5.8" Ekranlı Composition Media Radyo logolarını görme ve fotoğraf gösterme

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
5.8" Ekranlı Composition Media Radyo logolarını görme ve fotoğraf gösterme özellikleri

Highline kullanıcılarına ve opsiyonel donanım olarak  5.8" Composition Media sahibi olanlara ipucu:

1.Müzik klasörlerinize albüm fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

Hatta albüm kapağı olarak sevdiklerinizin fotoğraflarını da ekranda görebilirsiniz.

2.Radyo logolarını görme

Radyoların logolarını bulup

400*240 piksel olarak logoları jpeg formatında hazırlayıp sd karta atmalısınız.

Daha sonra radyo ayarlarından logo ekleme seçeneğine girip sd karttakilerle ayarlı kanalları eşleştirmelisiniz.

Eşleştirme:

*ekran tuşuna (setup)ve ardından(istasyon logoları)kısmına basın

*istediginiz, istasyon logosu atanacak istasyon tuşuna dokunun

*logonun kaydedilecegi kaynagı seçin.(örneğin sd veya usb)

*istediginiz radyo logosunu google görsellerde bulabilirsiniz....

Birkaç örnek logo:

a5Ygzz.jpg

mPoR2R.jpg

j56Ayr.jpg

ogVyOm.png

VVDBrn.png

İşte sonuçları:

n7lyO0.jpg
vEPyjv.jpg

Murat Hocam sayenizde her gün yeni bir şey daha öğreniyoruz, ellerinize, emeğinize sağlık :)

Açıkçası geçen gün bu özellikten haberdar olmuş ve nette biraz gezinmiştim.  Ne kadar doğru bilmiyorum ama 5" versiyonlarda da uygulanabildiği gibi bir bilgi geçiyordu.  Babama aldığımız Polo 6C'de deneme imkanı bulabilirsem paylaşırım.

Geçen akşam netten bulduğum logoları toparlayarak kendi aracıma uyguladım bile, mutlaka tavsiye ederim diğer arkadaşlarımıza da...

Ekli dosyayı görüntüle 328

Moderatör tarafında düzenlendi:
erkanz dedi:
Murat Hocam sayenizde her gün yeni bir şey daha öğreniyoruz, ellerinize, emeğinize sağlık :)

Açıkçası geçen gün bu özellikten haberdar olmuş ve nette biraz gezinmiştim.  Ne kadar doğru bilmiyorum ama 5" versiyonlarda da uygulanabildiği gibi bir bilgi geçiyordu.  Babama aldığımız Polo 6C'de deneme imkanı bulabilirsem paylaşırım.

Geçen akşam netten bulduğum logoları toparlayarak kendi aracıma uyguladım bile, mutlaka tavsiye ederim diğer arkadaşlarımıza da...
Memnun oldum Değerli hocam.

Ben onu denemiştim kendi 5" cihazımda..

Maalesef sonuç olumsuzdu..

Belki yeni versiyon cihazlarda bu özellik kazandırılmış olabilir.

bir ek bilgi vereyim bende radyolara logo attım..logoların herbirini her radyo için ayrı bir dosyaya atmanız gerekiyor..tum jpegleri aynı dosyaya atarsanız logoları istediğiniz gibi secemıyorsunuz..o nedenle ornegın Show radyo jpg dosyasını ayrı bir dosya içine atmanız lazım..logoları oradan tanıtmanız gerkiyor.

reko dedi:
bir ek bilgi vereyim bende radyolara logo attım..logoların herbirini her radyo için ayrı bir dosyaya atmanız gerekiyor..tum jpegleri aynı dosyaya atarsanız logoları istediğiniz gibi secemıyorsunuz..o nedenle ornegın Show radyo jpg dosyasını ayrı bir dosya içine atmanız lazım..logoları oradan tanıtmanız gerkiyor.
Değerli Recep Hocam;

detay için teşekkürler ;)

Benim 5.8 medi cihazı hangi usb taktıysam okumuyor sorun ne olabilir acaba ? ntfs formatlı usb 2.0 hepside fat yapıp denemedim !

Redline dedi:
Benim 5.8 medi cihazı hangi usb taktıysam okumuyor sorun ne olabilir acaba ? ntfs formatlı usb 2.0 hepside fat yapıp denemedim !
Değerli Hocam;

fat32 formatlı olmayan USB daia sorun çıkartır veya hiç görmeyecektir.

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

@silvershadow

Murat hocam fat32 yapıyorum ozaman doğrumudur

@Redline hocam müzik için sd kart kullanmanızı tavsiye ederim. usb ile bazı sorunlar çıkıyor. Hoş ben de usb yok ama :) sd kart daha iyi gibi :)

Redline dedi:
Değerli Hocam;

@silvershadow

Murat hocam fat32 yapıyorum ozaman doğrumudur
Aynen hocam doğrudur.

Daha önce sektör arızası oluşmamış olması da gerekir; ki bunun için yeni ve sadece burada kullanılması idealdir.

Göreceksiniz sorun sone erecek.

@yusuf

Yusuf hocam usb kaynıyor elimde hiç sd yok Para vermiyim boş :)

@silvershadow

Eve gidince ilk işim bu olacak:)

silvershadow dedi:
Değerli Hocam;

hocam mac kullanıcıları hem windows hem de os platforumudan kullanmak üzere ex-fat yaparlar. o zaman bu şekilde de sorun çıkarması muhtemel midir?

Usb dende atabiliyoruz değil mi?

250x150 png boyutunda yazılmış başka forumda birazdan deneyeceğim.

burakca dedi:
Usb dende atabiliyoruz değil mi?

250x150 png boyutunda yazılmış başka forumda birazdan deneyeceğim.
Değerli Burak Hocam;

Doğrudur Usb de kullanılabilir.

USB'yi taktıktan sonra path seçilirken Usb'ye yönlendirilmeli sadece.. :'(

Geri
Üst Alt