Vites gecis uyarisi

cemoli_52

Üye
İsim
Cem
Arkadaşlar 2014 1.4 tsi golf sahibiyim.araç düz yolda 2000 devirde bir üst vitese gecis uyarisi veriyordu.ancak bir iki haftadir devir saati 2.500 lere ciktiginda vites gecis uyarisi veriyo.sebebi ne olabilir?memleket donusu biraz esya yuklemistim bu etkilemis olabilir mi veya havalarin sogumasi?

Motor kontrol ünitesi, motorun optimum şekilde işletilmesi için gerekli tüm hesaplamaları üstlenir. Toplanan bilgileri kullanarak her sürüş durumu için optimum vites kademesini hesaplar. Araç böylece mümkün olan en iyi işletim noktasında işletilir, yakıt ise en verimli şekilde kullanılır.

Yolun eğimi, araçtaki kişi sayısı ve bagaj yükünüz bu uyarıya birebir etkendir.

@Negatiwe serdar hocam bu kadar az  cümle kullanarak daha güzel anlatılmazdı ,  :'(

@Negatiwe Düşünceniz için çok sağolun Serdar Hocam , hepimizin birbirimize faydası dokunuyor sizin tecrübeleriniz gözardı edilemez şekilde muazzam  , konuyla ilgili bir anımı paylaşmak isterim ,

1999 senesinin Ağustos ayında Şahin bir aracım vardı , araba ile Uludağ'a ilk çıkmamda ciddi derece güç kaybı yaşamıştım , hatta arızalandığını düşünmüştüm , Dağ'da bir gece kaldım , hatta o gece 2 saat arabada arıza kontrolü yaptım birşey bulamadım , Şehir Merkezine döndüğümde araba düzeldi , sonra öğrendim ki , Rakım farklılıkları atmosfer basıncında değişkenlik yaptığından atmosferik arabalarda güç kaybına  , Turbo beslemeli araçlarda ise güç artışına neden oluyormuş. Mesela Rakım artışlarında da bu tip @cemoli_52 Hocamın yaşadığı durumlarla bile karşılaşılabiliyor.  

Değerli arkadaşlar yorumlariniz için çok sağolun.sonuç olarak bir sorun var midir?bunun için servise göstermeye gerek var mi

Değerli arkadaşlar yorumlariniz için çok sağolun.sonuç olarak bir sorun var midir?bunun için servise göstermeye gerek var mi
Bir süre daha kullanın hocam. Hala farklı geliyorsa servise uğrayabilirsiniz. Bence yukarıdaki açıklamalar yeterli olmalı ve sorun yok ;)

Geri
Üst Alt