Sıva boya badana derz dolgu hasar onarımı

Savatage

Uzman Üye

İsim
savatage
Geçenlerde aracımda böyle bir hasar oluştu
Park ederken Bahce duvarına temas oldu. Duvar degilde baska bir aracın kaportasına temas etseydim, bu hasarın hepsi pastayla çıkardı. Ama duvar bicip geciyor kaporta boyasını

Önce Pasta uyguladım ancak ilk resimdeki hasar sabit kaldı . 2 ustaya gösterdim arka kapı kesin 3 parmak üst çizgi hattına kadar boyanır. Ön kapı nazarlık kalsın dediler.

İlk resim pasta uyguladıktan sonra hasarlı durum. Daha da çıkmadı çizikler

Elimde orjinal kodlu tungsten rötüş boyası vardı.

Bu rötüş boyasıyla ince isçilik heleki arka kapı mümkün degil iflah olmazdı

rötüş boyasını kaba baştan savma ev tipi boya badana usulü bastım hasarlı kısmın üzerine (en kalın sulu boya fırcasıyla)

Bu kısım işin sıva kısmı
Amaç tırnak takılan hasarlı kısımlara
Derz dolgu sistemini uygulamaktı.

2. Resim kaba sıva işlemli durum

30 dakika boya hallice kuruduktan sonra İnce pastayla tüm sıvayı kaldırıp temizledim (üstübü ile)

Bu işlemi 30 ar dakika arayla 3 kere tekrar ettim.

Hasarlı tırnak takılan bölgelere 3 kere derz boya uygulamış olduk.

Az hasarlı Ön kapı bittikten sonraki durum 3. Resim.

Ve en son ön + arka kapı bittikten sonraki hal durum son resim.

%100 lük bir hasardan sonra evet %15 bir ofsayt durumu kaldı kabul.

Ama fotolara göre konusursak
Göze batma anlamında hasarlı ilk resim ile son hali sizin göz algınıza bırakıyorum

IMG_20230925_135933.jpg

IMG_20230925_163538.jpg

IMG_20230925_161218.jpg

IMG_20230925_171141.jpg

Geçmiş olsun öncelikle, sonra da elinize sağlık.

O bölge çok gözden uzakta, bende de vardı benzer bir hasar rutuşlamıştım. çoğu zaman unutuyorum. Yıkadıktan sonra silerken eğildiğimde hatırlatıyor kendini sadece.
O yüzden uygulama yeterli ve başarılı olmuş bence 👍

Gecmis olsun ustad

Valla süper toparlamissin
Yaaa benim kafa şöyle hasta??

Ben şimdi bu aracı sanayideki boya kaporta ustasına bıraksam, o gece benim aracın beynini, turbosunu , klima kompresörünü, şarj dinamosunu vsvsvsvs söküp, çıkma hurda arızalı aynı parçalarla degistirirlermi ? Paranoyası var bende.

Deselerki bırak bir gün bedava boyayalım ücret almıycaz. Yine de emanet etmek istemiyorum aracı..

Kendi imkanlarımla bu kadar oldu

Yaaa benim kafa şöyle hasta??

Ben şimdi bu aracı sanayideki boya kaporta ustasına bıraksam, o gece benim aracın beynini, turbosunu , klima kompresörünü, şarj dinamosunu vsvsvsvs söküp, çıkma hurda arızalı aynı parçalarla degistirirlermi ? Paranoyası var bende.

Deselerki bırak bir gün bedava boyayalım ücret almıycaz. Yine de emanet etmek istemiyorum aracı..

Kendi imkanlarımla bu kadar oldu
Hepsini geçtim, usta / kalfa / çırağın bir tur atayım şununla demesi bile zoruma gider.

Bu sebepten arka tamponu boyatamıyorum ben de. Söküp götürsem, trafikte tamponsuz gezen bir araç... Çevirme denk gelirse ne cevap verilir?

Sanayinin içinde kapısız tavansız gezen çok araç gördüm ama denk gelecek ya bizi bulur mutlaka 😀

Geçmiş olsun.

Şöyle oluyor; kendi yaptığınız hasar başkasının vereceği hasardan daha az rahatsız edici bir durum hissi veriyor.

Daha sonra nasıl çözüm olur derken eller sıvanıyor. Durum ortada. Gayet konuyla alakası olmayan birinin yapacağı en iyi sonuç ve çözüm diyebiliriz.

Tabii ki işini usulüyle iyi yapan biri pürüzsüz yapabilir ancak bahsedilen genel usta imajı insanı ben de yapabilirim, olmazsa zaten hasarlı , mal benim, gider daha sonra yaptırırım sıralaması devreye girer.

Golf, insanı meslek sahibi yapar denirdi. Kendi kendimize çözüm olsak yeter..

