3.20 ied yakıt tüketimleri

Psa motor fransız bir marka değilmi? Birebir aynı değil tabiki 1.6 pejo 208 200hp kullanıyor,bmw 1 136hp, bmw 3 170hp, pejo 308 1.6 270hp. Hangi motoru istersen fransız üretici onu üretir. 1.4tsi 122,140,160,180 hp motorlar ürettiği gibi.  Psa volvo,ford,bmw,citroen gibi markalara motor üretip satıyor. Dünyanın en iyi şanzımanı Vw Getrıebewerk Kassel fabrikasında yapılır; DSG [emoji4]
Hocam keşke biraz araştırıp kulaktan dolma bilgilerle gelmeseniz. BMW mühendisliğini yapıp PSA ya ürettiriyorsa motor blogunu ve Mini ve BMW modellerindeki motor parçaları peugeot gibi plastik yerine çelik ve alaşımdan oluşuyorsa öyle pejo motoru deyip geçenleri mahçup eder.
Sadece bg farkı diyip şu şunu kullanıyor denmemeli.

Otopark amarok testini izlemenizi tavsiye ederim. Şanzıman konusuna gelince.
DSG hızlı vites değiştiren bir şanzıman. Fakat geç ilk gaz tepkisi ve yüksek torka olan dayanıksızlığı onu dünyanın en iyi şanzımanı yapmaz. ZF konusunda sizin gibi iddialı ve mahçup olacak kelimeler kullanmam fakat.
Dsg den kesinlikle pahalı + kaliteli + dayanıklı bir şanzıman.

Hocam keşke biraz araştırıp kulaktan dolma bilgilerle gelmeseniz. BMW mühendisliğini yapıp PSA ya ürettiriyorsa motor blogunu ve Mini ve BMW modellerindeki motor parçaları peugeot gibi plastik yerine çelik ve alaşımdan oluşuyorsa öyle pejo motoru deyip geçenleri mahçup eder.
Sadece bg farkı diyip şu şunu kullanıyor denmemeli.

Otopark amarok testini izlemenizi tavsiye ederim. Şanzıman konusuna gelince.
DSG hızlı vites değiştiren bir şanzıman. Fakat geç ilk gaz tepkisi ve yüksek torka olan dayanıksızlığı onu dünyanın en iyi şanzımanı yapmaz. ZF konusunda sizin gibi iddialı ve mahçup olacak kelimeler kullanmam fakat.
Dsg den kesinlikle pahalı + kaliteli + dayanıklı bir şanzıman.

Adam haklı beyler. Dağılın :)  DSG çöp traş yapmayın daha fazla uzamasın konu. 

7 saat önce, jajaja yazdı:

@kimi-emd hocam burada Dizel 116D ile gene dizel Golf 7 fren karşılaştırmasını bulabilirsin. Birinde 44 metre diğerinde 38 metre. Ciddi fark var. Altyapısı frenleri iyi diyorsun kime göre neye göre ? 

Değerli Hocam;

Bana daha önce de bu testi  gösterdiler .

O zaman da inanmadım bugün de inanmam.

Uluslararası bağımsız test kuruluşlarının testlerine güvenirim sadece. 

Bu tip siteleri manipüle etmek zor olmasa gerek.

Ancak güvenilir olanlara şunu örnek verebilirim.

http://www.movitcars.com/rahmen/stoptbl.htm

Değerli Hocam;
Bana daha önce de bu testi  gösterdiler .
O zaman da inanmadım bugün de inanmam.
Uluslararası bağımsız test kuruluşlarının testlerine güvenirim sadece. 
Bu tip siteleri manipüle etmek zor olmasa gerek.
Ancak güvenilir olanlara şunu örnek verebilirim.
http://www.movitcars.com/rahmen/stoptbl.htm
Hocam eski veriler var sanki hep.
Güncelleseler keşke.
Ama yukarıda görülen 44 metre kış lastikleri ile yapıldığı için o kadar çıkmış.
Aynısının 1.16 benzinlisi 37 metre. Civarı

Hocam ne BMW'nin ZF'sini ne de VW'in DSG'sini savunurum. Yanlış anlamayın ama ZF varken DSG çöp. DSG'nin geneli sorunluyken ZF'nin geneli çok iyi. DSG'nin R gibi Golf modellerinden kullanılanları iyi mesela..

