1.0 Tsi Golf sıcak motor şakırtı sesi

Celil

Yeni Üye
İsim
Celil öztürk
Araç
Volkavagen Golf
Merhaba,

Bugün itibarıyla 1.0 tsi 2018 Golf ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracım 42.000 kmde ve orjinal. Aracı aldığımda 50 km civarı kullandıktan sonra motor sıcakken şöför tarafının oradan ciddi bir takırtı sesi fark ettim. Bu ses canımı çok sıktı sebebini araştırdım fakat çok farklı şeyler söylenmiş. Motor kulağı diyen var vestegate mili diyen var kayış diyen var. Sesi video olarak ekleyemiyorum, ilgilenen arkadaşlarla videoyu paylaşabilirim. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

Hayirli olsun hocam

Ayni model ayni km de aracim var

Bendeki sesi wasgate birseyine islem yapilarak sesi azaltti ustam

Basaksehir ikitelli org.sanayide Pars oto fatih usta

Upvote 0
Çok teşekkür ederim. Fatih ustanın numarasını verebilir misiniz?

Upvote 0
Hayirli olsun hocam

Ayni model ayni km de aracim var

Bendeki sesi wasgate birseyine islem yapilarak sesi azaltti ustam

Basaksehir ikitelli org.sanayide Pars oto fatih usta
Hayırlı uğurlu olsun hocam @Celil

Bak senn :) Hiç demiyorsunuz bugün bende arıyorum o ustayı :) :)

Upvote 0
Benim geçmiş konularıma bir göz atını şanzıman takozu olabilir. Benim kırılmıştı değiştirdik.

Upvote 0
wastegate bağlantısından ses gelen arkadaşlar bizim araçlarda genelinde bu bölümden ses gelir bunu kesmek için ufakbir parça var. Bu sac parçayı bağlantı noktasına taktığınızda ses gidiyor. Ben bizim araçlarda var diye biliyordum ancak çıkıp kendi aracıma baktım yokmuş ve o bölümde ilk çalıştırmada deli gibi ses geliyor. Parça isteyen varsa bu linkten alıp kendi kolayca takabilir.
https://tr.aliexpress.com/item/1005...9888882!sea!TR!0!A&curPageLogUid=61BRjzRL55gW

Upvote 0
Sevgili arkadaşlar, 2 tane vw ustasına sordum 1.0 tsi araçlarda duvar kenarına park edilince ve dar sokaklardan geçerken bu seslerin normal olduğunu söylediler.

Upvote 0

Geri
Üst Alt