Güncel Bakım Masrafları

Merhaba. Forumda yeniyim. 10 gün sonra bakıma gireceğim. 2016 1.2 tsi. Liqui Molly top tec 4200 5W30 yağı tavsiye eder misiniz? Ne gibi faydasını gördünüz?

Halaa satılmakta ama çok talep olmadığından LM distribütörü olan Egemot getirmiyor., LM 'nin TR 'deki "diğer distribütörü" olan bar otomotiv firması bu yağı getiriyor ama bu firma genel olarak sattığı ürünlerini çok aşırı pahalı satıyorlar (nedendir bilinmez firma piyasanın en yüksek fiyatlı ürün satan satıcısı).,

LM LongLife III 5w-30 https://superoto.com.tr/urun-detay/longlife-3-5w-30-volkswagen-motor-yagi/#20822

Ayrıca bu yağın sadece (1 lt. ve 5 lt. üretimi) olduğu için (4 lt. üretimi yok) TSI motor kullanıcıları için gereksiz yere 1lt. fazla yağ almak ve fazladan ödemek zorunda kalıyor.
4200 alsam mı beklesem mi, elden indirim varmı vs derken egemot %10 zam yaptı bugün (yine az :) )
egemot 4200 LLIII ten daha iyi diyor ancak tam karar veremedim.

bar otonun yetkili satıcılarından birinde LL3 400 görünüyor.

bana 4.7 lt lazım, o açıdan fark etmiyor benim için.
1.4TFSI da 4.3 lt alıyordu VWde farklı olmasına şaşırdım.

Merhaba arkadaşlar;
Cumartesi günü Doğuşta yıllık bakımdaydık. %30 zubizu ile 1714 TL tuttu. Yalnız bir şey sormak istiyorum. Fren hidroliği değişimi sonrasında frenlerde bir his değişimi var gibi. Bazen geç tepki veriyor gibi hissediyorum. Bu normal bir şey mi yoksa farklı bir durum olabilir mi acaba?
1637566484845.png

24.11.2021 Tarihinde Golf 7 1.4 Tsi 125 Hp Araç için Buji Fiyatı 780 TL 640 Buji + 140 İşçilik Geçen hafta aynı buji için 540 tl fiyat vermişlerdi. Dolar Kurundan etkilenmiş Muhtemelen bilginiz olsun

Merhaba arkadaşlar;
Cumartesi günü Doğuşta yıllık bakımdaydık. %30 zubizu ile 1714 TL tuttu. Yalnız bir şey sormak istiyorum. Fren hidroliği değişimi sonrasında frenlerde bir his değişimi var gibi. Bazen geç tepki veriyor gibi hissediyorum. Bu normal bir şey mi yoksa farklı bir durum olabilir mi acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 52447
Bakım için fiyatlar biraz fazla geldi bana özellikle yağ fiyatı çok abartılı malum servis bu şekilde yapıyor. Fren Hidroliği bende değiştirmeyi düşünüyordum siz memnun musunuz neden dolayı değiştirdiniz birde .

Bakım için fiyatlar biraz fazla geldi bana özellikle yağ fiyatı çok abartılı malum servis bu şekilde yapıyor. Fren Hidroliği bende değiştirmeyi düşünüyordum siz memnun musunuz neden dolayı değiştirdiniz birde .
Fiyatlar güncel servis fiyatlarıydı hocam. Dediğiniz gibi evet özellikle yağ konusu çok çok fazla. Sorduğumuz zaman yağın kalitesinin benzersiz olduğu gibi şeyler duymamız mümkündür. ;) Fren hidroliği için 2 yılda bir değişim öneriliyor. 2 yıl önce değişmişti vakti geldi diye değiştirttim yine.

Fiyatlar güncel servis fiyatlarıydı hocam. Dediğiniz gibi evet özellikle yağ konusu çok çok fazla. Sorduğumuz zaman yağın kalitesinin benzersiz olduğu gibi şeyler duymamız mümkündür. ;) Fren hidroliği için 2 yılda bir değişim öneriliyor. 2 yıl önce değişmişti vakti geldi diye değiştirttim yine.
dün ile bugünkü fiyatlar farklı. yağ ve polen filtresi olmamasına rağmen fiyat farkı 120 TL.

2 gün önce araçta bi mazot kokusu fark etmiştim ama dışardan gelmiştir diye çok umursamamıştım, dün babam kaputu açıp yoğun mazot kokusu alınca arabayı tanıdığın özel sevisine götürdük. Hortum işaretlediğim yerden patlamış ve mazot kaçırıyordu. Hortum tek başına satılmıyor, o T şeklindeki kısım sensörle birlikte geliyor ve orijinalinin fiyatı 2500 tl ye yakın. Biz sadece o hortumu basınca dayanıklı aynı ölçülerde hortumla değiştik. Kış gelmişken ön takımımızı da yağladık. Toplam maliyet 100tl :)

Araç 2015 model cxx kodlu 1.6 tdi ve 130 bin km de

kKls4U.jpg

• Beğen
Tepkiler: SCC
Yukarıda paylaşılan son yetkili servis bakım fiyatlandırmalarında yağ değişim ücretinin vergisi %8'den %18'e tekrar çıkmış görünüyor.

Bi hayırlı olsun alırım beyler biraz veznede fenalaştım o kadar sizce fiyatlar pahalı mı normal mi yorumlarınızı bekliyorum (arkadaşlar kumanda pili serviste ucuz aklınızda olsun :)))) )

Ekli dosyalar

• 6CA3AAFA-1DD6-4D88-AF81-4D9E16553B38.jpeg
    6CA3AAFA-1DD6-4D88-AF81-4D9E16553B38.jpeg
    286.9 KB · Görüntüleme: 99
  • DB8306D6-E105-4E98-A00C-2938DFBAB1F0.jpeg
    DB8306D6-E105-4E98-A00C-2938DFBAB1F0.jpeg
    109.5 KB · Görüntüleme: 97
24.11.2021 Tarihinde Golf 7 1.4 Tsi 125 Hp Araç için Buji Fiyatı 780 TL 640 Buji + 140 İşçilik Geçen hafta aynı buji için 540 tl fiyat vermişlerdi. Dolar Kurundan etkilenmiş Muhtemelen bilginiz olsun
Aynen öyle, yarın pazarlığımı yapacam, gerekçem de Euro 15 tl'den 12,50 ye tekrar indi diyeceğim.

Son düzenleme:
dün ile bugünkü fiyatlar farklı. yağ ve polen filtresi olmamasına rağmen fiyat farkı 120 TL.
C.tesi günü için demiştim hocam güncel diye. Pazartesi zam geldi diye biliyorum. Ama dediğiniz gibi bu kurda her gün zam geliyordur. Zam geldikten sonra da kur düşse bile kimse indirim yapmaz bu memlekette.

C.tesi günü için demiştim hocam güncel diye. Pazartesi zam geldi diye biliyorum. Ama dediğiniz gibi bu kurda her gün zam geliyordur. Zam geldikten sonra da kur düşse bile kimse indirim yapmaz bu memlekette.
Walla iki yerden daha fiyat alıp pazarlık yapacağım. bu nedir abim ya, teklif alıyor ve randevu alıyorsunuz randevuya gittiğinizde fiyat değişmiş. ne hikmetse hep kendilerinin avantajında oluşuyor bunlar.

Sonunda kendi bakımımı yine kendim yapacağım.

Pazartesi servisten aldım aracı yağ fiyatı aynı ama filtrelerde fiyatlar güncellenmiş :)

Geri
Üst Alt