Golf 8 Impression Yakıt Tüketim Veri Hatası

ozkan1

Üye
İsim
Ozkan1
Araç
Golf 8
Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç gün önce depoyu doldurdum (menzil 750 km gösteriyordu) o günden bu güne de 210 km yol yapmışım ancak yakıt göstergesi 1 milim kıpırdamadığı gibi menzilde 10'ar 10'ar artıyor.

Normalde menzil artsa da tüketim olduğu için yakıt göstergesinde düşüş olurdu.

Sizce sorun nedir ? benim aklıma ilk gelen depodaki şamandıranın takılmış olabileceği. Ancak nasıl teyit ederim nasıl çözerim bilmiyorum o yüzden kıymetli bilgilerinize ihtiyacım var

Görselleri aşağıya bıraktım

Ekli dosyalar

• kadran.jpeg
    kadran.jpeg
    80.5 KB · Görüntüleme: 34
  • tüketim.jpeg
    tüketim.jpeg
    74.4 KB · Görüntüleme: 31

Benim aracımda da böyle durum oldu bir iki kez. Ben şöyle düşündüm: yakıt alınca son kullanım verisine göre ne kadar yol gidileceğini gösteriyor( şehir içi kullanım olduysa hemen önce, bu değer düşüyor). Sonra daha sakin kullanım olursa ya da uzun yol kullanımı olursa gidilecek yol km si artıyor. 720 iken değer 760-780 km olduğunu gördüm örneğin.

Son düzenleme:
Upvote 0
Bir ek yapacak olursam sizin yol değeri biraz fazla artmış ama resimde görülen yakıt değeri 4.9 olduğu için normal gibi bence.

Upvote 0
Benimde öyle full depo alıyorum 780 km gösteriyor finali 1037 km giderek tamamlıyorum 55 litre ortalama 5 litre
Edit : Ümraniye - Kocaeli dilovasi işe gidiş dönüş

Upvote 0
Benimde öyle full depo alıyorum 780 km gösteriyor finali 1037 km giderek tamamlıyorum 55 litre ortalama 5 litre
Edit : Ümraniye - Kocaeli dilovasi işe gidiş dönüş
Bizim depolar 55 litre alıyor mu ya? Bugün aldım 46 litre civariydi. Acaba sizler, pompa attiktan sonra da agzina kadar doldurtuyor musunuz?

Upvote 0
Benim aracımda da böyle durum oldu bir iki kez. Ben şöyle düşündüm: yakıt alınca son kullanım verisine göre ne kadar yol gidileceğini gösteriyor( şehir içi kullanım olduysa hemen önce, bu değer düşüyor). Sonra daha sakin kullanım olursa ya da uzun yol kullanımı olursa gidilecek yol km si artıyor. 720 iken değer 760-780 km olduğunu gördüm örneğin.
Hocam düşüncenizde haklısınız ancak bu olaylar gerçekleşirken benzin göstergesinde de düşüş meydana gelirdi 10 lt tüketim yapmışım göstergede düşmemiş. beni şaibeye sokan konu o. yoksa dediklerinizde haklısınız

Upvote 0
yazarken aklıma geldi, pompa attıktan sonra doluma devam etmişti o yüzden mi hala düşmedi göstergede. fazla olanı mı yakıyor? ama fazladan 10 lt de alamaz ki. 🤯😫🥴

Upvote 0
depo yarıdaydı 860tl.lik yakıt aldı. ancak pompacının fazladan fişeklemesi bu durumu yaşatmış. Bugün biraz gazladım ve lıkır lıkır düşmeye başladı :D
Düşmese daha iyiydi ama illa düşsün diye uğraşıldı😀
Şaka bir yana arabada bir sorun olmaması iyi. Yeni araba olunca insan her şeyini merak ediyor. Sorun mu var diye düşünüyor.

Upvote 0
Düşmese daha iyiydi ama illa düşsün diye uğraşıldı😀
Şaka bir yana arabada bir sorun olmaması iyi. Yeni araba olunca insan her şeyini merak ediyor. Sorun mu var diye düşünüyor.
aynen hocam, elektronik araba sonuçta. başımıza daha önce saçma sapan bir sürü işler açtığı için bu durumda şaşırtmamıştı beni

mesela geçen hafta çevirmeye girdim camı açıp tepe lambalarını açayım dedim açılmadı. dokunmatik çalışmadı sonra stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeldi

Upvote 0

Geri
Üst Alt