Fitpart Marka Amortisör Nasıl ?

emreqoral

Üye
İsim
Emre
Araç
Mk7 - 1.2 - 2016
Merhabalar. Aracımın bir sıkıntısından dolayı sağ ön amortisör değişimi yapmak zorunda kaldım. Fitpart marka amortisör takıldı. Sizce nasıl, Fitpart iyi midir ?

Merhaba amortisörler çift olarak değişmelidir.evet mekanik olarak olsada teknik olarak kesinlikle çift değişmelidir.fakat ülkemizdeki alım gücü zorluğu artık bu tarz masraflardan kaçmaya zorluyor.
Fitpart daha önce hiç kullanmadım.bildiğim kadarıyla yerli üretim ama yanılıyoda olabilirim.
Yerli üretim her parçacıda bulabileceğiniz ve özellikle parçacıların çok iyi bir sorun yaşamıyoruz sürekli veriyoruz diyerek sattığı yerli marka Ayd yi 3 4 kez test ettimişliğim var malesef.
Motor kulağı
Salıncak
Rotil
Salıncak ve rotili takım değiştirdim.sağ taraf 10 ay civarı sol taraf 2 seneye yakın bozulmadan gitti.
Motor kulağı ise 13 14 ay sonunda çöktü,ezilme yaşadı.
Yine yerli üretim yapan maysan amortisör kullandım.4 yıl boyunca sorunsuz kullandım.daha sonra aracı sattım daha kaç sene kullanıldı bilmiyorum.
Şimdi amortisörün ömrümü hissiyatımı önemli buda tartışılır

Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam. Önemli olan ömrü. Hissiyat da önemli tabi ki ama ömrü ve sıkıntı çıkartır mı ilerleyen dönemlerde o önemli. Ondan dolayı sizlere sormak istedim

Geri
Üst Alt