Yakıt tüketimi

Mehmet27

Yeni Üye
Merhabalar golf tutkunları Gaziantepten selamlar. malum ülkemizde yakıtın litre fiyatı baya bi yüksek e haliyle yakıt tasarrufuna dikkat etmek gerekiyor. En ekonomik sürüş profiliyle 1.4 tsi araçla ortalama 5,7  litreyi gördüm sizde durumlar nasıl.

Havalardan mıdır nedir hatayda da 5.5lt idi sabah 20km mesafede  1.2 tsi ile keza geçen hafta mersin yaptıydım onda da 5.5 u tutturmuştum

@NEWANCE

@Mehmet27 Muhtemelen dur kalk olmayan trafiksiz bir yolda, en az 30-40 km mesafelik bir yolda görmüşsünüzdür tahminimce. Ben şehir içinde dur kalklar dahil trafik vs, 6,2-6,5 arası yakıyorum. 1,4TSI benim de aracım.
yani cok dur kalk yoktu 5.5 gördüm tabi sartların kıs olmasıda etkiliyor ondan dolayı da çok yakıyor. Yoğun trafikte 45 50 km mesafede 6.1 yaktım bence benzinli bir araç için normal değer

@radiation

Havalardan mıdır nedir hatayda da 5.5lt idi sabah 20km mesafede  1.2 tsi ile keza geçen hafta mersin yaptıydım onda da 5.5 u tutturmuştum
havaların etkisi cok önemli tabi yazın daha az değerleri görecegiz hiç süphesiz 1.2 ler daha cok yakıyor bence 1.4 e göre

Bu dönemde Benzinli araç kullanmak gerçekten alkışlık bir durum. Malum her zaman zam zam yine zam...

Geri
Üst Alt