Direksiyon sertliği ayarı

sakusta86

Üye
İsim
Sadullah
Merhabalar ,golf7 de direksiyon yumuşaklığı ve sertliği hassasiyet ayarı yapılabilir mi ? sanırım manuel yapılmıyor ama programla servis yada anlayan arkadaşlar yapabiliyor mu  bilgisi olan var mı?

Merhabalar ,golf7 de direksiyon yumuşaklığı ve sertliği hassasiyet ayarı yapılabilir mi ? sanırım manuel yapılmıyor ama programla servis yada anlayan arkadaşlar yapabiliyor mu  bilgisi olan var mı?
Sürüş profil seçiminde çok az farkedilsede bir nebze değişiyor.
O yok ise vag kodlaması ile değişebiliyor.

Teşekkür ederim sürüş profil yok,audi araçta var diğer,golfün kü biraz sert sanki ona göre

Vag kodlamasıyla direksiyon sertlik ayarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. Sonuçta araçlarımızdaki direksiyonlarda hıza duyarlı sistem kullanılıyor. Direksiyonu kodlamayla yumuşatırsanız yüksek hızlarda güvensizlik oluşturabilir. Mühendislerin direksiyon sertliğini mutlaka bazı etkenlere göre ayarlamış olabileceğini düşünüyorum.

Vag kodlamasıyla direksiyon sertlik ayarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. Sonuçta araçlarımızdaki direksiyonlarda hıza duyarlı sistem kullanılıyor. Direksiyonu kodlamayla yumuşatırsanız yüksek hızlarda güvensizlik oluşturabilir. Mühendislerin direksiyon sertliğini mutlaka bazı etkenlere göre ayarlamış olabileceğini düşünüyorum.
Hocam bu seçeneklerde mühendislerin ayar sınırı dışına çıkamıyorsunuz. Sadece mod seçim tuşu ile seçilebilecek işlemleri yapabilirsiniz.

Hocam şöyle bir durum oluyor; JAnt LAstik seçimi ve Yay -Coil- Air uygulamasına göre Direksiyonda ki sertlik yumuşaklık farkları olabiliyor Bizzat yaşadım bunları   :)  

onun haricinde hali hazırda işlem yapılamıyor. 

Evet değişiklik için obd eleven cihazımla burdaki standart olan değeri otomatik yaptım. Düşün devirlerde yumuşak, yüksek devirlerde sert olacağı yazıyor. Çok bir şey farketmedim yumuşaklık adına. Ama hızlandıkça gerçekten sertleşiyor, eskisi gibi değil. Ya da ben öyle olduğuna çok inanıyorum. Veri olarak kanıtım bu ekran resminden başka yok ama benim hissiyatım bu yönde.

Screenshot_20201221-195654_OBDeleven.jpg

• Beğen
Tepkiler: Ysn

Geri
Üst Alt