Bir fotoğrafın paranoyakça derinlemesine incelenmesi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı:  chairman of the boardÇok önemli değil. Benzer pek çok golf yüksek çözünürlüklü foto var bende. Ama bu harbiden süper olmuş. Masaüstü yapacaktım.

mevcut masaüstüm bu  ;)

Sayın Yönetim Kurulu Başkanım;

İçimdeki Sherlock Holmes uyumadı ve fazla mesai yaptı yine....

Düzenliliğin resmini çekmişsiniz aslında...

İnanılmaz olan tek bir kablonun dahi görünmediği, tek bir yayıntının olmadığı bir çalışma masası...

Bekleyen bir kaç evrak  dışında hemen hiç yerli yerinde olmayan bir şey yok...

Sadece masa üstü simgelerinize bakarak bile aslında insanın zihninin kabaca projeksiyonuna benzettiğim masa üstü simgelerinize bakarak dahi ne denli düzen düşkünü olduğunuz anlaşılabilir.

Düzen sizin için yaşam biçimi olduğuna göre düzensizliğin karşılığı olan disorder sizin için tam da kelimenin iki anlamına da hayat veriyor....

düzensizlik, karmaşa ve kuralsızlığın olduğu kadar aklın bir yetisinin yoksunluğunun belirtisi olarak tarafınızdan hor görülen akıl ve fikir  noksanlığına varan psikolojideki nevrotik duruma benzer bir anlamı içeriyor; diğer bir deyişle çılgınlığı...

Bu denli düzen ve kontrol düşkünlüğü zekanın açtığı çığırda oldukça derine ve ilerilere kolayca ulaşabilir...

Yoksunluğunda ise batıl inançlara saplanıp kalabilir... Aslında zekanın yan etkisi olan şeylerdir ve onlarla beslenir batıl inançlarımız....

Ancak yeterince keskin bir zeka onun yarattığı görünmez ağı yırtarak zamanın ve mekanın sınırlarına uzanır.

En çok yitip gitmekten korktuğu yerde onu tüketene sığınır: baş müsebbip zamana

Geçmiş mesajları tararken masaüstü fotoğrafınıza değil de masanızın üzerindekilere takıldım...

Görüş açınızda muhtemelen değil kesinlikle 7 tane saat var...

1 ve 2. si solda biri dev kırmızı ekranlı diğeri elektronik termometresi olan iki tane yan yana...

3. ve 4. sü Bilgisayar ekranında...

5.si  masanın üzerindeyse kolunuzda

6. sı cep telefonu ekranınızda

7. si Görmesem de varlığına kesin kanaat getirdiğim.... normalde diğer insanların yorulup koltuğunda ellerini başının arkasına koyup geriye kaykılınca gördükleri boş duvar yerine sizin başınızı kaldırır kaldırmaz görebileceğiniz devasa büyüklükte olması gereken bir duvar saati

Akıp giden zamanın akıp gittiğine şahitlik eden saatler...

Muhtemelen kol saat koleksiyonunuz ve bu koleksiyonda el yapımı en az 2 tane saatiniz vardır..

Şu  ekranın yanındaki time table benzeri hiç ama hiç bakma ihtiyacı hissetmediğinize emin olduğum fakat garanti olsun diye ekranın altına tutturduğunuz hatırlatma notlarına

Hatırlatma notunu yapıştırmak istesek özensiz görüneceğini düşündüğünüz için aynı renkteki elektrik bandı kullanmanıza bakarak elinizden el aletleri kullanacak kadar ufak tefek tamiratları kolayca daha geniş çaplı olanları ise hobi olarak yaptığınızı düşündürüyor.

Ve genelde düzeltme yapmak için kullandığınız ama nedense hep not almak için kullandığınızı düşündüğüm fakat muhtemelen elinizden düşmeyen hayatın önemli anlarını mümkün olsa altını çizmek isteyeceğiniz kırmızı kalem...

Masanızın üzerindeki mozaiklere ya da mozaik görünümlü örtüye  bakarak;

Doğal taş sektöründe çalıştığınıza;

mitolojik tarih sanatı olarak bilinen mozaiğe gönül vermiş olmanız kuvvetle muhtemel arkeoloji formasyonuna sahip olduğunuza

ve zayıf bir olasılıkla tutkunu olduğunuz bir hobiye işaret...

Şair bir ruhun imzası olan imzanız da incelenmeye değer aslında....

Daha da ileri gidecektim ama...

PM'iniz kapalı olunca durdum....

belki de gitmişsem ya da saçmalamışsam affola...

Geri
Üst Alt