hafif sürtme ve yardım önerisi

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Orijinalden alıntı: iamalegend

Merhaba arkadaşlar,

pazar günü ilk sürtmemizi yaptık :( pasta cila sonrası ancak bu kadar kurtarabildik, sizce servisemi sokup düzelttireyim yoksa auto king e mi? hafifte göçük var, çok hissedilebilir değil ama bana acayip batıyor! ne yapsam bilemedim ama gerçekten çok üzüldüm, araç daha 1250 km..

8gDdQ7.jpg
DM4d9v.jpg
mP1k50.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

Geçmiş olsun hocam ; Allah beterinden saklasın.

Hemen hemen aynı hasar geçen ay bizim aracimizda oluştu otoparkta sütuna sürtmekten dolayi. Boya gittigi için biz servise bırakmak zorunda kaldık. Parça değiştirmeden kat yerindeki sorunu gideremeyiz dediler. Sanayide macun cekerek hallederler ama bu kez de boyanan yüzey genisleyecektir. Biz serviste rötuş işlemi uygulattik. 2 avuç içi genişliğinde bir yüzey lokal boya gördü. Parça komple boyanmadigi için ve elimizde resimleri mevcut olduğu için de ikinci eli düşünerek bu yolu tercih ettik. Kat yerinde eziklikler dikkatli bakılınca görünüyor ama boya güzel oldu. Eziklikler nazarlık olsun derseniz aynı şekilde servis size de çözüm sunabilir.

Kaporta ustaları belki daha da iyi yapar ama biz yetkili servise gitmeyi tercih ettik. Fiyat olarak da sadece işçilik olarak ( 70-TL ) gibi birsey tuttu. Kaskoyu karıştırmadık dahi. Müsait zamaninizda servise kapıdan uğrayıp gösterin. Parça değişimi yapılmadan o bölgede biraz çalışma yapmalarını isteyin. Size yardımcı olacaktırlar. Araç rengi de Beyaz olduğu için dikkatli bakilmadikca ezik yerler dikkati cekmez halr gelebiliyor. Dediğim gibi bu işi yetkili servis harici daha iyi yapabilecek kaporta ustaları mutlaka vardır ama biz yetkili serviste üretilen çözümden de memnun kaldık. ( istanbul - Tamaş ) .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Orijinalden alıntı:  VagVegasTeşekkürler. Dışarıdan yaptırayım diyorum ama kararsızım çünkü servis kadar iyi yapamayacak bundan eminim. Tampon esnedi far bile yerinden oynadı far ayarı vs. de gerekli dediginiz gibi ön takım sökülecek çünkü büyük bir esneme yaptı ben daha fazla bir hasar çıkar diye bekliyordum da neyseki farları kurtardık asıl para onlar ama servise gidip kaskoya yükleyeyim diyorum.Yapıcak başkada birşey yok ama ilk bir dışarıdan fiyat alacağım ona göre bakacağım duruma göre servis tamponu değiştirmek isteyecek ama değiştirtmek istemiyorum çünkü miktar artacak.Çok teşekkürler sizede geçmiş olsun.
Geçmiş olsun;

Değerli Hocam;

Cana gelmemesi tek tesellimiz olsun.

%100 kusurlu olduğumuzda biz herhangi bir hasar almasak dahi Tramer'e kayıt düşüyor.

Ayrıca karşı tarafta sonradan araç değer kaybı bahanesiyle dava açarak para kopartmaya çalışacaktır.

önümüzdeki sene alacağınız 200 TL indirimden olmakla kalmayıp 200 TL daha artacağı için 400 Tl fazla ödeme yapacağınızı hesap ediyorsunuz ama 

Şayet kaskoyu dahil etmezseniz kaskonuz bu karşı tarafın zarar davasını karşılamayacaktır.

Onu da geçtik..

Ben benzeri hafif bir çarpma sonrası servise gittiğimde..

Sis farının önündeki pleksi muhafazanın yerinden oynadığını gördük.

Hasar uzmanına "Şimdi komple far mı değişecek?" diye sorduğumda Önce far muhafaza ayaklarının onarımına gidilir. orijinali gibi olmayacağı hallerde kaçınılmazsa değişim yapılır yanıtını aldım.

Tamponunda hasar yoktu ama yine de aklıma gelince sordum. "Aynı şey tampon için de mi geçerli olurdu daha ciddi bir hasar olsaydı?" diye sorduğumda.

"Kasko eksperleri tamiratın mümkün olmadığı hallerde veya tamiratın orijinali gibi olmayacağı veya tamiratın orijinal parçanın ederinin belli bir yüzdelik oranı bulduğu durumlarda kabul ediyorlar. Eskisi gibi değil "

yanıtını aldım.

Kısacası servise gidin risk almayın zaten ilk başta abartı bir rakam sonra araç sökülünce tamirata başlamadan daha düşük bir rakam çıkartacaklar onayınıza sunacaklar.

Sanayide değerli ustalar olabilir ama orası kasapların da cenneti...

Geri
Üst Alt