Glacier Silver(Buzul Gümüşü)

Maşallah benimde en sevdiğim donanım f30 da. Renk de çok hoş nazar değmesin..
İçten de fotoğrafı varsa bir iki kare onuda görmek isteriz..
7ac9fbd8648ebb8ca06b634f818bc12a.jpg

ccfefe673aef831cf3813e5b566aaf15.jpg

686539f5b2602ca753717e1e6acafe5e.jpg

Maşallah içide çok güzel, büyük ekran havayı çok değiştiriyor. Ekran fabrikadan opsiyonlu olarak mı alınıyor hocam, yoksa sonradan mı taktırdınız?

Maşallah içide çok güzel, büyük ekran havayı çok değiştiriyor. Ekran fabrikadan opsiyonlu olarak mı alınıyor hocam, yoksa sonradan mı taktırdınız?
Forumda konusu olacaktı.
Sonradan takıldı ama fabrikasyon montaj gibi şasiye kayıtlı yapıldı. Zaten orijinal BMW ekipmanı.

Sanırım model küçültüp 2 araç yapacaksınız. Peki hangi araçlara geçmeyi düşünüyorsunuz f30 dan sonra?

Sanırım model küçültüp 2 araç yapacaksınız. Peki hangi araçlara geçmeyi düşünüyorsunuz f30 dan sonra?
Hocam o konuda

1 polo yada fabia (tsi dsg)

Diğer araç için aklımda olanlar

Golf yada Opel Astra

Golfün yeni motor ve şanzıman ikilisinin gelmemiş olması 2 sene içinde kasa değiştirecek olması ve fiyatlarının çok yüksek olması. Etkiledi.

Astra ne kadar iç mekan olarak golfün altında kalsada
1.6 200 bg lik motor ve tam otomatik şanzıman kombinasyonu olduğu için.
Kasası yeni olduğu cezbediyor.

Bakalım hayırlısı.

Gönlünüze göre olsun hocam. 

Astra J ve Astra K sahibi olmuş birisi olarak, araçtan beklentilerinizi tam olarak bilemiyorum fakat;

Eğer araçtan gelen trim sesleri, ön takımlardan bozuk yollarda senfoni orkestrası gibi gelen sesler, yol gürültüsü gibi konulara takılan biri iseniz Astra 2 kere düşünmeniz gereken bir araç.

Önceliğim performans diyorsanız tabi 200bg lik yeni gelen motor kulağa çok hoş geliyor.

Yanlız Opel'in yeni 1.4T motorlarında sekman kırma mevzusu baş göstermeye başladı. Yabancı forumlarda bayağı başına gelen oldu, Türkiyede de tek tük görülmeye başlandı. Opel bununla ilgili yeni bir motor yağı gönderiyormuş yurtdışındaki servislerde. Sanırım burada henüz durum tam çözülemedi. Sizin alacağını motor farklı tabiki ama genede bir araştırın isterseniz. Örnek bir konu linki yollayayım;

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=984&start=360

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopic.php?f=11&t=2855

Hakkınızda hayırlısı olsun, yeni araçlarınızda şimdiden hayırlı olsun:)

Moderatör tarafında düzenlendi:
 Gönlünüze göre olsun hocam. 

Astra J ve Astra K sahibi olmuş birisi olarak, araçtan beklentilerinizi tam olarak bilemiyorum fakat;

Eğer araçtan gelen trim sesleri, ön takımlardan bozuk yollarda senfoni orkestrası gibi gelen sesler, yol gürültüsü gibi konulara takılan biri iseniz Astra 2 kere düşünmeniz gereken bir araç.

Önceliğim performans diyorsanız tabi 200bg lik yeni gelen motor kulağa çok hoş geliyor.

Yanlız Opel'in yeni 1.4T motorlarında sekman kırma mevzusu baş göstermeye başladı. Yabancı forumlarda bayağı başına gelen oldu, Türkiyede de tek tük görülmeye başlandı. Opel bununla ilgili yeni bir motor yağı gönderiyormuş yurtdışındaki servislerde. Sanırım burada henüz durum tam çözülemedi. Sizin alacağını motor farklı tabiki ama genede bir araştırın isterseniz

Hakkınızda hayırlısı olsun, yeni araçlarınızda şimdiden hayırlı olsun:)
 Hocam

Bende takip ediyorum ingilizleri. Sizi de tecrübeleriniz değerli.

Yeni 1.4 motor konusundan bahsettiler ve önermiyorlar.

