golf 5 1.6 fsi gösterge sorunu

kannas

Üye
İsim
ÖZKAN
Merhaba benim golfün sıcak havada göstergesi kararıyor.Soğuk havalarda problem yok..Bunun çaresi var mıdır?

golf 5 1.6 fsi  2004 model

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba benim golfün sıcak havada göstergesi kararıyor.Soğuk havalarda problem yok..Bunun çaresi var mıdır?

golf 5 1.6 fsi  2004 model
Öcelikle aramıza hoş geldiniz. Bu sorunun kaynağını bilen arkadaşımız çıkarsa cevap verecektir.

Servise sordunuz mu acaba. Belki de az bir masraf ile çözülebilecek bir sorundur.

servis orjinal parçanın bayağı pahalı olduğunu iletti..Tamiri ile ilgili bilgi vermedi..Telefonla görüştüğümde..Bilgisi olan varsa memnun olurum..

Merhaba , sigorta kutunuzu ve gösterge sigortasının doğru amper olup olmadığının baştan bir kontrol edin derim , yanlış amperde takılmış bir sigorta kendi atamadığı için entegrelerin ısınıp devre dışı kalmasına sebep olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Önceki aracım olan golf5 1.9tdi da gösterge panelini başka bir sebepten dolayı serviste değiştirmiştim. Yaklaşık 1250TL civarı idi. Eğer LCD ekranın kararmasından bahsediyorsanız, bir yerde görmüştüm jettalarda böyle yaşanan bir sılıntıdan bahsediyorlardı. Muhtemelen LCD sıkıntısı olabilir, gösterge paneli tamiri yapan yerlerde sorunu çözeceklerdir. ( kilometreciler yapabilir )

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@kannas Sigorta kutusunun kapağında veya kullanma kılavuzunda  hangi sigortanın kaç amper olması ve görevi yazılıdır , kendinizde bakabilirsiniz.(Jpeg örnektir)

Ekran Alıntısı.JPG

Geri
Üst Alt