Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

Telefondan, istediğim müziği istediğim an dinleyebilirim, ama sd karttan dinleyebilmek için daha önce yüklemiş olmam gerek ve güncel tutmam gerek, ayrıca diyelim 100 tane müzik var, telefondan kolayca istediğimi açarım fakat sd karttan arama yapacağım vs vs, kullanışlı olduğunu düşünmüyorum
Benim SD karta 700 civarı şarkı var ve istediğim şarkıyı sadece söylüyorum o çalıyor.
Örnek; "Parça Geçcek" diyorum o geçceği çalıyor.
Arama falan yapmıyorum.
Kaldıki arama yapmaya kalksamda ekrandan çok basit buunuyor. elime telefonu almayla falan uğraşmıyorum.

Unutmaayalım ki araçta telefonla konuşmak değil şoförün telefonu eline alması yasak!

Son düzenleme:

Benim SD karta 700 civarı şarkı var ve istediğim şarkıyı sadece söylüyorum o çalıyor.
Arama falan yapmıyorum.
Kaldıki arama yapmaya kalksamda ekrandan çok basit buunuyor. elime telefonu almayla falan uğraşmıyorum.

Unutmaayalım ki araçta telefonla konuşmak değil şoförün telefonu eline alması yasak!

Hocam senin dediğin yöntem baya mazide kaldı artık.Playlisti devamlı güncelliyorum spotify'da.
Bt açık oldugu için otomatık bağlanıyor zaten.Ekstra araba sürerken teli elime almıyorum.
Senin yaptıgın sekilde her begendiğim müziği pcden indireceğim sd karta yükleyeceğim falan
düşününce bile cayıyorum.

Arabayı ilk aldıgım zamanlarda ekranda albümün resmi gözüküyordu.O bir gitti bir daha gelmedi.
Bunun sebebini bilen var mı?

Ben de telefondan dinliyorum. Youtube Music'te çalma listelerim var. Arabaya binip bluetooth bağlanınca müzik otomatik çalmaya başlıyor. Ayrıca SD kart da var ama oradaki müzikler güncel değil. Bazen açıp dinliyorum ama telefondan anında istediğim müziği açabiliyorum. Onun için bence de SD kart kullanmak daha zahmetli.

@ozk991 Osman hocam benim araçta androıd auto ve youtube var direk ekrandan kontrol edebiliyorum anacak ben yeni nesil şarkılardan hoşlaşmıyorum. viddiri zıddırı geliyor bana.
Normal şarkılar da o kadar çabuk güncellenmiyor.

Golf 7 için yazıyorum;
  1. 1.77 boyunda olmama rağmen koltuğu en alt seviyede kullandığım zaman bile kendimi çok yukarda hissediyorum. (Golf 6 da koltuk yerin dibine kadar iniyordu)
  2. Koltuklar daha etli olabilirdi, şoför koltuğunun sol kısmı yani inip bindiğim yerin süngeri çabuk çöktüğü için araba kullanırken sola doğru kayıyorum sanki.
  3. Ön-arka kısımdaki bardaklıklar arka arkaya değil de yan yana olsaymış daha güzel ve ergonomik olurmuş(Leondaki gibi).
  4. Direksiyon bir tık daha küçük olabilirdi.
  5. A sütunundaki kelebek cam olmasa daha iyi olurmuş(yine leondaki gibi)

• Beğen
Tepkiler: SCC
@ozk991 Osman hocam benim araçta androıd auto ve youtube var direk ekrandan kontrol edebiliyorum anacak ben yeni nesil şarkılardan hoşlaşmıyorum. viddiri zıddırı geliyor bana.
Normal şarkılar da o kadar çabuk güncellenmiyor.
Herkesin kendine göre bir kullanım şekli var normal olarak.
Ben de pop müzik dinlemem aslında, genelde saz, söz, türkü. Dediğiniz gibi onlarda da çok güncelleme olmuyor, sonuçta Neşet Ertaş artık yeni şarkı çıkarmıyor🙂
Benim çok tanınmayan, youtube üzerinden şarkı videoları paylaşan bir kaç sanatçım var, onlar da 3-5 günde bir şarkı paylaşıyorlar. Onun için güncel tutmam gerekiyor.
Screenshot_20220416-183904_YouTube Music.jpg

Hocam müzik atlama tuşuna uzun süre basılı tutunca 1 bilemedin 2 saniyelik atlatarak çalıyor ama çok işlevsel değil maalesef. Ekrandan müdahale edemiyoruz
Mk7 'de BT bağlantısı ile şarkı çalıyorken istediğim an şarkının istediğim saniyesine (Media Ekranından) alabiliyorum., sanki bilgisayardan youtube 'dan şarkı dinliyormuşum gibi bunu yapabiliyorum.,

Mk7,5 'ta media ünitesi daha gelişmiş onda da yapması lazım diye düşünüyorum.,

Video'da 5:50 sn.den sonra dediğim şeyi yapıyor;

Beğenmedim yanı çok yok gayet başarılı bir araç ama...
Araba içi kapı kilitleme tuşunun şöför tarafında olması bence eksi. Neden derseniz eski arabamda ben anahtarı yanıma alıp arabadan inip markete vs uğradığımda yan koltuktaki kişi arabada kalacaksa orta konsolun ordaki tuştan arabayı içten kilitleyebiliyordu.
Bizde o tuş şöför tarafında yandakinin uzanması çok zor mecburen anahtarı söküp eşime bırakıyorum bu gibi durumlarda.

Beğenmedim yanı çok yok gayet başarılı bir araç ama...
Araba içi kapı kilitleme tuşunun şöför tarafında olması bence eksi. Neden derseniz eski arabamda ben anahtarı yanıma alıp arabadan inip markete vs uğradığımda yan koltuktaki kişi arabada kalacaksa orta konsolun ordaki tuştan arabayı içten kilitleyebiliyordu.
Bizde o tuş şöför tarafında yandakinin uzanması çok zor mecburen anahtarı söküp eşime bırakıyorum bu gibi durumlarda.
Tam retrofitlik mesele hocam belki yapılabilir

Tam retrofitlik mesele hocam belki yapılabilir
O durumu yaşadığımda bende o an düşündüm " bu kilitleme tuşu neden burda" diye. Şimdi anahtarı yanıma alıp kapıları kilitlesem içerde hareket olacağı için alarm çalıyor. Tamam kapı direğinden tuşa basıp alarmı iptal edilebilir, fakat 3-5 saniyelik iş için bir sürü uğraş...bencede bu bir eksiklik sayılabilir.

Belki daha öncede yazılmış olabilir. Aracı kullanırken yatarak kullanmayı sevmiyorum sadece uzun yollarda koltuğu biraz daha geriye çekerim şehir içinde kullanırken dizim genelde anahtara çarpıyor bacaklarımda uzun bir gün ani bir harekette kırılacak diye korkuyorum

Geri
Üst Alt