Şarjlı Somun Sıkma Makinesi

İsim
Ozan
Araç
A4 B9 2.0TDI Quattro + Golf 7.5 1.0 TSI DSG Comfortline
bijonları akülü bijon tabancasıyla acabilene helal olsun
3 kurusa satilanlar bir ise yaramayabilir ancak vidalama icin olanlarla bile aciliyor.
su arkadas normal sikilmis bijonlari aciyor: arabam olsa video eklerdim :)
1675541513513.png
hele birde yuksek torklu olanlar var, degil bijon acamayacagi civata yok:
anlik 1600Nm, max 950 Nm torku var :)
1675541729084.png

Bijon açma konusunda ben bagajdaki Bijon anahtarı ile gevşetip (üzerine basarak ağırlığımı veriyorum) bosch ixo minik şarjlı tornavida ile söküyorum. Naçizane en ekonomik ve pratik çözüm :)

3 kurusa satilanlar bir ise yaramayabilir ancak vidalama icin olanlarla bile aciliyor.
Ekli dosyayı görüntüle 63580
Ekli dosyayı görüntüle 63581
Evet marka baba !!! De walt

Özellikle telefonda yeni bir sekme açıp , fiyatına bakmadım
Merak ediyorum tabi ?

Ben +4500 den ihale dip fiyatı tahmin edeyim?

Evet bu marka bijon asar kabul ama

+4500 verdikten sonra

Fiyat / fayda / yıllık ihtiyaç olarak pek bi numarası kalmıyor gibi

Fiyat ? Merak ettim evet

Merak ediyorum tabi ?

+4500 verdikten sonra

Fiyat ? Merak ettim evet
10bin kayme, fantezi ürünü...

Merak ediyorum tabi ?

+4500 verdikten sonra

Fiyat ? Merak ettim evet
siz genel yazinca bende olabilecegini soyledim, sadece dewalt degil einhellde is gorur mesela.
fiyatlari bende merak ettim dewalt akusuz 3200 civarindan basliyor ama vida icin olan modeller turkiye de pek yok galiba, akulu olunca 6500e firliyor, ayri ayri almak daha ucuza gelir sanirim.
einhell 2750ye var akulu, ankarada yasamaya devam etsem (bknz yazlik-kislik degisimini kendi yapan kullanici) 2750ye einhell sirf bijon sokup takmaya alirdim buyuk ihtimalle. zaten hep almak istemistim ama amerikadan alirim diyip ertelemistim.
senede 2 kere de olsa 40 bijon sok tak zor geliyordu.

@Ozan Karsavuran

Einhell evet 2750 ye alsammı dedirtebilir. Ancak gercekten açıyormu / sıkıyor mu
Buna sadece bu forumda alıp test eden kisinin oluruna göre kabullenme yapabilirim (youtubda ki paylaşımlar pek güven vermiyor

Yinede benim barajım 2000 olurdu ....(düzenli hazır jantlı yaz / kıs lastigi evin önünde degisim için )
2000 e açıyorsa tamam , üzeri fiyatlara

Lastik jimnastiği bijon anahtarlı / krikolu hareketler serisi 4 tekere 4 tekrar başlama vaziyeti al !!!

@Ozan Karsavuran

Einhell evet 2750 ye alsammı dedirtebilir. Ancak gercekten açıyormu / sıkıyor mu
Buna sadece bu forumda alıp test eden kisinin oluruna göre kabullenme yapabilirim (youtubda ki paylaşımlar pek güven vermiyor

Yinede benim barajım 2000 olurdu ....(düzenli hazır jantlı yaz / kıs lastigi evin önünde degisim için )
2000 e açıyorsa tamam , üzeri fiyatlara

Lastik jimnastiği bijon anahtarlı / krikolu hareketler serisi 4 tekere 4 tekrar başlama vaziyeti al !!!
youtube videolarina guvenmediginizi soylemissiniz ancak asagidaki kanali yeni takip etmeye basladim, iyi bir kanala benziyor. einhell fiyatina bakarken de videoya denk gelince izledim. aletin fabrika degeri 215Nm, 220Nmye kadar sorunsuz aciyor videoda. VAGin olmasi gereken degeri 120Nm. yani ne yaptigini bilmeyen allah ne verdiyse sikan bir lastikci sikmadiysa rahatca acar. gecenlerde baska bir forumda gordum iyi bir markanin 400 kusur Nm cihazi acamamis, kullanim hatasida olabilir demistim ancak cidden o kadar sikilmista olabilir tabii.
einhell kotu bir marka degil, profesyonel kullanilmadigi surece sorun cikaracagini sanmiyorum.

