Spor Süspansiyonlar (PSF)

Merhaba

Konu biraz eski ama bir konuda yardım almak istiyorum,bu konuyu kimse net bilmiyor maalesef,aracım 2018 1.0 golf 7.5 fabrika çıkış spor süspansiyon ve 18 jant fakat çok sert,ben yay ve amortisörü normal comfortline golf gibi değiştirsem sorun çözülür mü? Spor süspansiyon ile gelen bir araçta sadece yay ve amortisor mu spor gelmekte yoksa başka parçalar da spor süspansiyona göre mi takılıyor?mesela şasi,rotlar vs

Fabrikasyon yay amortisör ile sert geliyor ise yumuşak bir yay bulamazsın 18” değiştirip 16-17” geçebilirsin bir noktada yumuşak lastik michelin gibi tercih edebilirsin…

@Egehan cevap için teşekkür ederim,bu bilgiyi kac tane servis gezdim alamadım,bir usta diyor ki bu aracin şasisi de özeldir,birisi diyor ki yay ve amortisor degisince baska altyapıda da parçalar degismeniz gerek vs vs demek ki spor süspansiyon ile sipariş verilen bir araç sadece yay ve amortisorü spor geliyor gerisi alt yapı vs diğer golflerle aynı diye anladım ,zaten yaylar ve amortisor degistikten sonra jantlari da 17 ye indireceğim ve elimdekileri satabilirsem satacağım.

Fabrikasyon yay amortisör ile sert geliyor ise yumuşak bir yay bulamazsın 18” değiştirip 16-17” geçebilirsin bir noktada yumuşak lastik michelin gibi tercih edebilirsin…
@metinkar fabrika çıkış yay da olsa konfor yok eski golflerimi arıyorum,cok sert bu yaylar,eski aracım 1.6tdi golfdü onun konforunu çok arıyorum,ben de yaylar ve amortisoru degistirmek istiyorum sonra da 17 janta cevirecegim

@metinkar fabrika çıkış yay da olsa konfor yok eski golflerimi arıyorum,cok sert bu yaylar,eski aracım 1.6tdi golfdü onun konforunu çok arıyorum,ben de yaylar ve amortisoru degistirmek istiyorum sonra da 17 janta cevirecegim

Orjinal yay amortisör olarak servisten alıma gidecek isen iyi bütçe lazım sıfır en az 10b hiç gerek yok aslında ama senin isteğin daha önemli şimdiden kolay gelsin…

@ersin08 bildiğim kadarıyla sadece amortisör ve yay farklı geliyor.
Sahibinden üzerinden sizin araç ile aynı motor/ şanzumana sahip bir aracın plakası ile servisten sipariş verebilirsiniz.
Yada pahalı olur dersenizde servisten parça kodlarına ulaşıp yine sahibinden 2.el bakabilirsiniz.
2. el yay çok kolay bulursunuz ama amortisör imkan varsa servisten sıfır alın derim.

Yay, jant ve amortisörlerinizi de isteyen mutlaka çılacaktır.

@ersin08 bildiğim kadarıyla sadece amortisör ve yay farklı geliyor.
Sahibinden üzerinden sizin araç ile aynı motor/ şanzumana sahip bir aracın plakası ile servisten sipariş verebilirsiniz.
Yada pahalı olur dersenizde servisten parça kodlarına ulaşıp yine sahibinden 2.el bakabilirsiniz.
2. el yay çok kolay bulursunuz ama amortisör imkan varsa servisten sıfır alın derim.

Yay, jant ve amortisörlerinizi de isteyen mutlaka çılacaktır.
Teşekkür ederim,bu bilgilere servisdeki ustalar bile sahip değil,anlamıyorum nasil eğitim alıyorlar,aracı aldım spor yay var sonra söküp normal yay takacam servisteki ustanın birisi diyor ki yok bağlantı çubuğu farklı,birisi diyor şasi farklı olmaz,valla arabadan soğudum

Geri
Üst Alt