Spor Süspansiyonlar (PSF)

zambor007 dedi:
@silvershadow

çoğu kişinin spor R süspansiyon diye ilanlarda yazıkları gibi sunulan farklı bir paket yok değilmi  ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-doktordan-satilik-pasifik-mavi-golf-2015-dsg-150hp-full-highline-243659386/detay

Bu ilan mesela arkasında R yazıyor bu sonradanmı yapıştırılmış yoksa süspansiyonla filan bir alakası olabilirmi
Değerli Hocam;

Hesap sorayım önce..

Nerelerdesiniz siz?

10 gündür ne arayan var ne soran.

Espri bir yana yokluğunuzu hissedenlerdenim..

Size benim bir sorum olacak öncelikle.

Mirorlink ile ilgili mesajınızı sildiniz mi ? Bulamadım. MirrorLink'i açtıran bir arkadaşınız vardı Passat sahibi 1600 Lira civarıydı ssanırım. Nerede açtırdı ve faal mi şu anda? bilgi verebilirseniz memnun olacağım.

O sadece bir R yazısı.

Şahinin üzerine yapıştırılan Doğan yazısı gibi.

O aracın modifiye edenini yakalyıp teste sokmalı aklı başında mı diyerek.

DCC olan araca spor süspansiyon  takılır mı?

DCC bu kadar fark etmez profili düşürmekte; fark sadece 10mm yani 1 Cm'dir.

R olsa kendine özgü süspansiyon sistemi ile standart bir araçtan 25 mm yani 2.5 cm daha alçaktır.

Ama şu fotoğraftaki araç en az 5-8 cm alçaltılmış..

Yalan küllen yalan..

İşte fotoğraftaki araca ait kokpit.

Özellikle kırmızı okla gösterilen yere bakınız.

Orada sürüş profili değiştirme düğmesi görebiliyor musunuz?

Sadece Start stop düğmesinden başka da bir şey yok orada.

Sahtekarlık en hafif tabiriyle.

@silvershadow

Evet haklısınız hocam bu aralar çok fazla aktif olamıyorum  forumda  X( umarım telafi ederim.

Mirrorlink ile yazdığım postta belli bir ücret ödeyerek bu özelliğin açtırılabileceği yönündeydi ama ondan sonra daha fazla paylaşım yapılmadı,yapıldığını söyledi arkadaş ama sonra nasıl gelişmeler oldu bende tam takip edemedim açıkçası.en son aktivasyon bedeli olarak 671,16 tl+ işçilik 88 tl + kdv şeklinde yapmışlar bunu serviste.

Valla hocam sizin golf bilginize hayranım,çok dikkatlisiniz ayrıca,millet araç satmak için ne yalanlar uyduruyor inanılır gibi değil olmayan özelliği varmış gibi göstermek için ne uğraşlar veriliyor 8|

Bende düşündümki aracın kilometresi çok düşük olduğu için ve yeni bir araç olduğu için böyle bişey yapmazlar yani logo yapıştırmazlar ,birde R süspansiyon filan diye açıklamaya yazınca arkasındaki R logosuyla bağlantı kurdum birden,belki yeni bir opsiyon çıkmışmıdır acaba diyerek  :) Dolandırıcılar giderek daha enteresan yollar deniyorlar,siz ve sizin gibiler olmasa insanların çok canı yanabilir çünkü insanalr bu tip şeylere bende dahil çok meraklı oluyor ve kolayca tuzağa düşebiliyoruz &: teşekkürler hocam  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
yıllarca civic süspansiyonundan şikayet ettim.şimdi aradığım opsiyonlar bu araçta diye gittim spor süspansiyonlu aldım.tamam salvadorlar çok şık ama canımıza okuyor bu spor süspansiyon :(

yıllarca civic süspansiyonundan şikayet ettim.şimdi aradığım opsiyonlar bu araçta diye gittim spor süspansiyonlu aldım.tamam salvadorlar çok şık ama canımıza okuyor bu spor süspansiyon :(
Her güzelin bir kusuru olur Değerli Hocam.

Hele hele 15 veya 16 jantlıbir araçtan geçtiyseniz fark daha da kesin hissedilir.

Bu güzellik ve yol tutuş için ödenmesi gereken ufak bir bedel sadece...

DCC  ile bu olumsuzlukda ortadan kalkabiliyor.

Orijinal spor yaylı bir Golf e Ankara ekibinden  Burak Hocam sayesinde bindiğimden beri standart süspansiyonlu araç kullanamam diye kendime karar verdim.

Her güzelin bir kusuru olur Değerli Hocam.

Hele hele 15 veya 16 jantlıbir araçtan geçtiyseniz fark daha da kesin hissedilir.

Bu güzellik ve yol tutuş için ödenmesi gereken ufak bir bedel sadece...

DCC  ile bu olumsuzlukda ortadan kalkabiliyor.

