Kontak açınca gereksiz uyarı gelmesi

rower

Üye
Merhaba, bugün sabah golf 8 life aracımda kontağı açtım, “lütfen marş sistemini kontrol edin” “lastik basınç hatası” “esc …..” gibi hata yazıları çıktı ve bip bip sesleri geldi.
Aracı çalıştırmadan kontağı kapattım. Kısa süre sonra kontağı tekrar açtığımda, lastik basınç hatası yazısı ve simgesi çıktı ve söndü. Aracı çalıştırdığımda herhangi bir uyarı kalmadı ve gün içerisinde tekrar yaşamadım.

Daha önce karşılaşan oldu mu?

Benim düşüncem; kontağı açtığımızda kısa süreli çıkan sembollere ekstra olarak bunların yazısı da çıktı, kafası karıştı heralde soğuktan felan. Bip bip sesi biraz tedirgin ettirmişti.

Araçta bazen vitesi park moduna aldığımda, ‘lütfen fren pedalına basın’ uyarısı şıkıyor, bazen de çıkmıyor. Bu da onun gibi geldi
Bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum fakat karşılaşan var mı diye merak ettim.

Merhaba, bugün sabah golf 8 life aracımda kontağı açtım, “lütfen marş sistemini kontrol edin” “lastik basınç hatası” “esc …..” gibi hata yazıları çıktı ve bip bip sesleri geldi.
Aracı çalıştırmadan kontağı kapattım. Kısa süre sonra kontağı tekrar açtığımda, lastik basınç hatası yazısı ve simgesi çıktı ve söndü. Aracı çalıştırdığımda herhangi bir uyarı kalmadı ve gün içerisinde tekrar yaşamadım.

Daha önce karşılaşan oldu mu?

Benim düşüncem; kontağı açtığımızda kısa süreli çıkan sembollere ekstra olarak bunların yazısı da çıktı, kafası karıştı heralde soğuktan felan. Bip bip sesi biraz tedirgin ettirmişti.

Araçta bazen vitesi park moduna aldığımda, ‘lütfen fren pedalına basın’ uyarısı şıkıyor, bazen de çıkmıyor. Bu da onun gibi geldi
Bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum fakat karşılaşan var mı diye merak ettim.
"Fren pedalına basın" uyarısı Autohold açıkken çıkıyor. Kapalıyken çıkmıyor.

Diğer probleminiz ise akü kaynaklı. Aracınız 3 yaşını geçtiyse ve birkaç gün çalışmadı ise soğuklardan dolayı yapması normal. Aküyü değiştirmenizi öneririm.

Upvote 0
"Fren pedalına basın" uyarısı Autohold açıkken çıkıyor. Kapalıyken çıkmıyor.

Diğer probleminiz ise akü kaynaklı. Aracınız 3 yaşını geçtiyse ve birkaç gün çalışmadı ise soğuklardan dolayı yapması normal. Aküyü değiştirmenizi öneririm.
Autohold hep açık kullanıyorum, bazen çıkıyor o uyarı, bazen çıkmıyor.

Aracım henüz 6 aylık fakat bu problemle karsılastım. Açıkçası henüz tekrar etmedi bu problem. O yüzden kafaya takmıyorum

Upvote 0
Autohold hep açık kullanıyorum, bazen çıkıyor o uyarı, bazen çıkmıyor.

Aracım henüz 6 aylık fakat bu problemle karsılastım. Açıkçası henüz tekrar etmedi bu problem. O yüzden kafaya takmıyorum
Bende de bir kaç kez oldu. Aynı bunun gibi autohold arızası yazdı. Kontak açıp kapayınca gidiyor. Obd 11 da da bi arıza gözükmüyor.

Upvote 0
Caddy 5 aracımda da bazen böyle gereksiz herşey hataya düşüyor , esc, autohold, park asistanı gibi gibi, aç kapa yapınca geçiyor, akü ile dğeil bence yazılımsal, konuştuğum başka caddy kullanıcısı arkadaşımda aynı problemi yaşıyor ara sıra. OBD ile bakıldığında herhangi sorun yok arkadaşın dediği gibi, güncelleme ile düzelecektir ilerleyen dönemlerde diye düşünüyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt