@silvershadow beğenmeye beğeniyorum ama illa olucak diye bişeyde yok. Orjinalinede yeterli maddi kaynak yok şuan için.  Cms dışında bi marka varmı onaylı olan güvenilir önerebileceğiniz?
Değerli Hocam 

Kormetal, Keskin ve benzeri TSE belgesi olan herhangi bir marka. Aslında yurtdışı bağlantılı üretim yapan bir çok firma var ve bunlar dolayısıyle Avrupa standartlarına uygun üretim yapıyor.

Örneğin "Keskin" isimli firma da Mercedes in AMG jantlarını yapıyor ve jantlara da kendi firmasının ismini vermiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@silvershadow hocam şöyle bir tabloya rastladım belki işinize yarar

8893ok.jpg

Mercedes c IMG_3978.JPGIMG_3979.JPGIMG_3980.JPG16 ve 18 jant farkı. 16 jant dizel motorlu konforlu,diğeri benzinli 18 jant konforsuz?

bir konuda yardıma ihtiyacım var

15" jant bakıyorum cms de bulduk bir model. bijon aralığı 5x112 orada bir sorun yok.

ama normalde golf 7 15" jantı 6.0 j x 15 et43 iken cms nin 15" jantı 6.5 j x 15 et45

bu bir sorun yaratır mı ?

bir konuda yardıma ihtiyacım var

15" jant bakıyorum cms de bulduk bir model. bijon aralığı 5x112 orada bir sorun yok.

ama normalde golf 7 15" jantı 6.0 j x 15 et43 iken cms nin 15" jantı 6.5 j x 15 et45

bu bir sorun yaratır mı ?
İki değerli  fark sadece birazcık daha jantları dışarı doğru taşır. Bu çamurluğun dışına taşacak kadar değildir.  Dikkatli bakmadan görülemez. 

Aslında bir bakıma güvenliğe de katkısı olur çünkü iz genişliği bir kaç milimetre artar ve Modifiye yapan kimselerin spacer takmalarina benzer kadar olmasa da aynı yönde minik bir katkı sağlar. 

@silvershadow

sagolun murat hocam . değerler farklı olunca sürüsü olumsuz olarak etkiler mi ya da çamurluga sürter mi diye endişelendim. sorun olmadıgına sevindim.

bugün cms ankara yı arayarak bulundugum ildeki satıcıyı ögrendim. yarın sanayide çıkma temiz dover bulamazsam onu alacağım.

@silvershadow

sagolun murat hocam . değerler farklı olunca sürüsü olumsuz olarak etkiler mi ya da çamurluga sürter mi diye endişelendim. sorun olmadıgına sevindim.

bugün cms ankara yı arayarak bulundugum ildeki satıcıyı ögrendim. yarın sanayide çıkma temiz dover bulamazsam onu alacağım.
Değerli Hocam 

Sanırım Lyon demek istediniz.

Dover jantlar 16 inch çünkü. 

@silvershadow

dover daha rahat bulabilirim diye düşündüm sanayidekilerde , tabi lyon bulabilirsem önceliğim o olacak.

17 inc jantlar fikir olması için yükledim. 18 hakkındaki görüşler için takmadım. Fenada olmadı aracı biraz düşürürsem daha yakışıcak sanırım

IMG_2014.JPG

IMG_2015.JPG

Eskişehirden aldım hocam ama sahibinden de bir kaç ilanda gördüm
İlan No: 
Aratabilirsiniz. Orj. Dijonları çıkarıp bunları taktım

Eskişehirden aldım hocam ama sahibinden de bir kaç ilanda gördüm
İlan No:
Aratabilirsiniz. Orj. Dijonları çıkarıp bunları taktım

Replika jantı tavsiye etmiyorum şahsen.
Güvenlik sıkıntıları vs. Ağırlık. Zarar gibi geliyor hep.

Hocam replikalardada kalite farklılıkları var iyi araştırmak gerek bu 3. Aracım hepsindede replika kullandım bir sıkıntı yaşamadım açıkçası

Hocam replikalardada kalite farklılıkları var iyi araştırmak gerek bu 3. Aracım hepsindede replika kullandım bir sıkıntı yaşamadım açıkçası
Hocam airbag i niye satın alıyoruz kaç araba değiştirdim çok şükür 1 kere bile kullanmadım. Ama alıyoruz çünki ihtiyacımız olduğunda hayati bir görevi var.

Bazen öyle bir durum oluşabilir ki
Allah kimseye göstermesin.(jant kırılması gibi)
Hayat memat meselesi olabilir. Hayatınızı kurtarabilir.

Bunu unutmamak lazım. O yüzden sıcak bakamadım hiç replikaya.

Geri
Üst Alt