Orijinal spor yaylı bir Golf e Ankara ekibinden  Burak Hocam sayesinde bindiğimden beri standart süspansiyonlu araç kullanamam diye kendime karar verdim.
civic 16 idi. ama her çukuru iliklerime kadar hissederdim ondan antremanlıyım. dcc de çok ciddi bir fark yaratmıyor diyorlar ama bilemiyorum kullanmadığım için. keşke yollarımız jilet gibi düz olsaymış. içine düşsen cıkamayacağın derinlikte logar çukurları var onlar korkutuyor :/

Aracimda 18" durban ve DCC donanımları var. DCC evet çok büyük farklar yaratmiyor ama hangi modda olduğunuzu hissediyorsunuz .

Spor mod, agresif ve yüksek hızlarda , aracın fazla yaylanmasina engel oluyor.

Comfort mod , bu modu daha çok tumseklerden geçerken hissediyorsunuz.

DCC aldigima pişman mıyım ? Kesinlikle değilim.

Keşke , DCC yi comfort da kullanırken Eco modda olduğu ayağı gazdan çekince araç kendini boş a atsa ama sadece Eco modda ( bu modda DCC normal oluyor) oluyor bu durum :(

Arkadaşlar merhaba ben de bu hafta 2016 Golf7 150 ps comfortline alarak aranıza katıldım.

Aracın Üzerinde Durban 18 inç jantlar vardı. Galerici  süspansiyonun normal yalnızca jantların büyük ve replika olduğunu söylemişti. Ben de yumuşak süspansiyon sevdiğim için takasa verdiğim TDI Golf7 nin 16 inç jantları ile takas ettirdim Durbanları.  Fakat noter satışından sonra servise gittiğimde araçta spor süspansiyon ve 18'i jantların  fabrika çıkışlı olduğunu öğrendim.

Servis  2016 normal süspansiyon yay ve amortisör takımı için 4000 TL fiyat verdi.  Ama aracın süspansiyon değişiminden sonra ki durumu için garanti veremeyeceklerini söylediler.

Süspansiyon değişimi yapmak isteyen birisi ile bu takası gerçekleştirirsem memnun kalınmazsa tekrar eski yerine getirebilir miyiz?

Hemde 4000 TL'den kurtarmış olurum...

@osmanteo hocam jantları ve süspansiyonları birlikte Takas edecek bolca insan olacaktır forumda. 2-3 bin de kara geçersiniz.

Merhaba arkadaşlar Aracımda dcc var spor sürüş için geçerli bu özellikler çok sürat yapıp ralli yarışına girecek varsa alsın dcc Veya spor süspansiyon olan araçta konfor aramayın araç çok sert bi karaktere bürünüyor ben memnun değilim açıkcası comfort moduna dahi alsan normal bi hıngline amortisöründen sert oluyor açıkcası gereksiz bi opsiyon onun yerine şerit takip yada adaptif hız sabitleme en iyisidir benim açımdan bu herkese göre degişebilir...

@yusuf   Cevap için teşekkür ederim üstat ayrıca duygusal 😉 olarak ta moral buldum😋.Peki iyi bir netice alabilirmiyim bu değişimden acaba?

@yusuf   Cevap için teşekkür ederim üstat ayrıca duygusal 😉 olarak ta moral buldum😋.Peki iyi bir netice alabilirmiyim bu değişimden acaba?
Şahsen jantlarınız golfe en çok yakışan jantlardan. Ben olsam hayatta bu değişimi yapmazdım.

Merhaba

Konu biraz eski ama bir konuda yardım almak istiyorum,bu konuyu kimse net bilmiyor maalesef,aracım 2018 1.0 golf 7.5 fabrika çıkış spor süspansiyon ve 18 jant fakat çok sert,ben yay ve amortisörü normal comfortline golf gibi değiştirsem sorun çözülür mü? Spor süspansiyon ile gelen bir araçta sadece yay ve amortisor mu spor gelmekte yoksa başka parçalar da spor süspansiyona göre mi takılıyor?mesela şasi,rotlar vs

Son düzenleme:

Merhaba

Konu biraz eski ama bir konuda yardım almak istiyorum,bu konuyu kimse net bilmiyor maalesef,aracım 2018 1.0 golf 7.5 fabrika çıkış spor süspansiyon ve 18 jant fakat çok sert,ben yay ve amortisörü normal comfortline golf gibi değiştirsem sorun çözülür mü? Spor süspansiyon ile gelen bir araçta sadece yay ve amortisor mu spor gelmekte yoksa başka parçalar da spor süspansiyona göre mi takılıyor?mesela şasi,rotlar vs
Hoşgeldiniz, https://www.golftutkusu.com/topic/12312-ben-kimim-tanisma-konusu/

Orjinal 1.0tsiların yaylarını alabilirsiniz , takınca yine biraz konforu artar ancak jantlar 18 olduğu için tamamen konforlu olmaz.

Geri
Üst Alt