1.2 TSI MANUAL YAKIT REKORU

Ben uzun yolda 6 nın altına düşünce seviniyorum :)    Öyle aşırı hız da yapmıyorum.Duruma göre genelde 110–130 arası sürüyorum

Araç 1.2 110hp  manuel ,  17'' jant

Çok sıkışık trafiği olmayan Şanlıurfa’da şehir içi tüketimimi görüyorsunuz. Fakat hata payı var yol bilgisayarının hesaplamalarında. Depo fulledikten sonra 309 km yapıp bugün yine fulledim. 21,03 lt benzin aldım 137 tl. Km’de 44 kuruş yakmış. Bu hesaba göre 6,8 lt/100 km oluyor. Halbuki yol bilgisayarına bakcak olursak 6,2 

A2E44400-546E-4299-9948-48DB2520560B.jpeg

C4A8C443-4DD0-4748-A597-FD8E5E07D176.jpeg

@Yigit3735   

Benzin fiyatları malum yüksek olduğu için yüksek geliyor gözümüze amcamın ford focus eski kasa dizel arabası 9 litreleri görüyorum diyor ben onu duyunca 7 bile iyi geliyor açıkcası  :)

Senin hesabına göre de hemen hemen %10 luk bi sapma var yol bilgisayarına göre bence yine de başarılı bu kadar hesap yapabilmesi diğer araçlarda durum nedir bilmiyorum tabi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet hocam 6 yı tutturması da bir şey :) çok hassasiyetle dogru ölçüm yapamadıgı aşikar tabi istasyonlarda pompada bazı oyunlar dönmüyorsa.. 

308 km ye 6.76 tl den 111 de pompa attı 115 tl de kestik.Bu sefer kullanimda hic dikkat etmedim.Shel az yaktırıyor gibi.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.2 dsg, manuel vs.vs. Yakıt tüketimleri hakkında Çeşit Çeşit konular var ancak bana göre eksik olan bir şey var ve bu değerler insanların kafasının karışmasına, kıyaslamalarda aracım fazla yakıyor diye aracından şüphe duymasına neden oluyor.

Eksik olanlar nedir:

- Sürüş tarzınız nasıl ?  (ışıklardan kalkarken hep en önde siz mi olursunuz, yoksa bir şahin gelir sizi ezer geçer mi...)
- Aracınızda kullandığınız jantlar kaç   "   ?
- varsa Cc kullanıyor musunuz ?  (dur, kalk, molalar hariç ortalama kaç km ile sabit gidiyorsunuz Cc veya Cc'süz.)
- Lastiklerinizin üretim yılı, markaları, ölçüleri nedir ?
- Klima ve SİSLER açık mı ?
- Aracınızın km'si kaçta ? Son bakım ne zaman yapıldı ?
- Yakıtı nereden alıyorsunuz ?  (biz Golfcüler genellikle yakıtı hemen hemen her zaman aynı markadan alırız (en azından büyük çoğunluğumuzun öyle olduğunu düşünüyorum. Shell, Opet, Bp olabilir vs...))

gibi ufak görünen detaylar sonuçları inanılmaz değiştiriyor  VE yakıt ortalaması paylaşan kişilerin mümkün olduğunca aracı hakkında fazla detay vermesi, sonuçları değerlendiren insanlar için çok daha faydalı olacaktır !    (diye düşünüyorum)

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.4 tsi Act 150hp yakıt rekorum. Afyon-kocaeli  arası inanılmaz bir sabır gerekiyor. Bu arada aracımı istanbulda şehir içi dur kalk bol ve kısa mesafeli trafikte kullanıyorum 9 litrenin altına inmiyor😁

A7E7ECB7-E165-4C75-80E8-F86D234F4182.png

Geçen Edirne -İstanbul Sabiha gökçen oradan bodruma,turgut reise gittim 4.8 lt ortalama verdi. klima hep açıktı. Bir kaç gün sonra nasipse Edirneden Tokata gideceğim bakalım nasıl olacak

MAşallah Arkadaşların ortalama değerleri harika :)  

Almanya bunu görse Reklamlarda oynatır bu resim ve videolarını o derece. Elbette burdan anlaşılıyor ki kullanıcı rolü çok önemli. kazasız belasız sürüşler dilerim dostlar. (y)

Çokta sabırlı daranilmamis aslında yarın nasip olursa ortama 60 km ile 3.2 li 200 km yol giden 1.2 tsı 105 bg 2014 video cekebilrsem paylaşayım genelde yakalıyorum 65 km ortalama olursa 3.5 110 ortalama ile 5.8 adiyaman Diyarbakır arası yol :)

Geri
Üst Alt