Motordan Gelen Patlama (Par Par) Sesi

Emre_34

Üye
İsim
Emre
Herkese hayırlı cumalar. Aracım 2013 model 1.4 dsg. Son haftalarda motordan par par patlama sesi gibi bir ses geliyor, önceleri camlar açık da ondan mı ses yapıyor dedim, cam kapattım yine duydum sesi. Özellikle 50-60 km civarı gaza yüklendiğim zaman parpar yapıyo sonra hızlanıp devir aldığında geçiyor. Bir de sanki daha çok motor soğukken yapıyor bu sesi. Bu şekilde bir şikayeti olan var mı acaba? Araba 44.000 km de, 45.000 bakımında bujiler de değişiyor, acaba ateşleme sisteminden kaynaklı olabilir mi? Motorda güç kaybı vs hissetmedim.

[mention=3165]Emre_34[/mention] hocam sesi kaydetseniz daha sağlıklı tespit olur 
Hocam ses telefonda çok net çıkabilecek bir ses değil, uğultu gibi, süren hissedebilir anca, bu nedenle çekemedim. Bazen de arabayı fazla dinlerim, dinledikçe de illaki bazı sesler duyuyorsun, kendi kendime kuruntu mu yapıyorum diyorum [emoji4] Neyse servis zamanı gösteririm olmadı.

Herkese hayırlı cumalar. Aracım 2013 model 1.4 dsg. Son haftalarda motordan par par patlama sesi gibi bir ses geliyor, önceleri camlar açık da ondan mı ses yapıyor dedim, cam kapattım yine duydum sesi. Özellikle 50-60 km civarı gaza yüklendiğim zaman parpar yapıyo sonra hızlanıp devir aldığında geçiyor. Bir de sanki daha çok motor soğukken yapıyor bu sesi. Bu şekilde bir şikayeti olan var mı acaba? Araba 44.000 km de, 45.000 bakımında bujiler de değişiyor, acaba ateşleme sisteminden kaynaklı olabilir mi? Motorda güç kaybı vs hissetmedim.
Geçmiş olsun Emre hocam . umarım korkulacak bişey değildir. Servis zamanı yaklaşmış mutlaka bunu belirtin şikayetinizde .selamlar  :'(

Geri
Üst Alt