Yedek anahtar ve far problemi icin yardim

İsim
Ogcjm
Ustadlar selamlar cumleten,

Son birac gundur 2 tane sıkıntı yasamaktayim yardimci olabilirseniz sevinirim.

1- yedek anahtar gayet guzel calismasina ragmen birden uzerindeki tuslar calismaz oldu. İcindeki pili yeni, sizce neyden kayanklidir?

2- aracin far anahtari auto da, fakat 2 gun once autodayken arada far kapatmaya basladi, cukur yasda kasise girince duzeliyor, tekrar bi sarsilma olunca kapatiyor, ne yapabilirim?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Saygilar.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Ustadlar selamlar cumleten,

Son birac gundur 2 tane sıkıntı yasamaktayim yardimci olabilirseniz sevinirim.

1- yedek anahtar gayet guzel calismasina ragmen birden uzerindeki tuslar calismaz oldu. İcindeki pili yeni, sizce neyden kayanklidir?

2- aracin far anahtari auto da, fakat 2 gun once autodayken arada far kapatmaya basladi, cukur yasda kasise girince duzeliyor, tekrar bi sarsilma olunca kapatiyor, ne yapabilirim?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler.

Saygilar.

1- anahtarınızı açın ve iç kısmını oksitlenme nemlenme vb şeylerden temizleyin gerekirse pili tekrar değişin.

2- Muhtemelen temassızlık olabilir soketler gevsemiş olabilir. Onuda yerinde çıkartarak kontrol edin bağlantılarını. büyük ihtimal düzelecektirler.

Hocam anahtarla ilgili sorununuz için; tuşlara basınca anahtarın üzerindeki kırmızı ışık yanıyor mu? Eğer yanıyorsa ve buna rağmen aracı kumanda edemiyorsanız anahtarın araçla senkronizasyonu yapılması gerekiyor. Ondan sonra muhtemelen çözülecektir.

@Ender hocam bilgi icin tesekkur ederim, acip bir bakacagim kumandaya. Soket kolay cikiyor mu peki ? Bor gorsel guzel olurdu...
[mention=4296]nightwolf[/mention] hocam kirmizi isik yaniyor ama kumanda etmiyor, senkronizasyonu nasil yapiliyor peki ?

Hocam o zaman senkronizasyon yapın düzelecektir. Kullanım kılavuzunda da yazmakla birlikte; anahtarın ucunu sürücü kapısının kolunun altındaki çentiğe sokup kapağı çıkartmanız gerek. Kilit mekanizması orada. Çalışmayan anahtarı kilide sokup sola doğru çevrili şekilde iken anahtar üzerindeki kilit açma tuşuna basın 2-3 kere. Genel hatlarıyla böyle işlem. Kullanım kılavuzunda aşama aşama yazıyor. Şimdi tam net hatırlayamadığım için böyle genel hatlarıyla anlattım hocam

@nightwolf hocam anahtari hallettim kolay oldu sagolasin.
Far anahtar soketini de cikardim baglantilarda bi problem gorunmuyor. Bakalim tekrar yaparsa muhtemelen far giris soketlerinde bi sıkıntı vardir diye dusunuyorum

Geri
Üst Alt