🧿 Golf8 Koltuk Isıtma Retrofit "Türkiye'de İlk"

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba aracı aldığım zaman yapmış olduğum uygulamalardan birisi olan koltuk ısıtma ile yine bir ilki başarmıştık konu açmamıştım ama belki yapmak isteyen arkadaşlar olabilir bana göre bu araçtaki en zor uygulama...

Neler aldık ne yaptık başlayalım...

Bu arada ben aracı aldığım zaman yaptığım için buradaki rakamlar benim aldığım rakamın x3 olmuş haberiniz olsun...

Ped montaj; Cem Adalı

İklim kontrol ünitesi montajı kablolama kodlama vsvsv

İlkleri adresi;

Ender Elektronik ve Selahattin Ustam...

Ön İki koltuk pedi...

TRY 982.85 5% İndirim | VW Golf için 8 ön koltuk isıtma pedi demeti kabloları 5HG 963 557 5HG 963 555 5HG963557
https://a.aliexpress.com/_EuirZEt

İklim kontrol ünitesi...

TRY 1,474.28 5% İndirim | VW Golf için 8 İklim kontrol ünitesi 5WD 907 007
https://a.aliexpress.com/_EyFGidb

Son düzenleme:

İstanbul da tercih ettiğim tek adres Cem kardeşimin mekanıdır...

Geçmiş yıllarda da bu forumdan çok arkadaşı direksiyon kaplama, koltuk döşeme yada ısıtma pedi montajı için yardımcı oldum her zaman dört dörtlük mü tabi ki hayır bu işi gerçekten yapan bir firmadır...

https://instagram.com/artcarcemadali?igshid=YmMyMTA2M2Y=

IMG_0202.jpeg

5ECBED83-C911-47C1-B995-C1824D115A4D.jpeg

4B0DE8E0-5368-48E0-ACBF-22406FC18FF5.jpeg

66D31A23-3A3E-40D6-8355-E99C2080FEE3.jpeg

Evet malzemelerimiz gelince Cem kardeşim den randevu alıp pedlerin montajını yaptık sistem diğer araçlar olduğu gibi pedi yapıştır bunda hiç sorun yok...

Asıl zorluk diğer montaj ve kodlamalarda...

Son düzenleme:
Evet tüm planlarımı alt üst eden lanet🤭 parça🫣

Evet diğer golf serilerinde ne yapıyorduk öndeki ısıtma özelliği olmayan paneli söküp ısıtma özellikli olanı takıyorduk ve bam bam...

Ama mk8 serilerinde bu maalesef olmuyor...

Günlerce araştırdık kardeşim bu parçanın yeri neresi kabloları sonlandıracağız çünkü bir set kablo sol taraftaki büyük yere takılacak...

f19b6b0f-31c6-4706-ae45-4ceda70637fc.jpeg

Arayan bulur diyerek yola çıktık...

IMG_0207.jpeg

Ve iklim kontrol ünitesinin yerini tespit ettik...

Flaşörün arkasında ve oraya ulaşmak için heryerin sökülmesi gerektiğini anladık vazgeçtik mi hayır devam...

IMG_0208.jpeg

Ve oraya ulaşmak için işaretlediğim alanın komple sökülmesi gerekiyor...

IMG_0209.jpeg

Evet buralar söküldükten sonra baktık parçayı gördük ama el ile ulaşmak çok zor tabi hepimiz şoktayız...

artık dedik ya olacak ya olacak çıkmışız bu yola klima kazanın tam önünde ve konsolun arkasında elime eldiven taktım gere bildiğim kadar gerdim plastik alanı ve Selahattin usta eskie ulaştı 22dk yerinden çıkardık...

Yenin montajı 35dk sürdü...

Diyeceksiniz ki nasıl böyle uzun sürdü basit gözle görülmeden sadece bir el ile yerini tespit edip diğer el ile vida ve soketlerin çılartılması benim yardımın ile iki el girdi bilekler oynamıyor sadece parmaklar mucize gibi..

Kablolar bağlandı kodlamalar bitti ekranı çok şükür bilgiler geldi...
IMG_0210.jpeg

Artık yana yana ısıtıyorum ☺️

Herkese tavsiye ederim ...

Biraz deli olmanız lazım...

Son düzenleme:
@metinkar hocam tebrik ediyorum sizleri büyük maddi emekten çok manevi emek yatıyor. Bende Midline Plus'a ısıtmayı ufaktan parçaları toplayarak yapmaya başlıyorum. BCM değişmesi gerekiyor 7.5'larda 8'lerde sanırım her pakette gelen BCM uyumlu koltuk ısıtmaya öyle mi siz değiştirmediğinize göre

@metinkar hocam tebrik ediyorum sizleri büyük maddi emekten çok manevi emek yatıyor. Bende Midline Plus'a ısıtmayı ufaktan parçaları toplayarak yapmaya başlıyorum. BCM değişmesi gerekiyor 7.5'larda 8'lerde sanırım her pakette gelen BCM uyumlu koltuk ısıtmaya öyle mi siz değiştirmediğinize göre

Teşekkür ederim...

Aslında 2021 yılında parçaları toplarken araç hakkında hiç bilgimiz olmadığı için direk bcm değişir olarak yorum yaptık, hatta ben geri kamerayı taktığım zaman kamera çalışmadı gateway çıkardık high olan taktık kamera çalıştı, sorunum çözüldü zaman geçtikçe onunda çözümü bulundu şuan gateway değişmiyor mesela...

Zaman içinde aracın herşeyi çözüldü şuan mk8 herşey yapılıyor zaten benim yapmadığım bir şey kalmadı:)

Ama ısıtma süper...

Direksiyon ve koltuk isitmaya bayiliyorum. Cokca kullaniyorum. Hayirli olsun abi ☺️

bcm değişmenize gerek yok bu uygulamayı 2021 yılında kendi aracıma yapmıştım mk4 leona artık yeni bcmlerde sadece yazılım ile herşey yapılabiliyor :)

bcm değişmenize gerek yok bu uygulamayı 2021 yılında kendi aracıma yapmıştım mk4 leona artık yeni bcmlerde sadece yazılım ile herşey yapılabiliyor :)
Nasıl yani hocam ? Aracım 2018 model Midline Plus paket golf 7.5 makyajlı kasa ama emin misiniz nasıl oluyor bu işlem bcm değişmeden ?

Sadece yazılım ile olmaz pinler eksik... eskiden sis farları için bcm ye pin çakılıp işlem yapılıyordu koltuk ısıtmada olur mu olmaz mı babana sor bakalım...

bcm kesinlikle high versiyon olmalı...

yeni kasa araçlar icin konusuyorum golf 8 yeni leon mk4 vs.vs.

yeni kasa araçlar icin konusuyorum golf 8 yeni leon mk4 vs.vs.

@efevural3459 yenilerde zaten değişmiyor bunu belirttik daha önce...

Senin etiketleyip cevap verdiğin arkadaşımızın aracı 2018 midline plus değişmemesi gerek yazdın bu nedenle cevap geldi...

@Vagger_Boy kısaca ya oluyorsa pin çaktıracaksın yada sağlıklı kullanmak için ikinci el yada sıfır temin edeceksin bulunması kolay ürün bu arada nette rahat bulabilirsin...

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt