Klimadan gelen ses

Mekin

Üye
İsim
Mekin
Herkese merhaba. Hayırlı günler diliyorum.

AC / klima aktif iken özellikle 1. ve 2. seviyelerde klimadan ses geliyor yani daha belirgin şekilde (motor sesi gibi). Sorunu daha önce yaşamış olan varsa bu konuda desteğe ihtiyacım var. Komprasör maliyeti malum yüksek. Başka birşeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Birde klima kalibrasyonu yaptım sıfırladım ama bir işe yaramadı.

Değerli arkadaşlar sorun komprasörden kaynaklanıyormuş ustanın dediğine göre. O yüzden golf 7 uyumlu klima kompresörü aramaktayım önceliğim çıkma parça. Hatta hem satan hem de takabilecek ustalarımız varsa desteğe ihtiyacım var. Yönlendrebilirseniz sevinirim. Aracım 2016 1.2 tsi

Upvote 0
yenı klıma komp degısıtrdım fıyatı 6500 tl bılgınız olsun

Upvote 0
yenı klıma komp degısıtrdım fıyatı 6500 tl bılgınız olsun
bende değiştirmeden ne yapabilirim derdindeyim fiyatlardan bilgim var üstad o yüzden;
  • Kompresör kasnağı
  • Kompresör mili
  • Kompresör gazı
  • Gaz girişi
  • Piston
  • Valfler ve valf soketler
    bunlara baktırayım diye düşündüm belki komprasör direkt değişmez tamir eden de bulamadım açıkcası. Bilyalar vs bilen bir baksa belki masraf çıkmayacak. Bazen direkt değişecek diyorlar parçalara anlayan birini bulsam göstereceğim.​

Upvote 0
Herkese merhaba. Hayırlı günler diliyorum.

AC / klima aktif iken özellikle 1. ve 2. seviyelerde klimadan ses geliyor yani daha belirgin şekilde (motor sesi gibi). Sorunu daha önce yaşamış olan varsa bu konuda desteğe ihtiyacım var. Komprasör maliyeti malum yüksek. Başka birşeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Birde klima kalibrasyonu yaptım sıfırladım ama bir işe yaramadı.
araç km nedir?

Upvote 0

Geri
Üst Alt