Replika kelimesinin anlamı kopyalamak.Daha kolay a

sakusta86 dedi:
TSE belgeli replika nerede bulunur peki? TSE nin de replikası olamazmı?
Replika kopayalam demek ise herşeyin replikası olur..
Çalıştığım firma ticari araçlar için bir parça üretiyor. Servislerden orijinalini alıyoruz, makina ile ölçümü yapıp kopyasını çıkartıyoruz ve üretiyoruz..Dünyanın dört bir tarafına da ihracatımız var .. Sıfırdan kendimiz malzeme tasarlamıyoruz orijinali kopyalıyoruz. Tüm sertifikalarımız da var .

Replika değil de markasız ne idi belirsiz malzeme almayın demek gerekir.Demek istediğim bu .

Dijonun kilosu ile ilgili merakımı giderecek var mı ?

sakusta86 dedi:
Konu başında okumuştum sanırım 19 kg
O kg yanlış yazılmış.Lastikli ve lastiksiz arasında 1.2 kg fark var, 17 lik lastilk 9–10 kg civarı olması lazım

silvershadow dedi:
http://www.vwgolf.net.au/showthread.php?21482-Golf-7-Highline-17-inch-Dijon-Wheels

O ilk beğenmediğiniz mesaj bana ait.

Meydan okur tarzdaki yazınızdan doğrusunu bildiğinizi mi çıkarmalıyız?

Yoksa  " aracınızın ön takımına AYD rotları fason üretim Hint rulmanları takılırken..." deyisinizden otomotiv sektöründe olduğunuzu anladık diyelim ki... Bu ayağınızı denk alın mi demek?

Onlarca kere ve onlarca yerde yerli üretim ve Ulusal veveya uluslararası standartlarda üretim yapan yerli firmaların ürünlerinin alınmasını replikaya göre tercih edilmesini önerdim. Bakarsanız görürsünüz.  Replika aldığını ifade eden biri için yerli üretim savunucuğunu yapmak niye ve nasıl?

Jant ağırlıkları alttaki alıntıda uluslararası saygınlığı olan bir ölçüm kuruluşu tarafından 21.77 kg ölçülmüş. Ülkelere göre jantların versiyon veya üretim farkı olabilir. Bu fark lastik farkı da olabilir.

VwVortex ve MK7 gibi Yabancı Forumlarda ise benim paylaştığım veriler var.

Amaç doğru bilgiye ulaşmak ise  tarzınız yanlış anlaşılmaya müsait..

Saygı zamanla ve emek vererek kazanılır ve sabır ve yine sabır göstererek. 3 mesajda olacağını sanmam.
Foruma yazdığım ilk mesajlardan birinde kendini ıspat etme çabasındaymış gibi bir izlenim vermiş olmak beni üzdü.Yazdığım mesajımı sildim.

Ağırlık konusuna gelirsek 21,77kg lastik+jant ağırlığı olması lazım. Bana aldığım jant ile orijinal jantı karşılaştırmak için sadece jantın kilosu lazımdı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Foruma yazdığım ilk mesajlardan birinde kendini ıspat etme çabasındaymış gibi biz izlemin vermiş olmak beni üzdü.Yazdığım mesajımı sildim.

Ağırlık konusuna gelirsek 21,77kg lastik+jant ağırlığı olması lazım. Bana aldığım jant ile orijinal jantı karşılaştırmak için sadece jantın kilosu lazımdı.
Değerli Hocam

Aynı tarafta olduğunuzu görmek de beni mutlu etti.

O halde ben de mesajımı kaldırıyorum 

Uluslararası bağımsız test kuruluşuna göre 48 lbs yani libre yani sizin de buyurduğunuz gibi 21.77 kg. 

Ben de aradaki farkın lastikten kaynaklanabikeceğini düşündüm. 

Ben pirelli p7 lerle dijonu tartmıştım 19.2 gelmişti

crossclimate Plus almayı düşünüyorum golf 1.6 dizel highline için

sorum şu.

225 45 17  91 H ve 225 45 17  94v XL. adında 2 lastik vardı Lassa kışlıklastiklerde.

bu ikisinin fiyatı arasında 10 tl fark var . hangisi ne işe yarar ? hangisini almalıyım. Michelin crossclimate da da böyle 2 çeşittir belki. yanlış almayayım

teşekkürler

225 45 17  91 H ve 225 45 17  94v XL. adında 2 lastik vardı Lassa kışlıklastiklerde.
Değerli Hocam

Oncelikle Lassa almamanızı öneririm.

Alacaksanız da 91 veya 94  ile ifade eden yük grubudur ve sondaki harf de hız kategorisini ifade eden harftir.

Bize 91 kodlu olan uygundur Hocam

Merhaba arkadaşlar

Bir ara bugün tanıtırım kendimi. Acil olduğu için yazıyorum.

Durban jantın 16 inch olanı var mı hiç? Passat'tan sökülmüş diyor adam.

Bir yerde 5x112 16inch Durban jant ilanı gördüm. Kış jantı olarak düşünüyorum. Golf 7'ye olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar
Bir ara bugün tanıtırım kendimi. Acil olduğu için yazıyorum.
Durban jantın 16 inch olanı var mı hiç? Passat'tan sökülmüş diyor adam.
Bir yerde 5x112 16inch Durban jant ilanı gördüm. Kış jantı olarak düşünüyorum. Golf 7'ye olur mu?
durban 18dir hocam. Benzeri olabilir lakin adı farklıdır. Passattan sökülmüş olması orjinal olduğu anlamı taşımaz

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

merhaba, üstünde standart  gelen 225-45-r17 91 h   ama crossclimate aldığımda 225-45-r17 94w XL var.  neden 91 h üretmiyorlar. 94 w xl alsam bir farklılık olur mu?

teşekkürler

Selam golf tutkuluları aranızda yeniyim,
hali hazırdaki dijon 17 (7.000km) jantlarımı satıp 18 inç jant takımı almak istiyorum fakat
Alacağım jantlar 5x112, Önler 8Jx18 ET30 Arkalar 9Jx18 ET44 yazılmış bu ne demek oluyor ve golf 7.5'a uyar mı? Jantlar orijinal. 

Golf 6 205/55/16 için bijon sıkma torku ne olmalı?

Geri
Üst Alt