Spor Süspansiyonlar (PSF)

Baskan dedi:
Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum on gün önce golf 7 aldım araç hazırdı araştırmadan aldım spor süspansiyon 18 durban jant 1.4 benzinli bi araç fakat konfor konusunda çok rahatsız im sizden ricam bu jantlar 16 Comfort veya 16 jet ta jantlar taksim süspansiyon veya yürür aksama zararı olurmu çok teşekkürler.
HİÇ bir zararı olmaz Hocam; fakat  yararı da olmaz.

FAkat sadece 1.5 cm artan yanaklar beklediğiniz konforu vermeye yetmeyecektir. Sert spor yaylar kadar sönümlenmesi de zor olan amortisörlerin de buna katkısı varken sizi kurtarmaya gücü yetmez 16" jantların diye düşünüyorum.

Baskan dedi:
Merhaba bir konu hakkında bilgi almak istiyorum on gün önce golf 7 aldım araç hazırdı araştırmadan aldım spor süspansiyon 18 durban jant 1.4 benzinli bi araç fakat konfor konusunda çok rahatsız im sizden ricam bu jantlar 16 Comfort veya 16 jet ta jantlar taksim süspansiyon veya yürür aksama zararı olurmu çok teşekkürler.
18 inch i çıkarıp direk 16 inch takmak değil de amortisor ve yayla birlikte uygunluk(değişim) fark yaratır...18 ve 16 jantın(golfte) sadece yay,sadece amortisor veya ikisi de farklı mıdır bilemem ama yumuşaklık kişilere göre değişkenlik gösterir,kiminin yumuşak dediği Kimine sert gelebilir.(veya tersi)

Beklentilerinizi iyi bir ustaya anlatırsınız,mutlu olursunuz(usta çok önemli)Yay-amortisor ve jant birbirini tamamlar...(doğru lastik basıncı ile tabiki)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Baskan dedi:
Hocam nasıl olur bilmiyorum ama spor süspansiyon ve jantları olduğu gibi 16' jant sahibi bir arkadaş ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Bu durumda hem cebinize para girer hem de 2 taraf sevinir :)

Ilginize tesekkur ederim.evet 16 inc jetta dan kalan jantlarimi taktim yumusama oldu ama yinede normal suspansiyon daki rahatlik geri gelmedi.elinizde 16 hazir jantlariniz yoksa masraf yapmaya degmez.takmisken kisin kullanip yazin tekrar 18 durbanlari geri takarim.soyle bisey cok km yspmadim daha ama ortlama tuketim 13 lt gosteriyodu 9 lt gostermeye basladi kalkislarda cok rahatladi

ben cok km yapan birisi degilim ayda 150 200 km yapiyorum iki ay oldu aracim 305 km de.

@Baskan

Bilgiler için teşekkürler hocam. Büyük jantin yakıt ve performans etkisini deneyimlemis oldunuz ;)

@Baskan , hocam o nasıl bir yakıt tüketimi 1.4 150ps aracim ve daha çift haneli rakamları bırakın 8 litreye dahi ulasmadim.

Min 4.0 max 7.5 diyebilirim şimdilik.

major24 dedi:
@Baskan , hocam o nasıl bir yakıt tüketimi 1.4 150ps aracim ve daha çift haneli rakamları bırakın 8 litreye dahi ulasmadim.

Trafikli ve bol yokuşlu bir güzergah her şeyi yaptırıyor.

major24 dedi:

40 km'lik rotada ortalama hızınız 9km olursa 13 litreyi görmeniz mümkün.

Tecrübeyle sabittir :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Spor süspansiyonla aldığım aracımı normal süspansiyona garanti bozulmadan değiştirebilirmiyim rica etsem bilgisi olan var mı bide fiyat ne çıkar teşekkürler

Baskan dedi:
Spor süspansiyonla aldığım aracımı normal süspansiyona garanti bozulmadan değiştirebilirmiyim rica etsem bilgisi olan var mı bide fiyat ne çıkar teşekkürler
Hocam sizin parçaları isteyen biri olursa onunla takas yapabilirsiniz. İşçilik çok tutacağını sanmam. İsteyen biri de çıkacaktır illaki.

Baskan dedi:
Değerli Hocam,

Bahsini ettiğiniz değişimi bu yönde yapan olmadığı için yaşanan  örneğe sahip değiliz. Servisle görüşmenizin faydası olacaktır.

Bu arada araç bodykit ile veya 18 jantlar mı geldi? Ya da bluemotion donanımlı bir araç mı? Sonuncu olasılıkla değişim yapmak mümkündür  ancak diğer hallerde değişiklik yapmanız araca ve sürüş güvenliğine zarar verebilir.

@silvershadow

Hocam araç 1.4 18 inç durban ve spor süspansiyon teklif formunda böle yazıyo süspansşyon dediği yaylar sanırım

Baskan dedi:
@silvershadow

Hocam araç 1.4 18 inç durban ve spor süspansiyon teklif formunda böle yazıyo süspansşyon dediği yaylar sanırım
Değerli Hocam;

Maalesef sadece yayları değiştirme imkanınız yok.

Jantlarla birlikte değiştirmelisiniz.

Bunu da bire bir yaparsınız bu jant ve yayaları isteyen biri ile dijon'a geçersiniz.

Yok daha yumuşak olsun derseniz 16" Comfortline jantı Dover'ları tavsiye ederdim.

Scirocco kullanmadıysanız bir önceki aracınızda sert gelecektir diye araç  bana sorsaydınız spor süspansiyon almayın, DCC ile alın derdim

DCC alsaydınız; ki, soradan takılma şansı maalesef yok; bu sorunu yaşamayacaktınız kuvvetle muhtemelen.

@silvershadow

Abicim verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim eline yüreğine sağlık

Hocam olay şöle oldu

Avek diye bir satıcıda golf comfortlıne 75 falan dedi bir hafta sona

Altura gittim oda elimde bi tane hıylıne bi aracım var 18 jant falan deyince golf golftur zihniyetiyle atladım tabi nerden bilelim teste fala. Çıkmadık öle aldık aracı

Sona ben jantlardan dır dedim gittim 16 comfort jantı taktım araca bu sefer arac biraz rahatladı fakat görüntü durbanlardan sona hiç hoşuma gitmedi aracın en son hali bu 17 jant şimdi birah komforlu biraz gösterişli oldu

Geri
Üst Alt