Amacım tartışma yaratma vs değil yanlış anlamayın. Kendi fikrimi söyledim. DSG hakkında çok şikayet duydum ZF hakkında o kadar çok şikayet duymadım. vs vs vs.. örnekler çoğaltılabilir. 
Bmw M serilerinde kullanılan şanzımanlar sanki 7 ileri dsg gibi:) 

DRIVELOGIC ÖZELLİKLİ 7 İLERİ M ÇİFT DEBRİYAJLI ŞANZIMAN.

Çekiş gücünde kesinti olmadan hızlı vites değişimleri.

Drivelogic özellikli M çift debriyajlı şanzıman, özellikle yüksek devirli BMW M motorları için geliştirilen yenilikçi bir 7 ileri çift debriyajlı şanzımandır. Sistem çekişe göre optimize edilmiş otomatik vites seçici, Kalkış Kontrolü, Düşük Hız Yardımının yanı sıra Otomatik Çalıştırma/Durdurma işlevini destekler. Güç kaybı olmaksızın son derece hızlı şekilde vites değiştirmeyi mümkün kılar. Her bir kendi debriyajına sahip iki alt şanzıman motor gücünü sürekli olarak arka tekerleklere aktarır.
Sistem, direksiyon üzerindeki vites kulakçıkları veya vites kolu kullanılarak otomatik veya manuel olarak kumanda edilebilir. Hareketsiz durumdan itibaren maksimum hızlanmayı sağlayan Kalkış Kontrolünde olduğu gibi son derece dinamik bir sürüş deneyimi elde edilir. Böylece vitesleri yüksek hızlarda debriyaj kullanmadan ve güç aktarımını kesintiye uğratmadan değiştirebilirsiniz. Drivelogic otomatik olarak (D modu) veya manuel olarak (S modu) kontrol edilir ve her modda son derece sportif, konforlu veya verimli olmak üzere üç vites değiştirme seçeneği mevcuttur. Neyse abi bize ne vw nin teknoloji zirvesinden.

IMG_5470.JPG

Güncelleseler keşke.
Değerli Hocam 

Haklısınız....

Araç hangi yükle?

Hangi lastikle?

Hava sıcaklığı ne?

Lastik sıcaklığı ne?

Tepki mesafesi dahil mı?

Araç hangi donanımda?

Bunların hiç birine sahip değiliz.

Olmayınca değişkenlerin çokluğu zihnimde bu testlerin güvenilirliğine gölge düşürüyor.

Güncelleseler keşke.
Evet hocam. yorumları okuyunca kış lastiği ve hava sıcaklığı faktörünü görüyorsunuz.  44 metre banada çok fazla geldi. Yoksa altyapı falan 10 numara 1 de şasi falan tartışılmaz yia..

Çubuk - Ankara şehir içi
Sakin kullanım. 45 km
eğim durumu düz yol.
Düşük hızlar 70-80-90.

e88a0359cfef964238d8e008334ad7b3.jpg

Değerli @ansolak hocam

2015-2016 model ikinci el 3.20iED aklıma düştü. Fiyat maksimum 140bin civarına çıkabilirim.

Yakıt tüketimi gibi bir önceliğim yok. Sunroof olmazsa olmaz.

Hangi paket alınmalı? İkinci eli nasıldır? Performans için yorumunuz nedir? (Kağıt üstünde teknik veriler harika)

Değerli [mention=537]ansolak[/mention] hocam 2015-2016 model ikinci el 3.20iED aklıma düştü. Fiyat maksimum 140bin civarına çıkabilirim. Yakıt tüketimi gibi bir önceliğim yok. Sunroof olmazsa olmaz.Hangi paket alınmalı? İkinci eli nasıldır? Performans için yorumunuz nedir? (Kağıt üstünde teknik veriler harika)
 Hocam budget ta sportline araçlar var. 1-2 gün kiralayın test edin derim.Ben ne kadar anlatsam az.

Golf nasıl VW markasının yüzü ise.

3 serisi de BMW için öyle.

Sınıfında referans araç.

3.20 ied lerden alırsanız performans müthiş zaten. Şanzıman ZF 8 ileri olduğu için ve oranları çok iyi ayarlandığı için. Arabanın gaz tepkisi-yüksek süratlere çıkma isteği ve buna bağlı yakıt tüketimi çok iyi ayarlanmış.

Tutulan bir araç olduğu için 2. Eli iyi durumda.

Net tüketim olarak

D segmenti 0-100 ü 7.6 sn olan performanslı bir araç için komik rakamlar ile seyahat edebiliyorsunuz ayağınıza hakim olursanız.

Uzun yol 5

şehir içi 7-7.5 civarı.

Malzeme kalitesinde vakit geçirmeden içinde yanıltıcı olabiliyor. Showroom da inceleyenler malzeme kötü diyebiliyor fakat detaylı bakınca öyle değilmiş diyorlar.

Ceplerin tasarımdan dolayı size bakan değil kapıya bakan kısımları hep halı kaplı. Ceplerin diplerinde farklı yumuşak bir kaplama var.

Kapıların su koyduğunuz en alt bölmesi bile yumuşak malzemedir.

Sürüş hissi için kesinlikle kiralayıp vakit geçirin. Anlatmakla olacağını düşünmüyorum.

2. El BMW alırken

-Sunroof ve xenon kesinlikle olmalı.

-Mümkünse Line lı modeller tercih edilmeli( Luxuryline-sportline)

Hem daha dolu hem 2. El de bilinen değer biçilen modellerdir.

-Türkiye paketinde opsiyon ne geldiğini tam bilmediğiniz için çok farklı kombinasyonlar oluyor. O yüzden satarken Türkiye paketi diyip boş araç muamelesi görebiliyor dolusu olsa bile.

- 2. Elden kimden aldığınız çok ama çok önemli. Bakımlarına dikkat etmeden,motor sıcaklığına bakmadan devamlı arabayı yoran, devamlı yanlayan kişilerden kesinlikle BMW almamak lazım. Yetkili servis bakımlı olması da çok önemli. Mutlaka servis kayıtlarına baktırmak gerekiyor.

Ben şuan kullandığım aracı 4 Ay boyunca aradım. Hem renk kombinasyonu hem temizlik açısından.

Mümkünse içini Bej veyahut Beyaz almayın.

Çok çabuk kirleniyor. Taba yada Siyah en güzeli.

Şuan piyasada en dolu araçlar 40. Yıllar onlarında fiyatları yüksek.

Onlardan sonra Luxuryline gelir doluluk olarak. 40. Yıl ve luxuryline larda koltuklar gerçek dakota deri gelir. Kokusu-dokunuşu dayanıklılığı çok üst noktadadır.

Diğer modellerde sensatec deri döşeme gelir(suni deri birçok markadaki gibi)

Donanım paketleri

-Sportline.

-Modernline.(parçalı deri ortalar kumaş gelir)

-Türkiye paketi.

Olarak azalarak gider.

Msportlarda var ama onlarda sportline gibi düşünebilirsiniz.

Ben araba premium dursun biraz ağırlığı olsun diye Luxuryline seviyorum ve tercihimi o yönde kullandım. Neden?

Çoğu 3 sahibi genç 3-5 bin verip taiwan tampon marşpiyel taktırıp msport yapma sevdasında. Kafamı çevirdiğim çoğu yerde görüyorum ve hoşuma gitmiyor.

O yüzden krom ağırlıklı luxuryline ı tercih ettim.

BMW de retrofit olayı çok iyi durumda.

Çoğu parçayı burdan yada Almanya dan getirip aracınıza takıp kodlayarak yolunuza devam edebilirsiniz.

NBT

Harman Kardon

M direksiyon

Koltuk ısıtma

Ön park sensörü

ACC

Elektrikli Vakumlu kapılar

Elektrikli bagaj kapağı

Hepsi yapılmakta.

Biraz uzun oldu.

Aklınıza ne takılırsa sorabilirsiniz.

Araba tutkusu ile kalın.

@ansolak hocam verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

2014 model 3.20 dizel otomatik kiralık araç ile son sürat videosu çekmiştim :)  Sürüş keyfi ve iç mekan konusunda çok yabancı değilim aslında.

Çocukluk ve gençlik hayalim, zamanında odama posterlerini astığım, pcde wallpaper yaptığım 3 serisi şimdi hedef oldu.

Temmuz Ağustos dönemi passattan 3 serisine geçiş için nasip kısmet diyelim.

@ansolak hocam verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

2014 model 3.20 dizel otomatik kiralık araç ile son sürat videosu çekmiştim :)  Sürüş keyfi ve iç mekan konusunda çok yabancı değilim aslında.

Çocukluk ve gençlik hayalim, zamanında odama posterlerini astığım, pcde wallpaper yaptığım 3 serisi şimdi hedef oldu.

Temmuz Ağustos dönemi passattan 3 serisine geçiş için nasip kısmet diyelim.
Değerli Serdar Hocam;

3 serisini ben de her kullandığımda mest oldum. Ancak imkanlar elverirse size şöyle temiz bir  4 serisi tavsiye etsem....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt