Hoparlör sorunu

Mustafaaciks

Yeni Üye
İsim
Golf
Araç
Golf
Arkadaşlar golf 7 var arabanın bazen sesi çok yüksek ve güzel bazen ise ortalarda çalışıyor ve ne kadar sesi açsam yükselmiyor az kalıyor
Ama bazen çok yüksek dediğim gibi

Tam olarak şu diyemem.

Ancak, uyandığımızda dinlenmiş olan vücutta duyma seviyesi farklı olabilir. Buna denk gelmiş olabilirsiniz.

Dinlenilen müziğin kalite farkından olabilir.

Bass tiz ayarlarında ise hepsi orta konumda ses seviyesini daha iyi yükseltebilirsiniz. Bass ne kadar yüksek olursa multimedya hoparlör korumak için ya da verebileceği maksimum bass seviyesine yükseldiği için ses ayarını sona dayasanız da orta seviyedeki gibi ses verecektir. Tabii yine müzik dosyası kalitesine göre de değişkenlik gösterebilir.

Bir de araç camları kapalı ve açık fark edebilir.

Hoparlörlerden az ses geldiğini hissettiğinizde her birini ayrı ayrı kontrol edin. Zor ihtimal ancak bunu fark edersiniz zaten.

Hoparlör merkezi kontrol ayarından yönlendirme yapınız. Yani bazen gün içinde sol tarafınızdan yüksek ses almışsanız araç içindeki ses merkezi olduğundan sağ kulağınıza daha yüksek ses alabilirsiniz. Bunu da test edebilmeniz için merkezi, kendi koltuğunuza doğru ayarlarsanız fark edersiniz..

Bunun haricinde aracınızda hıza duyarlı hoparlör sistemi var. Hız arttıkça ses seviyesi arka planda yükselir. Yol sesini bastırmak ya da daha iyi duyabilmek içindir.

Örneğin ben kulaklıkla müzik dinleyip sonra araçta dinlediğimde duyma seviyem azaldığı için araçtaki ses biraz yüzeysel geliyor.

Bana göre yorgun olduğumuzda duyduğumuz ses ile dinlenmiş olduğumuzda duyduğumuz ses farkından böyle hissediyorsunuz. Diğer taraftan da dinlediğiniz müziğin ses kalitesi bass oranı vs. farkından otomatik kontrol edilerek hoparlör koruma ve maksimum en iyi sesi verebileceği noktaya dayanıyor diyebilirim.

Son düzenleme:
Evet bilimsel olarak hepsi doğru fakat dün gece yine kahve içmeye çıktık arkadaşlarla sen mükemmeldi bindik ses az geliyordu ve hepimiz fark ettik 20 dakika uğraştık olmadı bu sesin yüksekliği bazen yüksek bazen az bir temassızlık olabilir mi

Evet bilimsel olarak hepsi doğru fakat dün gece yine kahve içmeye çıktık arkadaşlarla sen mükemmeldi bindik ses az geliyordu ve hepimiz fark ettik 20 dakika uğraştık olmadı bu sesin yüksekliği bazen yüksek bazen az bir temassızlık olabilir mi
Kahve çarpıntı yapmış olabilir..
şaka bi yana temassızlık olabilir elbet yukarıda yazdım, sesin az geldiğini düşündüğünüzde tek tek kontrol edin. Sadece birinde bir problem mi var ya da yok. Bagaj subwoofer varsa onda bir temassızlık olabilir. Ses az geldiğinde, aracın kontağını kapatıp tekrar açarak test ediniz.

Temassızlık olsa, sesi azaltma değil de, direkt olarak ses gelmeme ya da anlık yükselip alçalma olacağını düşünüyorum.

Bu sorunsa ve direkt olarak aynı durumla karşılaşıp, şu şekilde çözdüm diyen biri çıkana kadar en mantıklı olasılıkları cevapları yukarıda verdim.

Son olarak resetleme işlemi yapabilirsiniz. Bunu da , multimedya aç kapa tuşuna basılı tutarak yapabilirsiniz. Düzelebilir. Eğer faydalı olursa buradan bildiriniz.

Son düzenleme:
benim araçta da aynısı oluyor bass la alakalı bir durum bass sona yakın bende bassli müzik geldiğinde hoparlörü koruma amaçlı sesi kısıyor şarkı değiştirip deneme yapin

benim araçta da aynısı oluyor bass la alakalı bir durum bass sona yakın bende bassli müzik geldiğinde hoparlörü koruma amaçlı sesi kısıyor şarkı değiştirip deneme yapin
Aynı şarkıyı bazen yüksek bazen az sesli açıyor hocam

Ses kaynağı nedir, Radyo mu Bluetooth vs nedir ?

Aynı şarkıyı bazen yüksek bazen az sesli açıyor hocam
ayni şarkının aynı yerinde bir yüksek bir alçak sesli mi? çünki sarki içinde bass çıkınca kısıyor sesini şarkıyi baştan tanımadığı için dediğim olay şarkı içinde olan olaylardi ben dikkat etmedim fabrika ayarlarına yükleyip kontrol etmek lazim hatta bende sıfırlayım bi belki bende de oluyordur emin değilim

Golflerde hızlı gittiğinde hoparlör sesini otomatik yükselten, hız düştüğünde ise sesi kısan bir ayar var. Bununla alakalı olabilir mi?

Geri
Üst Alt