Golf'ünüzün Beğenmediğiniz Yanları...

Fabrika çıkısı highline araclarda
Bu tuş aktiftir.

Ama
Fabrikasyon Comfortline aracta sürüş konfor paketi (ön + park sensörü + cruise control) varsa
Dogal olarak araca highline direksiyonu eklenmistir. fakat bu tuş (mute) işlevsizdir.

Fark budur.
Anladım. Benimki de fabrika çıkışlı comfortline.
Peki o tuşa mute komutu atanabilir mi?

Anladım. Benimki de fabrika çıkışlı comfortline.
Peki o tuşa mute komutu atanabilir mi?
Bu destegin gelmesi için
Media nında 5.0 comfort mediasından 5.8 yada 6,5 high mediasına revize edilmesi lazım

Sanırım aracınız 2015 comfort
Bu yıllarda
Comf 5.0 inc
High 5,8 ya da 6,5 inç

Araca inip binerken koltuk tasarımından dolayı koltuk ve direksiyon arası boşluğum az olmasından dolayı pantolonum direksiyona sürtünce çabucak çiziliyor. Keza koltuğun sürtünmeden dolayı çabuk aşınması. Şimdilik bu kadar 🙂

Bu destegin gelmesi için
Media nında 5.0 comfort mediasından 5.8 yada 6,5 high mediasına revize edilmesi lazım

Sanırım aracınız 2015 comfort
Bu yıllarda
Comf 5.0 inc
High 5,8 ya da 6,5 inç
Aracım comfort ama fabrika çıkışlı highline media ünitesi var. Geri görüş kamerası ve aktif olmasa da car play destekli. Buna yapılıyorsa kodlama mı gerekiyor?

İyi yalnız değilmişim sevindim :D Birine bir şey demek için yanaşıyorum arka cam açılıyor rezil oluyorum alışamadım gitti

Yok hocam hiç yalnız değilsiniz.. :)

Ben de yazayım bir olay..

Aracı aldığım ilk zamanlarda çevirmeye girmiştim. Memur bey araca yaklaştı. Tabi benim kafam rahat herşey tamam, kuralına göre yol alıyorum..
Tam cam düğmesine bastım,arka cam açılmıştı:)

O gün bugündür cam açıyorken elimle önce arka cam düğmelerini yoklayıp emin olduktan sonra açıyordum. Neyse ki artık alıştık..

Aracım comfort ama fabrika çıkışlı highline media ünitesi var. Geri görüş kamerası ve aktif olmasa da car play destekli. Buna yapılıyorsa kodlama mı gerekiyor?
Fiii tarihinde de böyle bir yorum yapılmış...

Screenshot_2022-02-07-18-26-09-047_com.android.chrome.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 54744Bende o tuşa basınca böyle bir uyarı veriyor. Bu tuşa "mute" komutu atanabilir mi?
Öğrenilmiş çaresizlik mi deniyordu tam bilmiyorum ama Voice tuşuna Mute komutunu atamayı sorarken sağ üst köşedeki koskoca Mute tuşunu görmemişim. Bunu az önce arabada hanımı beklerken multimedyayı karıştırırken farkettim🙂

20220415_193620.jpg

Önceki arabamda multimedya tuşları üstteki gibi olduğu için alışkanlıktan dolayı fark edemedim galiba. Gözümün önündeki koskoca tuşu görememişim🙂

Yazıldımı bilmiyorum ama telefonu bluetooth ile bağladığımda müziği media ekranından ileri sardıramıyorum. Bu işlev geçersiz diyor. İlla Telefondan ilerletmemiz gerekiyor.

Siz bunu deyince Peugeot Citroen in direksiyon altı kumandasının kullanışlılığı geldi aklıma. Onda sanırım bluetoothta çalan parçayı kumandadan sardırabiliyorduk

images-5.jpeg
Bunda olup bizim araçlarda bulamadığım;
Src tuşu; bluetooth aux usb cd arasında değişim yaparsınız, basılı tutarsanız telefon menüsüne geçer.

Memo yazan, FM radyo da kayıtlı kanalları gezer,
Kayıtlı kanalları istemediniz en yakın frekansı istediniz, üstteki alttaki tuşlarla ileri >> geri<< yaparsınız. Bizdeki gibi menüye girip ayarı değiştirmeye gerek yok.

Memo tekerleği, rehberde dolaşırken harf harf Atlar, A B C D. . . Eğer isimleri tek tek atlamak gerekirse; ileri >> geri<<

Memo tekerleği, usb cd içerisinde klasör atlatır, parça atlamak için, ileri >> geri<<

Bu ileri >> geri<< tuşları sadece parça atlamak için değil, müziği sardırmak isterseniz basılı tutarak işlev görüyordu.

Hatta teyp menüsü içinde gezmek ayarları değiştirmek için bu kumandayı kullanabiliyordum.

Yani elinizi direksiyondan kaldırmadan neredeyse herşeyi buradan kontrol edebiliyordunuz. Kullandığım araç C-Elysee idi 😀

Yazıldımı bilmiyorum ama telefonu bluetooth ile bağladığımda müziği media ekranından ileri sardıramıyorum. Bu işlev geçersiz diyor. İlla Telefondan ilerletmemiz gerekiyor.
Benim araçta sardırabiliyorum ama nasıl yapıyordum şuan aklıma gelmedi.

Benim araçta sardırabiliyorum ama nasıl yapıyordum şuan aklıma gelmedi.
Hocam müzik atlama tuşuna uzun süre basılı tutunca 1 bilemedin 2 saniyelik atlatarak çalıyor ama çok işlevsel değil maalesef. Ekrandan müdahale edemiyoruz

Arkadaşlar
Neden telefondaki müziği dinleme ihtiyacı oluyor?
SD kart yada USB ye atıp daha kaliteli dinleseniz olmaz mı?
Bugüne kadar hiç telefondaki müziği bluetooth tan dinleme gereği duymadım.

Arkadaşlar
Neden telefondaki müziği dinleme ihtiyacı oluyor?
SD kart yada USB ye atıp daha kaliteli dinleseniz olmaz mı?
Bugüne kadar hiç telefondaki müziği bluetooth tan dinleme gereği duymadım.
Telefondan, istediğim müziği istediğim an dinleyebilirim, ama sd karttan dinleyebilmek için daha önce yüklemiş olmam gerek ve güncel tutmam gerek, ayrıca diyelim 100 tane müzik var, telefondan kolayca istediğimi açarım fakat sd karttan arama yapacağım vs vs, kullanışlı olduğunu düşünmüyorum

Geri
Üst Alt