BMW ile 12.000 km bakımı

ansolak

Katılımcı Üye

İsim
Ahmet
12.000 km yazdım ama kullanıma göre araç bu değeri + veyahut - (2000km)

Değiştirebiliyor.

Performanslı kullanırsanız 9000-10000 km ye çekebiliyor veyahut sakin kullanırsanız 14.000 km ye de ayarlayabiliyor.

Öncelikle karşılama vs çok güzel.

Anahtarınızı alıp bir makineye okutuyor servis danışmanı(bundan sonra sd olarak kısaltacağım). Aracın hangi parçaları ne durumda arıza kodları bakımda neler değişecek hepsini görüyor.

Sonra sizi bilgilendiriyor.

Çay-Kahveniz(çeşit çok) gelirken yeni kampanyalardan bahsediyor sd.

İmzayı atıyorsunuz ve ikame aracınızın anahtarı geliyor.

Bugün 40. Yıl denk geldi bana.

Mineral beyaz(metalik)

Karbon gri m jantlı.

d7d50675dbaa780df45dbf64c0e38edb.jpg

Ve işin güzelliği çoğu ikame araçta taşıtmatik var. Benzini siz koymuyorsunuz.

b948339197d6ebae5069edc07dada131.jpg

Akşama doğru araç hazır diye arandım. Saat 6-7 arası teslim alabilirsiniz dediler.

Aracın başında neler yapıldığı anlatıldı. Fırçasız güzel bir şekilde yıkanmıştı.

Ben söylemeden taş izi ufak tampon rütuşları yapılmıştı. Hatta i drive ünitesinin içi kirliydi tuş zor basıyordu onu bile söküp temizlemişler kendileri.

1.700 civarı olan bakım indirimlerle 1200 TL ye düşmüştü.

Zaten bakım pakedimiz olduğu için ücret ödemedik.

Yağ ve yağ filtresi

Mikrofiltre(polen filtresinin biraz değişiği)

Bujiler

Fren hidroliği

Değişimleri yapıldı.

Özetle gerçekten memnun kaldım.

Bakım pakedi bitse dahi servise gitmeyi düşünüyorum artık.

Sonuna kadar hakediyorlar aldıkları parayı.

BMW AG ve Borusana tebrikler.

Kaç bin bakımına götürdünüz acaba? İlk 12.000 km'de bujiler ve fren hidroliği değişiyor mu?

Hangi model bmw sahibisiniz bilmiyorum ama aracınızı iyi günlerde kullanın. Benim favorim, hayalim m paket ve mavi bir 3.20 ? Bmw her zaman farklı benim gözümde. Son vergi ve kur artışlarından önce bir hedefti bmw sahibi olmak ama artık bir hayalin ötesine gidemiyor. Nerde görsem önce bir maşallah deyip sonra iç geçiriyorum. ?Konumuza dönersek özellikle araç servisteyken size yeni araç vermeleri ki o da öyle boş bir makine değil, çok güzel. Ve bunun için yakıtta almıyorsunuz. Bu şartlarda o servis fazla pahalı da olsa verdiğiniz para içinize oturmaz. Adamların hizmet anlayışı çok güzel. 

Kaç bin bakımına götürdünüz acaba? İlk 12.000 km'de bujiler ve fren hidroliği değişiyor mu?
Bmw ler rutin 12.000 de 1 giriyor ortalama bakıma. 45.000 km de girdim bakıma.

Bir tarafta bakıma detay temizliği ekleyen servis hizmeti diğer tarafta bej döşemeyi kirletmekle kalmayıp araç içinde başka bir Golf'ün anahtarını unutan servis !!

Hangi model bmw sahibisiniz bilmiyorum ama aracınızı iyi günlerde kullanın. Benim favorim, hayalim m paket ve mavi bir 3.20 ? Bmw her zaman farklı benim gözümde. Son vergi ve kur artışlarından önce bir hedefti bmw sahibi olmak ama artık bir hayalin ötesine gidemiyor. Nerde görsem önce bir maşallah deyip sonra iç geçiriyorum. ?Konumuza dönersek özellikle araç servisteyken size yeni araç vermeleri ki o da öyle boş bir makine değil, çok güzel. Ve bunun için yakıtta almıyorsunuz. Bu şartlarda o servis fazla pahalı da olsa verdiğiniz para içinize oturmaz. Adamların hizmet anlayışı çok güzel. 
3.20 ied luxuryline plus aracım hocam

57fe19e29fd809c47c229332bd3f8752.jpg

Fotoğraf makinesinde angellar kırpıştığı için yanmıyor gibi gözüküyor.

Böyle olsun canımı yesin

Güle güle kullanın çok hoş hareketler bunlar 12 bin km de yakıt ortalamamız kaçtı merak ettim

Bir tarafta bakıma detay temizliği ekleyen servis hizmeti diğer tarafta bej döşemeyi kirletmekle kalmayıp araç içinde başka bir Golf'ün anahtarını unutan servis !!
Hangi bayide oldu hocam bu?

Böyle olsun canımı yesin

Güle güle kullanın çok hoş hareketler bunlar 12 bin km de yakıt ortalamamız kaçtı merak ettim
8.3 hocam ortalamam. Ama araç performanslı olduğu için basmadan durmak imkansız.

O araç sakin kullanımla (gerçi nasıl dayanılabilir) 6.5-7lt arası da yakar.. ama kasmaya değer mi değmez

Geri
Üst Alt