ise önerim çocuklar arabada uyumayı çok seviyorlar yani benimki öyle koltuk olabildiğince yatmalı.. Yatmazsa boynu düşüyor dikkat etmezseniz uzun süre öyle kalırsa ağrıyacağına eminim.

Ve son olarak arabanızda oto koltuğu alıyorsanız ve eşinizle ön koltukta oturacaksanız dikiz aynasının alt kısmına ön cama küçük bir dikiz aynası almanız ve koltukta oturan çocuğunuzu görebilmeniz gerekir. Ayna kullanmazsanız yolda giderken deve cüce oynar gibi koltukta oturan çocuğunuzu görmeye çalışırsınız.. [emoji3]

Herkese saygılar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba arkadaşlar. Ramazan Bayramı sonrası 2 aile tatile çıkacağız. 2 valiz ve Bebek arabası olacak acaba bagaja nasıl sığdırırım diye düşünüyorum. Pandizotu hiç çıkarmadım nasıl çıkarılır bilmiyorum ayrıca çıkarmalı mıyım onuda bilmiyorum. Birde şu videoda çift kademeli bagaj zemini var pandizot alta alınabilir diye reklam yapmışlar. Bu standart mı yoksa yer tasarruflu stepneler için mi geçerli ? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt