BMW 216d 2016 luxury plus

Golf2013

Üye
Arkadaslar merhaba, uzun suredir golf kullanicisiyim, ailede iki golf 7 var hatta. Bir suredir sirket araci olarak basliktaki araci kullanmaya basladim, belki merak eden vardir diye konusunu da acmak istedim.

Aracla ilgili herhangi bir sorusu olana yardimci olmaya calisirim. Uzman birisi degilim, ozellikle bmw ye hic degilim dolayisiyla detayli bir inceleme yapmam zor:)

Yakiti suan istanbul ortalamasi olarak 7lt civarinda. Arac 1500km civarinda. Uzun yolda 120-130 bandinda 5.4 lt tuketti. Fakat golfumden farkli olarak yakit sorunu olmadigi icin cok fazla dip gaz denedim.

Vites gecisleri performansli kullanim haricinde pek hissedilmiyor, rahatsiz etmiyor. Manuel modda vitesi siz bastiktan yarim saniye fln sonra atiyor yani cok hizli degil fakat zaten aile araci gibi bisey bu araba.

1.2 tsi benzeri bir performans hissi var, ozellikle yokuslarda hic zorlanmiyor arac o konularda begendim. 140 sonrasi cok hizli hizlanmiyor daha fazlasini da denemedim henuz 150-160 gordum en fazla.

Dakota deri koltuklar var, hissi guzel. Acik renk oldugu icin kirlenmeye musait fakat aracin ici cok hos gorunuyor.

Aracta acilabilir sekilde komple cam tavan bulunuyor, on kisim aciliyor. Suanda bir ses yok aracin icinde fakat dedigim gibi arac cok yeni.

Kislik lastige henuz gecmememe ragmen lastik sesi golften fazla.

On-arka park sensoru ve geri gorus kamerasi cok iyi, yavas hizlarda otomatik calisiyor trafikte sensorler.

Bmw klasigi olarak hiz sinirlama var sabitleme yok[emoji51]

Otomatik acilir kapanir bagaj var en cok bunu sevdim aracta.

Led farlar kisada gayet iyi, selektorde flas etkisi evet var fakat uzunlarda sanki cok iyi aydinlatmiyor gibi geldi, belki ayari bozuktur bilmiyorum.

Aracin genel olarak yuksek c sinifi hb gibi goruyorum, ici cok genis degil fakat rahatsiz da degil. Bagaji isi gercekten cok yeterli, yedek lastik de olmadigindan gayet buyuk.

Sorusu olanlar yazabilir.

Daha cok fotograf ekleyecegim icinden de vakit buldugumda.

Selamlar:)

ae4972c1d86738bb327e0b2992abc11c.jpg
72ffdf16232b5f781cdd6ec955e5597d.jpg

Emeğinize sağlık hocam, teşekkürler, bir de içten özellikle dakota deriyi göreceğimiz fotolar eklerseniz çok keyifli olacak [emoji106][emoji106]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

açıkçası bmw markasının ürettiği amacı belli olmayan aracı herhalde 2 serisi active tourer olmalı. önden çekiş ile bu markanın alamet-i farikası olan sürüş dinamiklerinden yoksun. geniş olsa da bir fransız mpv gibi kullanışlı olmayan iç mekan sayılabilir. çok ortada kalmış bir araç. rakibi mercedes b serisi daha tercih edilir bir araç. alışık olduğumuz bmw kalitesi de olmayınca bana pek mantıklı gelmiyor. çok karşı çıkan olsa da vw touran, citroen picasso gibi araçlar bu araca kolaylıkla tercih edilebilir.

Emeğinize sağlık hocam, teşekkürler, bir de içten özellikle dakota deriyi göreceğimiz fotolar eklerseniz çok keyifli olacak [emoji106][emoji106]Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Tesekkurler hocam, eklemeye calistim otoparkta. Gunduz yine eklerim.

açıkçası bmw markasının ürettiği amacı belli olmayan aracı herhalde 2 serisi active tourer olmalı. önden çekiş ile bu markanın alamet-i farikası olan sürüş dinamiklerinden yoksun. geniş olsa da bir fransız mpv gibi kullanışlı olmayan iç mekan sayılabilir. çok ortada kalmış bir araç. rakibi mercedes b serisi daha tercih edilir bir araç. alışık olduğumuz bmw kalitesi de olmayınca bana pek mantıklı gelmiyor. çok karşı çıkan olsa da vw touran, citroen picasso gibi araçlar bu araca kolaylıkla tercih edilebilir.
B serisi de 2 active tourer da bence cok nis bir kesime hitap ediyor, ama kisisel gorusum b serisi cok daha zevksiz bir arac.

Surus zevki fln kismindan ben pek anlamam, bmw deneyimim cok yok ne yazik ki[emoji23]

Tesekkurler hocam, eklemeye calistim otoparkta. Gunduz yine eklerim.
Detaylı fotolar için teşekkürler hocam, bende 2 serisi için benzer düşüncelerdeyim, BMW yi BMW yapan vites Topuz'u dahi olmaması üzücü, ama yine de bmw kalitesini belli etmiş, koltuklar filan [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

@Golf2013

Değerli Hocam 

Harika bir inceleme ve bana kalırsa BMW, BMW dir.

Gönlümün bir yanı BMW 4 serisinde...

Tesekkurler hocam guzel sozleriniz icin:) bence de 4 cok guzel, 418 performansi cok iyi olmasa da disardan harika gorunuyor. Ama fiyatlar
emoji55.png
Son ÖTV zamlarindan sonra uzaktan bakar dururduk bundan önce şimdi bakıp da gönlümüzü olmayacak duaya amin dedirtmem için başımı zorla da olsa çevireceğim.

:000061-medium:

Son ÖTV zamlarindan sonra uzaktan bakar dururduk bundan önce şimdi bakıp da gönlümüzü olmayacak duaya amin dedirtmem için başımı zorla da olsa çevireceğim.:000061-medium:
Hocam sizde ta derinlerde benim gibi bir bmw tutkusu seziyorum ,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Golf2013 Hocam bu güzel paylaşım için teşekkürler , bu araç bir amaç arabası bence  , aileler için güzel bir tercih , benim düşüncemde BMW , BMW'dir.

Elinize saglik golf 7 yerine düşündügum mercedes b180 ile birlikte mpv mini suv havasi olan ikis aractan biri..param yetmedigi icin golf aldim. Iyi günlerde kullanın. Guzel ve kullanışlı araba

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elinize saglik golf 7 yerine düşündügum mercedes b180 ile birlikte mpv mini suv havasi olan ikis aractan biri..param yetmedigi icin golf aldim. Iyi günlerde kullanın. Guzel ve kullanışlı arabaSM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Tesekkurler , daha iyisi sizlerin olsun, zaten sirketin bu arac benim uzerime degil:) ben hala satmadim golfu duruyor[emoji16]

Geri
Üst Alt