Golf 8 start stop iptali ve vites geçişleri

Fikri

Yeni Üye
Araç
Golf 8 impression
Arkadaşlar merhaba manisadan avvagcomdan bilgi aldım start stop iptal edilebilir diye bu durumla ilgili bilgisi olan varmıdır? Sanırım yazılımla yapıyor yada başka bir şekilde. Bu durumun bir riski olurmu?
Ayrıca araç manual vites geçişlerinde bazen takılma yapıyor özellikle 3 ten 4 e geçerken başına böyle bir durum gelen varmı?

Vites geçişlerinden yana herhangi bir fikrim yok fakat Golf 8'lerde bildiğim kadarıyla Start/Stop iptali switch ile oluyor.
Şunun gibi bir şey.

Upvote 0
Start-stop’u multimediada araç kısmına girerek kapatabilirsiniz. Aracı her çalıştırdığınızda tekrardan aktive olur. Kısayol olarak multimediada üstten kaydırılan ekrana da eklenebilir.

Upvote 0
Start-stop’u multimediada araç kısmına girerek kapatabilirsiniz. Aracı her çalıştırdığınızda tekrardan aktive olur. Kısayol olarak multimediada üstten kaydırılan ekrana da eklenebilir.
Dostum aynen sağol ama ben tamamen demek istedim arkadaş swichle demiş mesela, öyle yaparsak araçta bir sıkıntı olur mu genel olarak buda önemli.

Upvote 0
VAG Kodlama ile yapılabilir diye düşünüyorum. Start stop ayarlarından start stopun devreye girmesi için gerekli minimum motor sıcaklığını yükseltirseniz devreye girmeyecektir.

Upvote 0
Kodlama ile olmadı malesef aküden bir parça sökünce oluyormuş diye duydum en son ama yapmadım şimdilik böyle devam ediyorum

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar
Golf 8 life paket 2 gün önce aldım.
Bundan önce 2017 golf 1.6 TDI DSG kullanıyordum.
Vites geçişlerini bunda net hissediyorum.
Ayrıca fren eskiye göre daha boşluklu gibi.
Özellikle vites geçişleri problem mi yoksa bu araçlarda normal mi?

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar
Golf 8 life paket 2 gün önce aldım.
Bundan önce 2017 golf 1.6 TDI DSG kullanıyordum.
Vites geçişlerini bunda net hissediyorum.
Ayrıca fren eskiye göre daha boşluklu gibi.
Özellikle vites geçişleri problem mi yoksa bu araçlarda normal mi?
Merhaba hocam. 2021 model aracım vites geçişleri d ile kullanırken pürüzsüz. ama s ile gazlayarak gidersem hafiftende olsa hissediyorum. yani özetle sakin seri kullanımda pürüzsüz. ama gazlarsanız tabi daha spor kullanımdan ötürü hissediliyor. ama öle titretme vurma gibi bir his değil.
Fren konusunda da etsi motorla ilgili bir durum bu, frenden enerji geri kazanımı ile 48 volt bataryalar şarj oluyor. haliyle fren yapısı daha önceki kullandığınız araçlara göre daha farklı ama çabuk alışıyorsunuz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt