Güncel Bakım Masrafları

Hocam hidrolik kaç binde değişiyor. Benim arac da 2021 model ve 22 bin Km'de, hidrolik ve buji kaç binde değişiyor biliyor musunuz ? birde yağ ve filtre bakımın fiyatını sormuş muydunuz
Fren hidrolik yağı km den bağımsız benim bildiğim 3 yılda bir değişiyor. Ben 4.yıl sonunda degistirttim. İklim durumuna göre nemli iklimlerde belki daha erken değişebilir. Buji yıldan bağımsız 50-60bin km de değişir, her ne kadar servis 4 yılda bir değişiyor desene. Arsen lupen, yersen lupen misali...

Yağ ve yağ filtresi 4 yıl üzeri %25 indirimli 5bin tl ye yakın bir fiyat vermişlerdi, tam rakamı hatırlamıyorum, geçmiş mesajlarda yazmıs olabilirim.

Fren hidrolik yağı km den bağımsız benim bildiğim 3 yılda bir değişiyor. Ben 4.yıl sonunda degistirttim. İklim durumuna göre nemli iklimlerde belki daha erken değişebilir. Buji yıldan bağımsız 50-60bin km de değişir, her ne kadar servis 4 yılda bir değişiyor desene. Arsen lupen, yersen lupen misali...

Yağ ve yağ filtresi 4 yıl üzeri %25 indirimli 5bin tl ye yakın bir fiyat vermişlerdi, tam rakamı hatırlamıyorum, geçmiş mesajlarda yazmıs olabilirim.
Teşekkür ederim hocam sağolun.

@figo bende ilk bakıma dün soktum doğuş oto Esenyurta önceden telefondan fiyat almıştım 6728 lira fiyat vermişti. Faturaya baktım şimdi hava , Polen ve yakıt filtrelerini değiştirmemişler. İlk bakımda değiştirmiyorlar mı. Bakıma girmeden önce fiyat alırken 6728 liranın içinde hava polen yakıt filtrelerinde değişeceği söylenmişti diye hatırlıyorum bende mi yanlış anladım acaba.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    104.7 KB · Görüntüleme: 34
@figo bende ilk bakıma dün soktum doğuş oto Esenyurta önceden telefondan fiyat almıştım 6728 lira fiyat vermişti. Faturaya baktım şimdi hava , Polen ve yakıt filtrelerini değiştirmemişler. İlk bakımda değiştirmiyorlar mı. Bakıma girmeden önce fiyat alırken 6728 liranın içinde hava polen yakıt filtrelerinde değişeceği söylenmişti diye hatırlıyorum bende mi yanlış anladım acaba.

Bunlar Allah’tan korkmaz olmuşlar. Fiyata bak, değişenlere bak…

Pandemi zamanı uydurdukları yeni sisteme göre hava ve polen filtrelerini 2 bakımda bir değiştiriyorlar artık. Fakat sizin hem km hem yaş itibariyle ilk bakımınızda bütün filtreleri yenilemeleri gerekirdi (mantıken). Aracınız ve sizin sağlığınız için mümkünse orijinal Mann marka hava ve polen filtresi temin edip değiştirmenizi tavsiye ederim.

Sadece yağı ve filtresini değiştirmek 2160 TL… En basit hesapla bir Shell istasyonundan yağ alsanız ücretsiz değiştirirler ve bu tutarın yarısına yakınını öderdiniz herhalde. Bu hesaba göre kim helal kazanıyor bilemiyorum… Garantiden dolayı mahkumum diyeceksiniz, siz de haklısınız.

Bu fiyata sadece yağ ve filtre değişiyor hocam. Polen ve hava filtresi eklettiğinizde fiyat 10k civarına geliyor.

Bu fiyata sadece yağ ve filtre değişiyor hocam. Polen ve hava filtresi eklettiğinizde fiyat 10k civarına geliyor.
Tamam da fiyat alırken bütün filtreleri sayıyor. 6728 lira diye belirtiyor. Faturamı vermiyorum ben talep ediyor. evde inceliyorum değişenlerde hava ve polen filtresi yok. Polen filtresini değiştirmiyorsun. Bana klima ozon temizliği öneriyorsun. Polen filtresi değişmeyen araçta ozon temizliğinin bir önemi var mı. Hadi hepsini geçtim. Hava ve polen filtresi her bakımda değişmesi lazım bu zamana kadar da bu şekildeydi. Hava Filtresinin durumunu görmedim 2 yılda bir veya 30 binde hava ve polen filtresi mi değişir. belki toz toprak içinde Açıklayıcı bilgi versinler hava ve polen filtresin ekstra yaptırayım. Doğuş otoya olan güvenim sarsıldı. Eski bir Renault kullanıcısı olarak müşteri memnuniyeti servis hizmet kalitesi olarak Renault yanında geçmez.

Tamam da fiyat alırken bütün filtreleri sayıyor. 6728 lira diye belirtiyor. Faturamı vermiyorum ben talep ediyor. evde inceliyorum değişenlerde hava ve polen filtresi yok. Polen filtresini değiştirmiyorsun. Bana klima ozon temizliği öneriyorsun. Polen filtresi değişmeyen araçta ozon temizliğinin bir önemi var mı. Hadi hepsini geçtim. Hava ve polen filtresi her bakımda değişmesi lazım bu zamana kadar da bu şekildeydi. Hava Filtresinin durumunu görmedim 2 yılda bir veya 30 binde hava ve polen filtresi mi değişir. belki toz toprak içinde Açıklayıcı bilgi versinler hava ve polen filtresin ekstra yaptırayım. Doğuş otoya olan güvenim sarsıldı. Eski bir Renault kullanıcısı olarak müşteri memnuniyeti servis hizmet kalitesi olarak Renault yanında geçmez.

Yetkili servisler ;

her şeyin en iyisini bilen ve en iyi şekilde yapan birimler değildir.

Bunu aklımızdan çıkarmamalı, ona göre pozisyon almalıyız.

Yönlendirilmeye ihtiyaçları var. Yönlendirmezseniz abuk sabuk işler yapabiliyorlar.

Nasıl bakım yapılmasını istediğinizi, nelerin değişmesini istediğinizi, ECO serisi malzeme kullanılmasını isteyip istemediğinizi açık ve net şekilde belirtilmesi gerekiyor.

İşten anlayan, aracını tanıyan, sanayi ortamını bilen, baştan sağma iş yapıldığında tepki gösterebilen bir yapıda olduğunuzu, servis danışmanına derinden hissettirmeli, neyin nasıl ve hangi parçalar kullanılarak yapılacak olduğunu, şunu yaparken böyle olmasın vs şeklinde , tekrar tekrar sorular sorarak / hatırlatarak servis danışmanını taciz ediniz.

Yoksa eve dönüp faturayı ve yapılan işleri incelediğimizde, sinirlenip dövünmekten başka yapacak bir şeyimiz olmaz.

Ben bir iki defa tufaya düştüm, iş işten geçtikten sonra servis danışmanını arayıp azarlamaktan başka bir şey gelmedi elimden.

Şimdi; önce randevu alırken, sonra da servise girdiğim anda bezdiriyorum hepsini. 2 bakımdır vukuat yok..

.

.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC
SOYGUN..

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt