Shell'den benzin alanlar

mcgyver

Üye
İsim
OĞUZ
Geçen bazı kesimler tarafından önerilen V-Power'lardan alacaktım, sonra bir an bunun 97 oktan olabileceği aklıma geldi. FuelSave 95 oktan diye biliyorum ama? V-Power'dan emin değilim. Aracı alırken 95 oktan kullanın önerisine uygun mudur V-Power'lar. Sabit 95 oktan mı, yoksa 95 ve 97 iki versiyonu mu var?

Kısaca Shell'de fuelsave olmayan başka 95 oktan var mı? :)

Sitesinde de bişey bulamadım. Bazıları katkı maddeleriyle 97 oktana çıkarılıyor falan demiş..

https://www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels/shell-v-power.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eski aracımda da ( Astra 1.4T ) bunda da Shell’den hiç vazgeçmedim. Benzer arabalara dikkat ediyorum hep aynı benzinden alıyorlar. Çalışanların ifadesiyle Nitro dedikleri benzin az çok tecrübelerime  dayanarak söylüyorum; tasarruf sağlıyor ama performans olarak pek bir fark göremedim.

B95E71C4-D265-4BD6-AEFC-55254152EE2F.jpeg

Geçen bazı kesimler tarafından önerilen V-Power'lardan alacaktım, sonra bir an bunun 97 oktan olabileceği aklıma geldi. FuelSave 95 oktan diye biliyorum ama? V-Power'dan emin değilim. Aracı alırken 95 oktan kullanın önerisine uygun mudur V-Power'lar. Sabit 95 oktan mı, yoksa 95 ve 97 iki versiyonu mu var?

Kısaca Shell'de fuelsave olmayan başka 95 oktan var mı? :)

Sitesinde de bişey bulamadım. Bazıları katkı maddeleriyle 97 oktana çıkarılıyor falan demiş..

https://www.shell.com.tr/motorists/shell-fuels/shell-v-power.html
Shell’in V-Power Nitro+ isimli benzini 95 Oktan hocam. Zaten direk V-Power Nitro+ 95 Oktan diye geçiyor.

Ayrıca V-Power olmasına rağmen @arimayacik Mustafa hocamın dediği gibi FuelSave’e göre falan daha tasarruflu. En uzun menzili V-Power 95 ile yakalıyorum.

Ama şunu her zaman söylerim, benzinlik markası ne olursa olsun. Benzin aldığınız istasyonun sirkülasyonun iyi olan bir istasyon olmasına dikkat edin derim. :)

V-Power nitro+'ı nerede okuduysam 97 oktan olduğu ileri sürülünce aklımda böyle kalmış. Şimdi bile google'a yazınca biraz eski tarihli kaynaklarda 97 dillendirilmiş tabi ama kullanıcı yorumu bunlar. Teknik veriyide sitesinde bulamayınca aklıma takıldı durduk yere.

Eski aracımda da ( Astra 1.4T ) bunda da Shell’den hiç vazgeçmedim. Benzer arabalara dikkat ediyorum hep aynı benzinden alıyorlar. Çalışanların ifadesiyle Nitro dedikleri benzin az çok tecrübelerime  dayanarak söylüyorum; tasarruf sağlıyor ama performans olarak pek bir fark göremedim.
/monthly_2018_06/B95E71C4-D265-4BD6-AEFC-55254152EE2F.thumb.jpeg.0cb48206457cea96da2a6e9d957b1582.jpeg
Bursaya geldigimde canavara yetisemedik abi shell nasil yakit yaptiysa artik [emoji3]

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

hocam 2013 dsg comfortline aracımı 0 aldım ve şuan 155bin km'de bukadar km'nin %90'nı shell'den aldım,bu markanın haricinde diğer istasyonlarıda kullandım ama doğru performans alamadım hatta bir keresinde Opet'ten aldım 5-6km gitmeden difizör partikül hatası aldım :(  kişisel fikrim shell diğer markalardan bir tık daha pahalı olmasına karşın aracım için doğru tercih! Bu işin uzmanı deilim ama iyi bir kullanıcıyım   :D  Atalarımızın dediği gibi Ucuz etin yahnisi kötü olur :D

Benzine yine zam gelmiş.. . Amaaa ÖTV'den karşılanacağı için pompaya yansımayacakmışş..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt