Basınçlı Yıkama Makinesi Tavsiyesi İstiyorum

Keşke herkes 35 liraya yıkatabilse. Ben yıkatamıyorum mesela. Bahsettiğim şey maliyetle ilgili değil aslında. Aynı sürede aynı malzemelerle daha güzel işler çıkarılabilir. 70-80 lira söz konusu bile olamaz.

Aracımı satmadan önce iç dış yıkatttım .Gelen alıcının aracın sağına soluna baksın çizik vb varmı diye . Normalde hep garajda kendim yıkarım . Avm altındaki bir yıkamaya gittim . Arabanın dışını köpük sıkıp bezle sildiler kova kullanımı yok neyse dedim . Aracın içine bir parlatıcı sürmüşler direksiyon pedal kayıyordu. Ben dışarda araba yıkatmama taraftarıyım . Yıkamacılarıda anlıyorum 1 saatte iç dış yıkamak çok zor .Acele bir işim varsa acele yıkamam lazımsa benzinlikte kovasız yıkıyorum (doğru birşey değil) üstüne ıslak cilayı atıp geçiyorum. 

@mbonat son 1 yılı aşkın süredir yıkamacıya hiç araç vermedim. Kışın bahçede suyu kapattığımız için sadece benzinlik yıkanması yaptım şampuanımla. Onun dışında bahçede sürekli k2 ve mjjc ile yıkama yaptım gayet yeterli geldi. Bahçede balkon temizliğinde falan da yetiyor. Güç olarak tek elle gayet rahat da tutulacak kadar düşük gücü aslında ama yetiyor ki fiyatı da ona göre. Zamanında dışarıda yıkamacı ların kullandığı malzemeler yüzünden mk5 aracımda iç kısımda değiştirmediğim buton kalmamıştı. En son gün aracı teslim ederken asr tuşu da iflas etti onu da değiştirip öyle teslim etmiştim :(

@mbonat son 1 yılı aşkın süredir yıkamacıya hiç araç vermedim. Kışın bahçede suyu kapattığımız için sadece benzinlik yıkanması yaptım şampuanımla. Onun dışında bahçede sürekli k2 ve mjjc ile yıkama yaptım gayet yeterli geldi. Bahçede balkon temizliğinde falan da yetiyor. Güç olarak tek elle gayet rahat da tutulacak kadar düşük gücü aslında ama yetiyor ki fiyatı da ona göre. Zamanında dışarıda yıkamacı ların kullandığı malzemeler yüzünden mk5 aracımda iç kısımda değiştirmediğim buton kalmamıştı. En son gün aracı teslim ederken asr tuşu da iflas etti onu da değiştirip öyle teslim etmiştim :(
Aynı şekilde hocam bende ilk defa yıkamacıya arabamı verdim birdaha vermem . Evde mjjc ve k2 ile yıkıyorum . Hem stres atmış oluyorum hemde aracına zarar vermiyorum . Arada evdeki yıkama malzemelerine harcadığım paraya bakıyorum , değer mi diye düşünüyorum yıkamacıda araba yıkattıktan sonra anladım ki evde yıkama 30 tl bile olsa  değer 😂 Aslında çoğu kişi için sorun paradan ziyade , istediğin kalitede hizmet alamamak. 

Keşke herkes 35 liraya yıkatabilse. Ben yıkatamıyorum mesela. Bahsettiğim şey maliyetle ilgili değil aslında. Aynı sürede aynı malzemelerle daha güzel işler çıkarılabilir. 70-80 lira söz konusu bile olamaz.
Bahsettiğiniz şekilde 70-80 den aşağıya kimse yıkamaz  . Ben mesela bazı müşterilerime rica ediyorlar 60 liraya yıkıyorum daha doğrusu birlikte yıkıyoruz ( keyfi yapıyorum ) herkesede yıkamam çünkü 60 ı duyanların genelinde beklenti detaylı iç dış temizlik oluyor onlarla da uğraşacak zamanım yok  istesem de yıkayamam . Dediğim gibi arz talep meselesi kimse kimseye zorla iş yapmıyor ama hayal aleminde yaşamaya gerek yok dükkan kiraları masrafları ortada iken kimse kaliteli malzemeler ile bir araçla 2 saat uğraşıp  30-35 tl gibi komik bir rakama araç yıkayamaz .

Aracınızı yıkamanın en ekonomik yolu zaman ve yer sıkıntınız yoksa kendiniz yıkamanızdır kimse bir aracı özene özene kaliteli malzemeler ile 30-40 tl ye yıkamaz yıkayamaz . 

Aynı şekilde hocam bende ilk defa yıkamacıya arabamı verdim birdaha vermem . Evde mjjc ve k2 ile yıkıyorum . Hem stres atmış oluyorum hemde aracına zarar vermiyorum . Arada evdeki yıkama malzemelerine harcadığım paraya bakıyorum , değer mi diye düşünüyorum yıkamacıda araba yıkattıktan sonra anladım ki evde yıkama 30 tl bile olsa  değer 😂 Aslında çoğu kişi için sorun paradan ziyade , istediğin kalitede hizmet alamamak. 
Aynen öyle. Ha gönül ister ki k4 olsun k5 olsun ama başlangıç seviyesi olarak hobi olarak yapıp araç yıkamayı sevenlere k2 dahi yetiyor :) açıkçası tazyikten çok köpük yapabilmek için almıştım k2 yi. Ama tam anlamıyla elim ayağım oldu makine.  Makineyi aldık masraf ettik dedik şampuanlar, mittler, waxlar apcler derken aslı astarını geçti dedik 😂 ama piyasaya bakıyorum kendi özendiğim gibi yapan yerler söylendiği gibi 70 80 den aşağı yıkamıyor. Yeri müsait olan herkese kesinlikle tavsiye ederim bu şekilde ufak da olsa makine ve fl tedarik edip yıkamayı. Bi süre sonra zaten boncuk fantezileri başlıyor araç üzerinde 😁😂.  İlla dışarıda yıkama yaptıracaksanız da tavsiyem özellikle iç kısımda sadece temizlik yaptırın. Hiçbir ürün sürdürmeyin.hatta iç temizlik için apc yi de kendiniz verin. Dış kısımlarda polisaj vs ile geri dönüş oluyor ama iç kısımda geri dönüşler cidden masraflı ve can sıkıcı oluyor. Ayrıca deformasyonun daha çabuk olması da cabası. 

35 tl lik bahsettiğiniz yıkama zaten yıkama değil su tutup veriyorlar . Yıkama dediğiniz en az 1.5-2 saat sürer onuda 35 tl ye kimse yapmaz 35 tl ye yıkama olduğu sürecede kimse yıkamaya 70 -80 vermeyeceğinden iyi yıkamayı kimse yapmıyor . Arz talep meselesi iyi yıkamaya talep olmadığından herkes 35 liraya araç yıkatıp orası olmamış burası olmamış diye söylenmeye mahkum . 
35 tl az mı ?  Adam 45 dakikada 35 tl alıyor daha ne olsun,  düz araç yıkama için kaç tl verelim ? Zaten 1 haftada yolun tozu çamuru yine arabanın  üstünde. Fazla ücretin avantajlı geri dönüşü yok

35 tl az mı ?  Adam 45 dakikada 35 tl alıyor daha ne olsun,  düz araç yıkama için kaç tl verelim ? Zaten 1 haftada yolun tozu çamuru yine arabanın  üstünde. Fazla ücretin avantajlı geri dönüşü yok
Az veya fazla ona siz karar vereceksiniz . Ben sadece olanı yazdım 35 tl ye kimse düzgün araç yıkamaz ki yıkamıyorlar da 35-40 liraya yıkama yapanların hepsi aracın boyasını maksimum 1 yıl sonra haritaya çeviriyor bunun için söylenmenin anlamı yok 30 dakikada yıkama o kadar olur . Benim 70-80 liralık bahsettiğim yıkamanın 1.5 saatten önce bitmesi mümkün değil ki ben 2 saat uğraşmaktayım .Neyse bunu sabaha kadar yazsam boş ondan zaten herkese yapmıyorum bu yıkamayı ben işin içinde olan birisi olarak sadece 35-40 liraya düzgün bir yıkamanın olamayacağını belirtmek istedim ama anladığım yanlış yaptım . 

Geri
Üst Alt