Golf 7 ışıklarda araç titriyor

umutkcbl

Üye
Arkadaslar merhaba. Geçtiğimiz günlerde golf 7 aracıma difüzör taktırdım. Egzoz uclarını kestirdim 2 tane egzoz cıkısını asagı dogru verdim. Arkaya siyah piano black difüzör taktım golf 7.5larda olan. Fakat bugun giderken ısıklarda durdum ve araba titredi. Çalışması değişti. Sonra düzeldi. Sonra tekrar yaptı. Ama giderken titremedi hiç. Sadece devir düstüğünde ısıklarda falan titredi. Acaba egzoz uclarını kestirdiğim için mi oldu. Egzoz uclarına kaynakla tekrardan egzozu yaptılar ufak bir tarzda. Neden oldugunu bilen varmı? Egzozdan mıdır yoksa baska br sıkıntı mı vardır. Bilenler ne olur yazabilir mi

Titreme devir dalgalanmasından mı kaynaklanıyor? Rolanti deviriniz stabil mi kalıyor durduğunuzda?

Titreme devir dalgalanmasından mı kaynaklanıyor? Rolanti deviriniz stabil mi kalıyor durduğunuzda?
Evet araba bazen kendini kapatıyor bazen kapatmıyor. Kapatmadıgında bugun baya titredi ama sonra kendi kendine kapattığında titreme olmadı. Araba neye göre kendini kapatıyor onu anlamıyorum. Arabayı 1 saat sürdükten sonra ısıklarda kendi kendine kapatıyor. Ama ilk 1 saat icinde kapatmıyor. Devir sabit kalıyor araba titriyor egzozları kestirdiğim icin mi acaba :(

Hocam benim de 1.4 TSİ aracım var bazen dururken devir 900 ün altına iniyor ve ufak titriyor çözüm bulamadım ama bir sorunda yaratmadı, artık yaşından ve kmsinden dolayı böyle şeyler olabiliyor diye düşünüyorum.

Arkadaslar merhaba. Geçtiğimiz günlerde golf 7 aracıma difüzör taktırdım. Egzoz uclarını kestirdim 2 tane egzoz cıkısını asagı dogru verdim. Arkaya siyah piano black difüzör taktım golf 7.5larda olan. Fakat bugun giderken ısıklarda durdum ve araba titredi. Çalışması değişti. Sonra düzeldi. Sonra tekrar yaptı. Ama giderken titremedi hiç. Sadece devir düstüğünde ısıklarda falan titredi. Acaba egzoz uclarını kestirdiğim için mi oldu. Egzoz uclarına kaynakla tekrardan egzozu yaptılar ufak bir tarzda. Neden oldugunu bilen varmı? Egzozdan mıdır yoksa baska br sıkıntı mı vardır. Bilenler ne olur yazabilir mi
Merhaba, Benim aracımda da aynı sorun var 1.6tdi dsg araç volanttan kaynaklı olduğunu söylüyorlar.

banada enjektörden dolayı oluyodur dediler.

Benim araçta da var uzun zamandır ancak bir sorun yaratacağını düşünmediğim için pek ilgilenmedim. Bir sorun yaratır mı acaba uzun vadede?

Merhaba,golf 7 1.2TSİ aracımda(55.000KM iken 2-3 ay önce) aynı problem vardı.
Önce Bostancı Sanayinde Alman Servis’e gittim,buji/bobin değiştim.Geçer gibi oldu sonra aynısı oldu.
1.Motor Kulağı:1.2-1.4-1.6 her motor seçeneğinde yıldan veya parça kroniğinden kaynaklı Motor Kulağında Boşluk oluyor.Bu da aracı titretiyor doğal olarak.
2.Volan:LUK marka Volan ile değişmeni tavsiye ederim.

Konudan Bağımsız Trigeri de değiştim.(2015 olduğundan değişme gereği duydum,ki açtığımızda çatlamalar mevcuttu.[55.000KM] )
Şu an sıfır titreme var Devir dalgalanma konusunda ise Golf’ün her motor seçeneğinde kronik diyebilirim.

Saygılar.

Çok teşekkürler hocam bakalım şuan ses gitti titreme gitti ama takipteyim. Eğer yaparsa Bostancı yolları gözükecek tekrardan :) Güzel cevabınız icin sağolun

Geri
Üst Alt