Turbo Sesi

ugr_05

Üye
İsim
UĞUR SABRİ ÖZBAŞ
Arkadaslar internette bakindim ama bulamadım aklıma takılan bir sorum var

Bazi arac markalarinin mesela Fluence Megane qashqai ( görüp duyduklarım bekli baskada vardır ) dizel olan araclarindan gaza basinca tislama sesi geliyor turbo sesi diyorlar herhalde disaridan duyunca bana hoş geliyor ve sanki daha guclu arac hissi veriyor

Bizim kullandigimiz vw araçlarlarda neden yok bizim yada onların kullandigi sistem eski yada ne bileyim nedeni nedir

Golf 7 blow off diye arayın hocam internette.

@yusuf Hocam
O dediğinizi biliyorum benim dediğim markalarda ki tam öyle bir ses degil daha değişik ama fabrikasyon diye biliyorum

@yusuf Hocam
O dediğinizi biliyorum benim dediğim markalarda ki tam öyle bir ses degil daha değişik ama fabrikasyon diye biliyorum
Hocam bmw harici o sesi fabrikasyon duymadım. 3 sene clio kullandım motor sesinden başka ses duymadım.

@yusuf Hocam
İnceden ıslık sesi gibi. 

Duster kullanmıştım 1 gün boyunca, onda da vardı araç daha 50000km de idi. Kuzene dedim sizin turbo gidici diye, aldığımızdan beri böyle dedi. 

Sende fluence felan örnek verince demekki DCİ motorların karakteri öyle. :)

Ama benim bildiğim turbo ötmesi pek iyi bir şey değil. :)  @EMRAH ATTS

@fcsrn Eren Hocam daha doğrusunu dedi aynen islik gibi turbo sesimidir bilmiyorum ama dizellerinde var

Hocam bmw harici o sesi fabrikasyon duymadım. 3 sene clio kullandım motor sesinden başka ses duymadım.
Hakkaten bir arkadaşımın renault'un en full modeli olan clio icon artı ic~dış kisisellestirme ve krom paket ekli 2014 1.5 dci aracinı 1 hafta kullandım motoru duymuyor adeta yaşıyorsunuz ?

Gerçi katlanır aynaya ısıtma koymayan bir firmadan ne beklersin.Ama şu da bir gerçek ne yaparsan yap istanbul içi 5~5.5 lt geçmiyor.

Fiat Linea'da da o sesi duymuştum elektrik süpürgesine benzer bir ses inceden gelmesi benim de hoşuma gidiyor :)  

3. Ve 4. Viteste yük altında (yokuş yukarı) bende turbonın sesi müzk kapalı iken duyuluyor ancak gazdan çekince gelen blowoff sesini bmw hariç fabrika çıkışı bende duymadım

Biraz karışmış sesler.
Renault da motor sanki kucağınızda gibi gittiğiniz için bütün sesler içeride oluyor.
Fakat tıss tıss blow off sesi orjinalinde bmw de dinlemek muhteşem camları açmanız gerekiyor duymak için yalnız.

Biraz karışmış sesler.
Renault da motor sanki kucağınızda gibi gittiğiniz için bütün sesler içeride oluyor.
Fakat tıss tıss blow off sesi orjinalinde bmw de dinlemek muhteşem camları açmanız gerekiyor duymak için yalnız.
Yok abi camı hiç açmadım. 3.16i de öyle tatlı geldi ki o ses. Araba sportline idi. O ses, şanzıman ve sürüş hissi beni benden aldı.

Arkadaslar internette bakindim ama bulamadım aklıma takılan bir sorum var
Bazi arac markalarinin mesela Fluence Megane qashqai ( görüp duyduklarım bekli baskada vardır ) dizel olan araclarindan gaza basinca tislama sesi geliyor turbo sesi diyorlar herhalde disaridan duyunca bana hoş geliyor ve sanki daha guclu arac hissi veriyor
Bizim kullandigimiz vw araçlarlarda neden yok bizim yada onların kullandigi sistem eski yada ne bileyim nedeni nedir

Hocam partikül u iptal et downpipe yap o sesi rahatça duyarsın [emoji106]

Geri
Üst Alt