benim alet edavata ayrica merakim var, amerikada bile indirimde gorunce 270 parca lokma takimi aldim geleli 1 ay olmustu. yalniz gercekten saglam indirim varmis simdi bakinca gordum 110 dolardan 220 dolara cikmis :)
Turkiyede de en son arabali hidrolik kriko ve tork anahtari almistim. 2013-2014 dolaylariydi focusun krikosunu elektrikliye cevirmek icin sarjli matkap almistim. tabii o zamanlar lion piller boyle yaygin degildi, nicd pillerde dayanmiyordu. sirf o yuzden 12V olanlara bakip krikoyu cevirebilecek gucte olani deneyerek bulmus sonrada cakmakliktan calisacak sekilde adaptor yaparak senelerce onunla kaldirip indirdim arabayi :)

bir moderator bu mesajlari ayri bir konu yapsa guzel olur sanki :)

Yaş kemale ermemis ise, bijon anahtarı ve manuel kriko ile lastik değişimi, arabacı adamın 1. Vazifesidir. şahsen iyi bir tork anahtarı alır devam ederim. Elim yağ olur, pis olur , kim uğraşacak diyecek olsam zaten buna vereceğim parayla kac kez ustasına değişim yaptırırım.
Öte yandan, garajim ve liftim olursa, böyle alet edevat dizmek gerekir.
Özetle; maaşını dövizle alıyorsan sorun yok, hersey mantıklı:)

En güçlü ve uzun ömürlü olanlar. Elektrikli modellerdir.

Şarjlı olanların Volt değeri tüksek olanları tercih etmek gerekir.

ama sık kullanılmayan bu tip cihazların bataryaları, 2 - 3 yıl içinde özelliğini yitiriyor ve şarj tutmaz hale geliyor maalesef.

Bu nedenle amatör kullanıcı için şarjlı olanlar pek makbul değil. Uzun ömürlü olmuyor.

https://www.trendyol.com/graizer/al...t-p-245286514?boutiqueId=61&merchantId=207761

m9i0t13.png

https://www.trendyol.com/crown/900w...2-p-347282512?boutiqueId=61&merchantId=112765

Ben bütün araçlarımda, mutlaka yazlık - kışlık ayrı jant kullanırım yıllardır.

Bu güne kadar ne otomatik krikoya ne de somun sökme matkabına ihtiyaç duymadım,

Hidrolik ve kollu krikolar ile bijon anahtarı her zaman yeterli geldi bana.

Çift kriko ile aracın sağ veya sol tarafını kaldırıp, tek seferde ön - arka 2 tekeri birden söker, kaliper ve balataları balata spreyi ile temizler, disk/kampana göbek temizliği yapar, gerekirse ( genelde gerekiyor ) disk göbeklerini ısıya dayanıklı boya ile boyayıp yazlık - kışlık lastik değişimlerini evde kendim gerçekleştiririm.

Hava kompresörü ve dijital hava basma saati yeterli geliyor

[/url]

.

Son düzenleme:
ama sık kullanılmayan bu tip cihazların bataryaları, 2 - 3 yıl içinde özelliğini yitiriyor ve şarj tutmaz hale geliyor maalesef.
lityum piller icin buna katilmiyorum, 2-3 yilda omrunu tuketmesini gectim 2-3 yil sarjini bile koruyabiliyor kaliteli bataryalar.
nicd piller icin haklisiniz tabii.
bataryanin omur haricinde bozulmasi olasi ancak hucre degisimi ile tamir etmek mumkun.
linkini gonderdiginiz urunlerin 88v 5ah olmasi mumkun degil, bu yuzden kalitesiz ve cakma urun sinifina dusuyor otomatik olarak.
18V su an buyuk oranda (nadirde olsa 54v) standart haline geldi guclu cihazlar icin. bunun uzeri kandirmaca.

Bende einhell var aynı o videodakinden. İnanın pratik kuvvetli ama lastikçinin sıktığı bijonu açamıyor maalesef. Ama çok iyi. Çok kuvvetli. Ben 4 sene evvel almıştım. Yüzlerce kere kullandım. Çok işimi gördü. Lastik bijonu için gücü maalesef yetersiz. Tahminen 500 nm üzeri çalışanlar iş görür. Çünkü bir çok lastikçi o kuvvetle sıkıyor bijonlarıı.

Ekli dosyayı görüntüle 63580
Ekli dosyayı görüntüle 63581
Bizim şirkette var kullanıyoruz. "acamayacagi civata yok" demişsiniz o kısmı yanlış. Açamadığını kırıyor bu hayvan cihaz. :)

Geri
Üst Alt