Golf 7 comfortline aracım için otomatik far anahtarı

hakline

Üye
İsim
Yusuf
Araç
golf 7 1.6 tdi
2016 comfortline golf 7 aracıma otomatik far anahtarı taktırmak istiyorum , malum opsiyonlar alınmadığı için araç boş , sorum şu ki direkt far anahtarını değiştirsem olur mu yoksa kablo,sensör vs montaj gerekli mi , bilen değerli forum üyeleri beni aydınlatırsanız çok iyi olur 😇

Direk far anahtarını değiştirmeyle olmaz hocam, satılan ürüne bakarsak orjinal far anahtarı ya da orjinal sensörün yeri de değil. Sensörün yeri dikiz aynasının cama bağlandığı yer ile cam arasındadır. Aracınız Comfortline ise nem sensörü vardır onun yerine far/yağmur sensörü takın maliyeti sayfadakinden çok uzak olmayacaktır.

Hocam far yağmur sensör bağlantısı yapmışken kararan dikiz aynası da takılabilir acaba bunun total maliyeti ne kadar çıkar var mı bir tahmininiz

Kararan dikiz aynası (bağlantı kablo demeti ile beraber) tam çerçevesiz arıyorsanız 5-6k arası sadece o tutuyor. Geriye kalanlarda (sensör, far anahtarı, ara kablolar) montaj kodlama dahil 2.5-3k arası tutuyor. Toplamda 7.5-9k arasına size faturası çıkar

Hocam demekki ürün iyi değil ya hiç bulaşmıyıcam ya da tam girişicem 😂
Auto kısmı fotosele bağlı olarak sürekli farların açık olduğu konumda bekliyor bence, ben de almıştım ama kısa sürede bozuldu. Oem sensör alıp taktım, bir zahmeti yok yarım saat sürmez ama fiyatını bilemem.

Takipteyim bendede comfortline var o sensörü üzerinde olanlar golf 6 için sanırım

Bir kaç yerden fiyat aldım montaj dahil bir yer 12k de dedi biraz tuzlu geldi açıkcası , bir yerde sadece parçalara 4.5k forumdan tuning sayfası olan bir arkadaş galiba ondan alacağım ama dikiz aynasını çerçevesiz istiyorum onu farklı bir yerden alabilirim

bundan kullandım, araçtan inerken far açık uyarısı veriyor.
Benzerini kullanıyorum. Sis farı kademesi olsa da yakmıyor. Eve geliş ve evden ayrılış desteği de olduğundan far açık ötmesi normal kapıları kapatınca susuyor.

Direk far anahtarını değiştirmeyle olmaz hocam, satılan ürüne bakarsak orjinal far anahtarı ya da orjinal sensörün yeri de değil. Sensörün yeri dikiz aynasının cama bağlandığı yer ile cam arasındadır. Aracınız Comfortline ise nem sensörü vardır onun yerine far/yağmur sensörü takın maliyeti sayfadakinden çok uzak olmayacaktır.
Golf 7.5 comfort içinde uyumlumudur acaba..ben alıp taktım fakat kodlama yaparken central elektrik long coding kanalı hepsi 00 çıkıyor..normalmi yoksa hata mı var

Golf 7.5 comfort içinde uyumlumudur acaba..ben alıp taktım fakat kodlama yaparken central elektrik long coding kanalı hepsi 00 çıkıyor..normalmi yoksa hata mı var
Uyumludur yalnız, kodlama kısmında bilgim maalesef yok

Bende de7.5 var bir süredir araştırıyorum. Long coding ten değil de adaptasyon bölümünden yapılması gerektiğiyle ilgili birkaç yerde yazıldığını gördüm.
Bir de klimatronik olduğu için nem sensörü bulunuyor. Bu sebeple nem sensörünü çıkarıp far, yağmur ve nem sensörü özellikli yeni bir sensör takarak mı çözüm buldunuz? Bir de sensörün OEM/ürün kodu varsa paylaşabilir misiniz?

Bende de7.5 var bir süredir araştırıyorum. Long coding ten değil de adaptasyon bölümünden yapılması gerektiğiyle ilgili birkaç yerde yazıldığını gördüm.
Bir de klimatronik olduğu için nem sensörü bulunuyor. Bu sebeple nem sensörünü çıkarıp far, yağmur ve nem sensörü özellikli yeni bir sensör takarak mı çözüm buldunuz? Bir de sensörün OEM/ürün kodu varsa paylaşabilir misiniz?
Henüz çözemedim yeni far anahtarı ve sensör alıp taktım far anahtarın dan bcm ye kablo çektim zaten nem sensöründe kablo vardı... yeni sensörü montaj yapmadan kablo şunu takarak denedimm.adaptasyon bölümünden girip ışık ve yağmur ile ilgili tüm alanları active yaptım yine çalışmadı arastirmadayim

Geri
Üst Alt