Ön yolcu emniyet kemeri ikazı temazsızlık

Golf8m

Üye
İsim
Hakan
Araç
Golf 8
Merhabalar dostlar. 2022 model 1.0 etsi life aracımın ön yolcu emniyet kemeri ikazında temazsızlık var böyle bir sorunu daha önce yaşayan var mı? Bununla birlikte aracımın silecekleri bazen aracı çalıştırırken hafif hareketlenecek gibi tepki veriyor. Son olarak da ön şoför kapısı diğer kapılara göre zor kapanıyor. Pazartesi günü servise gidip bunları kontrol ettireceğim. Şuna da baktırsan iyi olur dediğiniz bir durum var mıdır?

Merhabalar dostlar. 2022 model 1.0 etsi life aracımın ön yolcu emniyet kemeri ikazında temazsızlık var böyle bir sorunu daha önce yaşayan var mı? Bununla birlikte aracımın silecekleri bazen aracı çalıştırırken hafif hareketlenecek gibi tepki veriyor. Son olarak da ön şoför kapısı diğer kapılara göre zor kapanıyor. Pazartesi günü servise gidip bunları kontrol ettireceğim. Şuna da baktırsan iyi olur dediğiniz bir durum var mıdır?
Silecek konusunda aynı durum bende de var sanırım bu genel bir şey emin değilim..

Upvote 0
Golf 7 kullanıyordum onda da vardı. Bunda da yaşayınca kronik galiba dedim :)

Upvote 0
Sileceğin minik hareketlenmesi bir sorundan öte özelliktir. Silecek lastiği bükülü kalmaması için, dikkat ederseniz her seferinde bir öncekinin zıttı yönünde hareket eder :)

Upvote 0
Peki hocam ekranda silecek senkronizasyonu diye bir özellik açılıp kapatılabiliyor o nedir

Upvote 0
Peki hocam ekranda silecek senkronizasyonu diye bir özellik açılıp kapatılabiliyor o nedir
Silecek servis modunu kastediyorsanız; aracınızın silecekleri kapalı konumdayken kaldıramazsınız kaputun altında kalır, o seçeneği aktif hale getirirseniz silecekleriniz yarım konuma gelip duracaktır ve değişim işlemi yapılabilir hale gelecektir

Upvote 0
Hayır hocam senkroniazyon diye bir seçenek var servis modundan hariç

Upvote 0
tekrar merhabalar sorunumu sanırım buldum. Aracımın sağ ön yolcu ağırlık sensöründe algılama sorunu var. Öne doğru eğilince algılıyor normal yaslanınca algılamıyor. Bakalım servis ne diyecek

Upvote 0
Merhaba, aynı sorun R-line aracımda da vardı. Bunu fark ettiğimde, servise gidene kadar güvenlik için sensör ile koltuk arasına yaklaşık 3mm kalınlığında sert sünger yerleştirdim ve sorunu çözdüm. Daha sonra servise gittim ve garantiden sensör değişimi yapıldı. Sensörler arasında boyut farkı var, yenisi daha kalın. Ancak yine de yenisinin üzerine çok ince sünger koymak zorunda kaldım.
Konu güvenlikle ilgili olduğu için geç kalmadan servise gidin ve garantiden değişim isteyin.

Upvote 0

Geri
Üst Alt