Full depo yakıt farkı

alperenates

Yeni Üye
İsim
alperen
Merhabalar, 1.2 midline plus kullanıcısıyım aracı geçenlerde fulledim 300 km yol yaptım 300 kmden sonra ibre oynamaya başladı bazen performanslı, şehir içi ve şehir dışı karma kullanım 800 km yol yaptım. 3 gün önce tekrardan fulledim 260 tlye fullendi pompa attığında ağzına kadar doldurttum. 150 km yol yaptım yine şehir içi şehir dışı karma kullanımda ibre azaldı. Bu sefer 800 km yol görmicek sanırım. Bende takıntılı biriyim. Bu normalmi sizce ?

Hocam 2016 passat ve 2017 golf kullanıcısı olarak diyebilirim ki Vw ibre işini beceremiyor:) halbuki çok basit bir mekaniği var.

örenğin depoyu pompa kendisi atana kadar dolduruyorum, kesinlikle daha fazla değil. Sonra uzunca bir süre depo full görünüyor sonra düşmeye başlıyor. Passatta daha vahimdi, aralıksız 200km civarı yol yapıyordum depo çizgisi 3/16 kadar azalıyordu sonra arabayı parkedip ertesi gün çalıştırdığımda 1/16 kadar yükselmiş oluyordu. Aynı sorunu yaşayan başka bir arkadaş kafayı yiyecekti:) 

ben sadece yol bilgisayarı verilerine bakın gerisini fazla kafaya takmayın derim.

Kullanım tarzı ve trafik durumuna göre çok değişken olabilir bu. Ayrıca ibre tam detay vermiyor siz depo bitene kadar kullanın hocam

Bolu  yedigöllere giderken virajlı dağ yolunda önce performanslı kullandım menzil 55km ye kadar düştü, ibre de ışık yanmak üzereydi. Sonra benzinlik olmadığını öğrenince gaza mümkün olduğunca dokunmadan sürmeye özen gösterdim menzil 155 oldu, ibre de yarıya 2 dış kaldı. Araba yakıt üretiyor sanacak başkası olsa. Vw de çok oynak malesef. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eski passat ve yeni golf kullanicisi olarak hic boyle bir sorun yasamadim. Depoyu hep fullerim tik attiginda birakirim. İbre 100-110 km yaptiktan sonra hep dusmeye baslar. Hatta hep ayni guzergahta surdugum icin bir depoyla neredeyse hep ayni km yi yaparim. Hic benzin ibresinin yukseldiginede sahit olmadim. Yol bilgisayari sapmasi bile minimum 0.1 bile degil daha az.

Tavsiyem depoyu agzina kadar doldurmamaniz ve boyle sorun yasiyorsaniz pompaciya soyleyin dolum hizini yavas yapsin. Hizli dolunca yakit kopuruyor ve araba fazla yakit aldim saniyor. Sonra menzil cabuk dusuyor.

İmla hatalari icin kusura bakmayin, klawye yabanci.

Hepinize teşekkür ederim tek tek tekrardan 80 liraya fulledim ibreler çok oynak vw beceremiyor arkadaşın dediği gibi 300 km yol yaptığımda bende ibre bozuldu sanmıştım kafayı yicektim :) çok teşekkürler bilgileriniz için

Bende hep full yapıyorum depoyu,ilk 200km performanslı yada normal kullanım farketmeksizin hiç kımıldamıyor ibre :D

Psikolojik olarak iyi geliyo bedavaya geziyomuşsun gibi :D  

Aynen öyle benimde piskolojimle oynuyo :D  

Eski passat ve yeni golf kullanicisi olarak hic boyle bir sorun yasamadim. Depoyu hep fullerim tik attiginda birakirim. İbre 100-110 km yaptiktan sonra hep dusmeye baslar. Hatta hep ayni guzergahta surdugum icin bir depoyla neredeyse hep ayni km yi yaparim. Hic benzin ibresinin yukseldiginede sahit olmadim. Yol bilgisayari sapmasi bile minimum 0.1 bile degil daha az.

Tavsiyem depoyu agzina kadar doldurmamaniz ve boyle sorun yasiyorsaniz pompaciya soyleyin dolum hizini yavas yapsin. Hizli dolunca yakit kopuruyor ve araba fazla yakit aldim saniyor. Sonra menzil cabuk dusuyor.

İmla hatalari icin kusura bakmayin, klawye yabanci.
Depoyu ağzına kadar doldurtmamaya özen gösteriyorum, pompa atınca bırakıyor zaten hep aynı yerden alıyorum. 

Ben sık sık yaşıyorum bu olayı, menzile fazla takılmıyorum o yüzden Golfte. Hatta bir video çekmiştim gaza bi süre dokunmadım video boyunca menzil 10 km artmıştı arkadaş inanmamıştı bana, bulabilirsem atıyım. 

Depoyu ağzına kadar doldurtmamaya özen gösteriyorum, pompa atınca bırakıyor zaten hep aynı yerden alıyorum. 

Ben sık sık yaşıyorum bu olayı, menzile fazla takılmıyorum o yüzden Golfte. Hatta bir video çekmiştim gaza bi süre dokunmadım video boyunca menzil 10 km artmıştı arkadaş inanmamıştı bana, bulabilirsem atıyım. 
hocam atmanıza gerek yok vw nin çoğu öyle fulledikten sonra 600 dü menzil yolda 840 a kadar cıktı ortalama dur kalk olmayınca gazada dokunmayınca bu vw için normal. anormal bir durum değil hatta ibrede artıyor bazen. vw bu depo göstergesi yönünden yapamıyor. bayır çıkarken benzin arkaya gittiği için benzin daha çok düşebiliyor. sensörlerini arttırmaları lazım. benim tek sıkıntım ilkte aldığım full depo 300 km gittikten sonra azaldı. 3 gün önce aldığım full depo 150 km de azaldı yarı yarıya fark var. öncesinde totalden almıştım 2. fullediğimde opetten opetin daha çok arttırması lazım :)

hocam atmanıza gerek yok vw nin çoğu öyle fulledikten sonra 600 dü menzil yolda 840 a kadar cıktı ortalama dur kalk olmayınca gazada dokunmayınca bu vw için normal. anormal bir durum değil hatta ibrede artıyor bazen. vw bu depo göstergesi yönünden yapamıyor. bayır çıkarken benzin arkaya gittiği için benzin daha çok düşebiliyor. sensörlerini arttırmaları lazım. benim tek sıkıntım ilkte aldığım full depo 300 km gittikten sonra azaldı. 3 gün önce aldığım full depo 150 km de azaldı yarı yarıya fark var. öncesinde totalden almıştım 2. fullediğimde opetten opetin daha çok arttırması lazım :)
O bende de oldu. Aynı yerden almıştım ikisinde de. Birinde 260 km sonra düşmeye başladı, diğerinde 150 civarında düşmüştü hemde daha sakin kullanmama rağmen.

En çok oynaklık yaşanan arabalar benzinliler sanırım böyle bi anket yapsak sonucu ne olur acaba?

Bende Yeni kasa golf 7.5 aldım mayıs ayında 1.0 TSI manuel motor aracım ilk aldığımdan beri benzini fulledikten sonra menzil 670 gösteriyordu tüketim konusunda cimri davrandığım ve 2 bin deviri geçmeden vites geçiş yaptığımdan dolayımıdır bilmem suanda aracım 6 bin kmye gelmek üzere geçen full depo ağzına kadar neredeyse taşıcaktı 280 TL fulledim mezil 800 civarında seyretmeye başladığını fark ettim ortalama şehir içi ve şehirler arası yolda 5.5 civarinda tüketimi mevcut

ful depoda ilk çeyrekte 200 km rahat gidiyorum sonrasında zaten hızlıca düşüyor :D

Geri
Üst Alt