Abs Asr ve Direksiyon Işıkları Yandı

jodeykik

Yeni Üye
İsim
Tolga
Araç
Golf 5 1.6 2004
İyi Forumlar.Aracımla işten geldim sıkıntı yoktu park ettim 2 saat sonra bir yere gitmem gerekti aracı çalıştırdım yokuş aşağı saldım araçtan uçak sesi gibi bir uğultu çıkmaya başladığını farkettim.Daha sonra 20 30 km gittikten sonra tekerden şıkırtı sesi geldiğini duydum.ön aks kafalarını ve porya bilyalarını yeni değiştirmiştim.Tekerleri sola cevirip aks çubuğunu ileri geri hareket ettirebildiğimi farkettim. daha sonra abs ve asr ışığı yandı.Aracımı ustaya götürdüklerinde tekerleğin göbeğindeki civatanın yalama olduğunu ve el ile çekildiğinde geldiğini söylemişler.Yeni civata takıldı sorun gitti.Fakat abs ışığım halen yanıyor.Asr ışığım ise araba hareket ettikten 10 15 metre sonra yanıyor.Direksiyon ışığım da yanmaya başladı ama direksiyon da gram sertleşme yok sadece dönüşlerde direksiyon toplamıyor kendini çok yavaş topluyor.Malum ustalara götürmeden sizden fikir almak istedim.Daha önce böyle bir arıza ile karşılaşan veyatta bu konu ile bilgi vermek isteyen kişilerin yardımını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ediyorum.İyi forumlar...

Geri
Üst Alt