1.6 motor insignia ve cascada cabrio da kullanılan sidi motorun güncellenmiş versiyonu. Yüksek ihtimalle de Astra OPC de de kullanılacak. Bu motor uzun süredir kullanılıyor şikayet yok gibi.

200bg 300nm tork 7 sn civarı hızlanma değerleri çok güzel.

Autobild de asfalt verilerinin tuttuğunu anlatan testleri var.

Araştırmaya devam.

Geçen hafta sonu 2016 model 30.000 km de bir astra K kullandım trim konusunda iyileştirmeler yapılmış galiba trim sesi duymadım sadece düşük bir donanım olduğu için koltuklara alışamadım.Daha yeni bir araç sıkıntılarını 2 senede atlatmıştır umarım. Genelde 1-2 sene sürüyor bu gibi sıkıntılar.

Golf için aklımda performans farkı haricinde frenlemelerde dengeli ama geç duruyor. Fren sistemini iyileştirmek şart gibi alırsam eğer.

Cihan[mention=492]jajaja[/mention] ve Burak[mention=433]Burak_[/mention] hocalarımda tecrübe etti ve aynı kanıya vardık.

İyi temennileriniz için teşekkürler.

Hocam o konuda

1 polo yada fabia (tsi dsg)

Diğer araç için aklımda olanlar

Golf yada Opel Astra

Golfün yeni motor ve şanzıman ikilisinin gelmemiş olması 2 sene içinde kasa değiştirecek olması ve fiyatlarının çok yüksek olması. Etkiledi.

Astra ne kadar iç mekan olarak golfün altında kalsada
1.6 200 bg lik motor ve tam otomatik şanzıman kombinasyonu olduğu için.
Kasası yeni olduğu cezbediyor.

Bakalım hayırlısı.

Hocam yeni kasa Pololar ne zaman gelecek. Siz sıfır almayı mı düşünüyorsunuz ? Benimde aracım manuel olduğu için sizinle aynı durumdayım eşim için otomatik almayı düşünüyorum ama ötv zamları bitirdi bizi :)  öyle üstüne 10bin daha verip otomatiğini alamam şuan ki fiyatlarla :)

bkz: 

Hocam yeni kasa Pololar ne zaman gelecek. Siz sıfır almayı mı düşünüyorsunuz ? Benimde aracım manuel olduğu için sizinle aynı durumdayım eşim için otomatik almayı düşünüyorum ama ötv zamları bitirdi bizi [emoji4] öyle üstüne 10bin daha verip otomatiğini alamam şuan ki fiyatlarla [emoji4]
bkz: 

Hocam düşük km garantili 2. El bakıyorum küçük araç için

Ben bmw den sonra üzmemesi için kendime performanslı bir makine bakıyorum.

Forumda konusu olacaktı.
Sonradan takıldı ama fabrikasyon montaj gibi şasiye kayıtlı yapıldı. Zaten orijinal BMW ekipmanı.
Hocam forumdaki Cihan hocamız da 116d'ye aynı işlemi yaptırmıştı. Bir de Muhip'in F30 3.20d'de de vardı sonradan takılma orijinal ekran. Meşhur bir yer vardı galiba İstanbul'da BMW'lere bu işlemleri yapan. 

Sonradan takılmanın farkı bildiğim kadarıyla, S.O.S tuşu olmayan araçlarda sim kartı olmadığından internet olmuyormuş.

@ansolak Hocam şu kısım da gözümden kaçmadı. &: Bu arada fotoğraflar GMG'de çekilmiş galiba.

fullsizeoutput_164.jpeg

Hocam forumdaki Cihan hocamız da 116d'ye aynı işlemi yaptırmıştı. Bir de Muhip'in F30 3.20d'de de vardı sonradan takılma orijinal ekran. Meşhur bir yer vardı galiba İstanbul'da BMW'lere bu işlemleri yapan. 
Sonradan takılmanın farkı bildiğim kadarıyla, S.O.S tuşu olmayan araçlarda sim kartı olmadığından internet olmuyormuş.
Bendeki normal NBT değil EVO denilen wifi modullu olan hocam. Kablosuz görüntü aktarımı ve yenilenmiş animasyonları var. Arayüzü değişik.

İstanbul da çoğu yer yapıyor fakat emülatör dediğimiz kutuları bağlayıp. Aracın beynini kandırarak parçayı arabaya uyumlu hale getiriyorlar.

Ankara da MM performance var orjinal BMW database inden kod satın alarak. Aracın şasisi ile eşleştirip orjinal şekilde kesme biçme olmadan soket sokete montaj yapıyorlar. Tabi bu biraz daha tuzlu.

Geri
Üst Alt