Araç arkasında gelen ses

Fredom593

Yeni Üye
İsim
UFUK
Araç
Golf 7 Comfortline DSG
Araç hareket etmezken direksiyonu tam tur çevirdiğinde aracın arka tekerlek kısmından gıcırtı sesi geliyor.El frenini çektiğimde ses kesiliyor normal ayak frenine bastığımda ses devam ediyor.Bunun nedeni ne olabilir ?

Son düzenleme:

Sebebini bilmiyorum fakat bu ses tüm Golf serisinde var bir sorun değil.

Kasislerden geçerkenki burçlardan kaynaklı olan gıcırtı değil hareketsiz halde aracı boşa aldığımda direksiyonu çevirince gıcırtı yok frene basılı tuttuğumda direksiyonu çevirince arka tekerlerden geliyor ses

Salıncaklara balata ve disklere baktırın en iyisi
Kasislerden geçerkenki burçlardan kaynaklı olan gıcırtı değil hareketsiz halde aracı boşa aldığımda direksiyonu çevirince gıcırtı yok frene basılı tuttuğumda direksiyonu çevirince arka tekerlerden geliyor ses

O ses burçlardan gelmiyor. Serviste bunu sormuştum normal demişlerdi oradaki bir kaç golfe daha bakmıştık hatta hepsinde vardı normal bir durum bence. Geçen sene balataları değiştirdim ses hala devam ediyor.

Araç hareket etmezken direksiyonu tam tur çevirdiğinde aracın arka tekerlek kısmından gıcırtı sesi geliyor.El frenini çektiğimde ses kesiliyor normal ayak frenine bastığımda ses devam ediyor.Bunun nedeni ne olabilir ?

Ayak frenine çok daha güçlü basarsanız ses gelmeyecektir.

Balata disk ' i sıkıca tutamadığında, bu şekilde gıcırtı sesi olur.

El freni de disk ' i sıkı tutmamaya başladığında, araca binip inerken araç esnediğinde aynı gıcırtı sesini duyarsınız. Bu durum arka frenleri disk olan araçtada yaşanır, kampana olan araçlarda da yaşanır.

Sorunun ana kaynağı arka balatanın disk i veya kampanayı sıkıca tutamaması. Balata kaçırmasıdır. Balata disk ' i sıktığında , araç esnediğinde, milim milim kayma yaşanırsa, bu ses duyulur.

Balatanın kalitesinden de kaynaklanır, balatanın incelmiş olmasından da kaynaklanır, fren sisteminde hava olup balatalar yeterli güçte diske baskı uygulayamamasından da kaynaklanır.

.

Frene kuvvetli bastığımda ses kesiliyor dediğiniz gibi arka disklerde muhtemelen problem var balataları yeni değiştirmiştim.Teşekkürler

Geri
Üst Alt