Cam güvenlik eksikliği

erkanwrc

Katılımcı Üye

İsim
Erkan
Arkadaslar bu golf de bir guvenlik hatasi kesfettim az once abim arabadan inerken bende cami kapatiyordum adamin parmagi kapiya sıkıstı ben cami indirmesem cikaramicakti parmagini ve suan tirnak morardi bu camin bir cisime degdiginde otomatik inmesi gerekirdi vw boyle bir hatayi nasil yapar anlamis degilim.

@erkanwrc

Geçen gün eşim dışarı bakarken camı kapattım. Yanlışlıkla tabi. Eşim yaşıyor :) çok şükür ki o özellik var diye. Parmak küçük diye hissetmemiş sistem.

Tesekkur ederim arkadaslar :) ama arada parmak kalir kafa govde kalmasi cok zor nasil geri acilmiyor anlamadim baya kalin bir dergi koydum gorundugu gibi ezdi buktu eskiden astra ve corsada incecik tulbentte bile geri aciyordu bende buna istinaden uzun yolda cama birsey sıkıstiramayiz diye film cektirdim aman dikkat edin ben cami acana kadar parmagini cikaramadi baya aci veriyor

Simdi denedim nerdeyse cam motoru yanacak hicbir sekilde geri acmiyor bastirmama ragmen

Golfte durum nedir bilmiyorum ama eski aracımız Fiat stilo da cam fitilinin üst kısmında ince kablo şeklinde sensör vardı deneme amaçlı cam kapatılırken sadece o kısma bastırsam bile cam geri aşağı iniyordu.Gayet güzel çalışıyordu sistem.

Yalnız kağıtla durmaması normal çünkü kanala giriyor tabi parmağı algılamaması kabul edilemez yumruk yapıp üst kısımda tutup deneyin duracak mı.

ahmet3976 dedi:
Yalnız kağıtla durmaması normal çünkü kanala giriyor tabi parmağı algılamaması kabul edilemez yumruk yapıp üst kısımda tutup deneyin duracak mı.
İnsan kafasında duruyor :) bizzat denendi yanlışlıkla :)

arkadaşın golf 6'sinda elim serinlesin diye dışarı çıkarmıştım ve camın üstünden aracın tavanını tutuyordum. o sırada klimayı açıp camları kapattı. cam 4-5. parmaklarımı bi sıktı geri açıldı. hafif acıttı ama yani  :D

Yaptim arkadaslar kitapcigi okudum o ozellik varmis,  biraz neti kurcaladim nasil  olduysa dugmeye basili tutunca camin kendi kendine kapanma fonksiyonu calismasina ragmen sıkısma onleyici  ayari kacmis cam acma-kapama dugme sine kapali iken basili tuttum tek tek butun camlara yaptim oldu ama yinede is isten gectikten sonra oldu arada kontrol etmek lazim.tesekkur ederim yorumlar icin :)

Geri
Üst Alt