🧿 Golf8 İmpression Ledli Dört Kapı ve Konsol Çıtası Retrofit

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar uzun süredir arayıştaydım...

Aliexprestte led çok düşündüm lakin kapı plastiklerini kesme ekstra işcilik vermek yerine set bulabilirmiyim diye düşünüyordum...

Daha önce keyless parçaları dahil birçok parça aldığım Vossan Berat ile görüşmüştüm ihale ile elli araç aldıklarını içlerinde bir adet golf8 geleceğini ama paketi bilmiyorum demişti...

Dün sabah aradı araç geldi diyerek fotoğrafları attı araç uzun süre dışarda kaldığı için biraz tozlu yolla gelsin dedim...

Saat 13.00 da İstanbula kalkan araca verdi dün akşam 20.00 da teslim aldım...

Bu sabahta temizlik malzemeleri ve bir kaç bakım malzemesi için yamaçlara gittim... Aldığım ürüne bakımı yapıp takacağım...

Montaj her zaman olduğu gibi Ender Elektronik Emre ustamın desteği ile olacak...

İlk etapta yarın mevcutları çıkartıp bunları takacağım çünkü cumartesi günü aracımdan çıkan farları ve kapı döşemlerini Ankaraya yollayacağım ☺️ daha sonra kablo vsvs çekilecek aysonu...

IMG_0421.jpeg
IMG_0418.jpeg
IMG_0417.jpeg
IMG_0416.jpeg
IMG_0415.jpeg
2493d7b8-e633-4057-87da-5e0aef4acee9.jpeg
620f7e6f-e351-4a90-a7f0-1495462ea7cf.jpeg

IMG_0422.jpeg

Son düzenleme:

Abi güle güle kullan on numara alışveriş olmuş kesmeden uğraşmadan bitirmiş olursun montajını.Golf 7-7.5 larda böyle bir imkan olsaydı kesinlikle yapacağım retrofit olurdu zamanında.Kesip biçme durumu uzak tuttu vazgeçirdi.

Abi güle güle kullan on numara alışveriş olmuş kesmeden uğraşmadan bitirmiş olursun montajını.Golf 7-7.5 larda böyle bir imkan olsaydı kesinlikle yapacağım retrofit olurdu zamanında.Kesip biçme durumu uzak tuttu vazgeçirdi.

Sağolasın Can...
Çok iyi denk geldi artık satabilirmiyim:)

Ankara Vossan den son parçamda geldi...
Ledli kapıları alınca konsol çok sırıttı sağolsun araçtan söküp yolladı Berat...

Bu arada eski kapı içlerimde sünger ses izalasyonı vardı maalesef onları çıkartamadım çünkü tamamen yapışmıştı...

Montaj günü yeniden yapacağız...

Perşembe için tamamen hazırız bakalım...

0daa14d9-ecc3-4c54-adea-9bc515eb3d3e.jpeg
IMG_0532.jpeg
IMG_0535.jpeg

Evet arkadaşlar güncel çekeyim almış olduğum ledli kapıların bağlantıları tamamlandı...
Ayrıca yeni kapıda izalasyon yoktu onuda aradan çıkarmış oldum...
Konsol çıtalarıda değiştirildi...
Bir kaç fotoğraf paylaşayım...
Cepteki ledlerin kodlanması gerekiyor Metin beyin acil çıkması gerekiyordu o kaldı...

Artık maxtix far montajında bakacağız...

Bu işlem için Selahattin usta sadece benim araçla ilgilenerek akşam bitirdi çok zor ve zahmetli iş...

🧿

5141D32D-50D0-4F88-BFAD-DD8CC7BC66D9.jpeg
DB258152-6A12-4249-A071-02CA31567920.jpeg
50BB1655-F80E-493D-9F04-09B71D53BE4C.jpeg
1BE60E8A-7BC8-4D47-A517-8CE9F81CC6BC.jpeg
CB624817-1885-46B2-86C2-8F01D174827A.jpeg

sağ üstü alt ayak 29
sol üst alt ayak 13

Son düzenleme:
Manuel kullanıcıların bilgisine...

aşağıdaki ilanda ki aracın parçaları satılıyor benim aldığım ankaradaki çıkmacı en azından iç kapı döşemelerini led düşünen var ise Müslüm ile irtibat kurup takas üstüne para ile kapı iç döşemeleri değiştirebilirsiniz...

Ayrıca keyless modülleri kapı kolları konsol ledi de satılmadı ise alabilirsiniz...

https://shbd.io/s/vClGLYnZ

IMG_2902.jpeg

Kapı döşemeleri tesisatı zahmetli mi? Çok parça sökülmesi gerekiyor mu acaba BCM desteği konusunda siz nasıl yol izlediniz?

Kapı döşemeleri tesisatı zahmetli mi? Çok parça sökülmesi gerekiyor mu acaba BCM desteği konusunda siz nasıl yol izlediniz?

Herşey zahmetli zaten...

Kapılar sökülüyor en başta sonra da tesisata orjinal olarak ilave yapılacak...

Daha önceki konularımda yazdım onlara muhtemelen bakmadın...

golf8 ler de bcm desteği problemi yok...

impression paket aracımı rline gibi yaptık hatta yeri geldi üzerine çıkmış olabiliriz...

Son düzenleme:
Şu kapı döşemelerine heryerde led döşüyorlar. Car sound ambiyans vs. Fakat bu Orjinal kapı ledlerinin takılmasının zor yorumunu pek anlayamadım açıkçası bende. Çok mu zor yoksa riskli mi diğerlerinden farklı olarak? Kapı döşemesi sıfırdan almak çok daha maliyetli olacaktır diye düşünüyorum

Orjinal olmayan setler için kapıdan elektrik almak kolay ancak bu yöntemde her kapıya beyinden hat çekilmesi konusunu merak ettim

Geri
Üst Alt