Geçenlerde aracımda böyle bir hasar oluştu
Park ederken Bahce duvarına temas oldu. Duvar degilde baska bir aracın kaportasına temas etseydim, bu hasarın hepsi pastayla çıkardı. Ama duvar bicip geciyor kaporta boyasını

Önce Pasta uyguladım ancak ilk resimdeki hasar sabit kaldı . 2 ustaya gösterdim arka kapı kesin 3 parmak üst çizgi hattına kadar boyanır. Ön kapı nazarlık kalsın dediler.

İlk resim pasta uyguladıktan sonra hasarlı durum. Daha da çıkmadı çizikler

Elimde orjinal kodlu tungsten rötüş boyası vardı.

Bu rötüş boyasıyla ince isçilik heleki arka kapı mümkün degil iflah olmazdı

rötüş boyasını kaba baştan savma ev tipi boya badana usulü bastım hasarlı kısmın üzerine (en kalın sulu boya fırcasıyla)

Bu kısım işin sıva kısmı
Amaç tırnak takılan hasarlı kısımlara
Derz dolgu sistemini uygulamaktı.

2. Resim kaba sıva işlemli durum

30 dakika boya hallice kuruduktan sonra İnce pastayla tüm sıvayı kaldırıp temizledim (üstübü ile)

Bu işlemi 30 ar dakika arayla 3 kere tekrar ettim.

Hasarlı tırnak takılan bölgelere 3 kere derz boya uygulamış olduk.

Az hasarlı Ön kapı bittikten sonraki durum 3. Resim.

Ve en son ön + arka kapı bittikten sonraki hal durum son resim.

%100 lük bir hasardan sonra evet %15 bir ofsayt durumu kaldı kabul.

Ama fotolara göre konusursak
Göze batma anlamında hasarlı ilk resim ile son hali sizin göz algınıza bırakıyorum

Ekli dosyayı görüntüle 70083

Ekli dosyayı görüntüle 70084

Ekli dosyayı görüntüle 70085

Ekli dosyayı görüntüle 70086

Geçmiş olsun öncelikle.

Olacağı kadar toparlanmış bence . Çelik rötüş uygulaması belki bir nebze daha iyi edebilirdi

Geçmiş olsun öncelikle.

Olacağı kadar toparlanmış bence . Çelik rötüş uygulaması belki bir nebze daha iyi edebilirdi

Az önce Gece karanlığında telefonun feneriyle bakınca da hasar çizgileri sazan gibi gözüküyor. Hani %15 e düsürdük dedim hasarı ama %25-30 a fırladı ışık tutunca

Normal bi ülkede olsaydık
Bu mk7,5 hasar/yara aldı nazar oldu bunu satıp gelecek hafta bi sıfır hata çizik mk8 alıyım derdim...

Az önce Gece karanlığında telefonun feneriyle bakınca da hasar çizgileri sazan gibi gözüküyor. Hani %15 e düsürdük dedim hasarı ama %25-30 a fırladı ışık tutunca

Normal bi ülkede olsaydık
Bu mk7,5 hasar/yara aldı nazar oldu bunu satıp gelecek hafta bi sıfır hata çizik mk8 alıyım derdim...

Bu ihtimalden çok uzağız arada bana da dsg mk8 perileri geliyor sonra türkiyede yaşadığımız geliyor aklıma .

Eğer ışık tutulunca ki hali rahatsız etmeye devam ederse ( göz alışmazsa ), Çelik rötüşü öneririm. Ama boyatma durumunu önermem kesinlikle . Bahsettiğiniz konu (aracın başka bir yerde kalınca parçalarını araklama korkusu) sebebiyle bende başka bir yere araç bırakma konusunda çok yabaniyim keza aynı şekilde ne zaman sanayi ve türevi onarım merkezlerine düştüğümde müşteri aracıyla (hele bir de cafcaflı arabaysa) gezme ve video hikaye çekme amacıyla gezildiklerini görünce-yakınlarımdakiler de dahil- bende bırakmak istemezdim

@Kysr038

Yanlız sanayi ortamları düzenbazlıklarında

Yetkili servislerin de hile hurda katakulli de aşağı kalmayacağı fikrindeyim.

Gecen gün haber linkini eklemiştim

Bmw yetkili servisi sahibi,,, arıcıoglu jant/otomotivin sahibini öldürüyor. (Marttaki seçimlerden önce af çıkacaksa adam öldürmeye engel yok tabi)

Al-sat mafiası DOD dan daha büyük şebeke varmı??

@Kysr038

Yanlız sanayi ortamları düzenbazlıklarında

Yetkili servislerin de hile hurda katakulli de aşağı kalmayacağı fikrindeyim.

Gecen gün haber linkini eklemiştim

Bmw yetkili servisi sahibi,,, arıcıoglu jant/otomotivin sahibini öldürüyor. (Marttaki seçimlerden önce af çıkacaksa adam öldürmeye engel yok tabi)

Al-sat mafiası DOD dan daha büyük şebeke varmı??

Geçenlerde malum mafya 0 araç için +150.000 dod komisyonu istemişti sitede

Geri
Üst Alt