Hybrid araçlarda egzos muayenesi hk.

Merhaba, Golf 8 e-TSI aracı olanlar ruhsatlarınızı kontrol edin. (P.3) YAKIT CİNSİ bölümünde Benzin-Elektrik yazıyorsa egzoz muayenesinden muafsınız. Boşuna yaptırıp para ödemeyin.

Benimkinde yazıyor kesin mi bilgimi...

IMG_20231220_195522.jpg

Ben de yeni öğrendim 👍

Mild hibrit araç kullanıcısı olarak uygulamayı saçma buluyorum biz de ödemeliyiz hatta bemzin artı elektrik olarak esefle kınıyorum bu para bize haramdır yiyemem en yakın zamanda dağıtacağım şu an kendimi vergi kaçırıyor gibi hissettim

Egzozu olan araca egzos muayenesi muafiyeti. Bir tek TR de olur

Şaka / komedya burda zaten.

Bülent ersoyda gebelik testi (+) raporu verip askerlikten muaf olmuştu 70 lerde........

Bana kalırsa teknik olarak bir hata var gibi.
Hibrit ile hafif hibrit farkı.
Hibrit, elektrikle kalkış yapabiliyor,
Mild hibrit elektrik ile kalkış yapamıyor.(doğru olup olmadığını teyit edebilir misiniz?)

Böyle olunca bu mild olayı durumu değiştirebilir..

Olay kalkış + rölanti salınımından ibaret olsa ???

Ki öyle degil

Egzos muayenesine gittiğimizde fix yapılmasını istedikleri hareket

Abim

3000 dv. sabit gaz ver öyle tut.

Mizah ülkesi...........

Olay kalkış + rölanti salınımından ibaret olsa ???

Ki öyle degil

Egzos muayenesine gittiğimizde fix yapılmasını istedikleri hareket

Abim

3000 dv. sabit gaz ver öyle tut.

Mizah ülkesi...........

Belirli standartları olduğu için ve bu standartları kırpmak aslında durumun özeti.

Bu standartları da biz belirleyemiyoruz.

Emisyon skandalını hepimiz biliyoruz. Neye göre insanları kandırdıkları ortada..

Salınıma göre sıralama; elektrik, hibrit, mild hibrit, akaryakıt..

Hibrit ile mild hibrit egzoz gazı salıyor mu, salıyor..
Hibrit elektrik ile kalkış yapabiliyor mild hibrit yapamıyor diye biliyorum. (Yanlışsam biri ekleyebilir mi?)

En fazla ne zaman salıyor ya da belirlenen standart değer nedir ona göre belirlenir.

Ortalama anlık tüketimine bakarsak mild hibrit bunu karşılamaz. Çünkü elektrikle kalkmıyor.

Son düzenleme:
Belirli standartları olduğu için ve bu standartları kırpmak aslında durumun özeti.

Emisyon skandalını hepimiz biliyoruz. Neye göre insanları kandırdıkları ortada..

Hibrit elektrik ile kalkış yapabiliyor mild hibrit yapamıyor diye biliyorum. (Yanlışsam biri ekleyebilir mi?)

En fazla ne zaman salıyor ya da belirlenen standart değer nedir ona göre belirlenir.

Ortalama anlık tüketimine bakarsak mild hibrit bunu karşılamaz. Çünkü elektrikle kalkmıyor.
Mild hibrit ilk çalışma esnasında ve gerekli koşullar sağlandığında yelken modda aracı kapatıp diğer tüm sistemlere güç sağlamaya devam ediyor fakat hızı sabit tutacak kadar gücü yetmiyor hız düşüyor hafif rampa varsa sürüşe devam edebilirsiniz toyota gibi tam hibrit sistemde yine motor sıcaklığı vs uygun olunca elektrikle yol alınabilir. Mild sistem avrupadaki sıkı emisyon kuralları yüzünden uydurulmuş bir sistem egzoz muayenesiyle alakası yok mild ya da hibrit mantıken hepsinin muayeneye girmesi lazım hatta özel egzoz ölçüm yapan yerlerin kapatılması ve denetimlerin sıkılaştırılması lazım egzoz kokusundan klimayı sirkülasyona almaktan bıktım resmen kara duman ne varsa aracın içinde.

Mild hibrit ilk çalışma esnasında ve gerekli koşullar sağlandığında yelken modda aracı kapatıp diğer tüm sistemlere güç sağlamaya devam ediyor fakat hızı sabit tutacak kadar gücü yetmiyor hız düşüyor hafif rampa varsa sürüşe devam edebilirsiniz toyota gibi tam hibrit sistemde yine motor sıcaklığı vs uygun olunca elektrikle yol alınabilir. Mild sistem avrupadaki sıkı emisyon kuralları yüzünden uydurulmuş bir sistem egzoz muayenesiyle alakası yok mild ya da hibrit mantıken hepsinin muayeneye girmesi lazım hatta özel egzoz ölçüm yapan yerlerin kapatılması ve denetimlerin sıkılaştırılması lazım egzoz kokusundan klimayı sirkülasyona almaktan bıktım resmen kara duman ne varsa aracın içinde.

Ben de bu şekilde düşünüyorum.
Özellikle sıkışık trafikte bir nebze tam hibrit emisyona etki eder. Çünkü kalkışta elektrik ile kalkabilir.
Ancak hafif hibrit olayında sadece duracakken erken kapama ve sürüş esnasında ana motora destek vermek için kullanılıyor.

Bluemotion teknolojinin start stobu ardından mild hibrit. Elbette yakıt tasarrufu az salınım demek ancak çoğunluğun kalkışta olması, bu da şehir içi trafiğinde oluşacak emisyonun fazla olması anlamına geldiği için yapılan bir iyileştirme olarak karşımıza çıkıyor..

Mild hibrit muafsa, start stop olan tüm araçlar da muaf olmalı.

Son düzenleme:

Mild hibrid + hibrid lerden mtv de alınmamalı çevre ödülü mahiyetinde

Bu araçlar motor içinde fotosentez yapıp egzoslarından saf oksijen salıyor ya !?

Geri
Üst Alt