Basınçlı Oto Araç Yıkama Pompası

metinkar

Uzman Üye

İsim
Metin
Araç
Golf8 Life
Merhaba arkadaşlar malümünüz araç yıkama ücretleri tavan yaptı içi dış 100-150 arası rakamlar var... genelde bana lazım olan dış yıkama benzin istasyonlarından sadece su kullanarak kendi aracımı kendim yıkamak istiyorum...

Nette böyle bir şey gördüm aranızda kullanan var mı yani malzemenin içinde sıvı şampuanımı koyacağım o köpük olarak püskürtecek amatör işi kısacası ne dersinisiz kullanan varmı...

Ayrıca şampuan terciğim ne olmalı...

BB431635-142F-4FD0-AD34-6C5EACD4C807.jpeg

bi 5 dk pompaladıktan sonra elinizi basılı tutuyorsunuz pompaladığınız kadarını fışkırtıyor. Oto yıkamalarda yazın sinek kovucu sıvıyı en son aracın marşpiyellerine sıkmıştı lüks bir yıkamada ilk onda görmüştüm. Bu işte en iyisi karcher marka tabi ki ama fiyatları onunda yüksek. Köpük olarakta koch chemie ya da meguari’s öneririm

Merhaba arkadaşlar malümünüz araç yıkama ücretleri tavan yaptı içi dış 100-150 arası rakamlar var... genelde bana lazım olan dış yıkama benzin istasyonlarından sadece su kullanarak kendi aracımı kendim yıkamak istiyorum...

Nette böyle bir şey gördüm aranızda kullanan var mı yani malzemenin içinde sıvı şampuanımı koyacağım o köpük olarak püskürtecek amatör işi kısacası ne dersinisiz kullanan varmı...

Ayrıca şampuan terciğim ne olmalı...

Ekli dosyayı görüntüle 63573
Bu ürünün yorumlarına bakınca hava kaçırma, zayıf püskürtme, sıklıkla kırılma, tamirli ürün gönderimi vb şeyleri görünce ben olsam almazdım dedim.

Üzerindeki bilgi etiketine bakınca sanki bahçe bitkilerini ilaçlamada kullanılan bir ürün gibi geldi.

Bu tarzda olup daha kaliteli ürünler vardır belki onları bulmak gerekebilir.

Aynen bende zaten fotoğrafı örnek olarak ekledim tipi bu olacak ama iş görecek bir marka...

Abi bir haftadir araştırdığım konuda başlık açılmış,
Bu ve buna benzer el pompaları zirai ilaclamada ve detailing sektöründe kullanılıyor. Zirai sektör ürünleri köpük yapmıyor, köpük koysanız da işinize yaramıyor. Detailing sektöründeki ürünlerde ise bilindik 4/5 marka kaliteli is görüyor , pro olarak geciyor ama fiyatlar 500/800 tl arası değişiyor.
En ucuz yerli ürün 200/300 tl . Ucundaki nozl denilen püskürtme aparatlarina birtakim modifikasyonlar yaparak perde köpük püskürtme işlemi elde edilmis. Bu konu ile ilgili youtube kanalları açılarak inceleme videoları yapılmış. Görünce şaşırdım. Kullanan çok, beklentiye göre algılar değişik olabilir tabi.

Son düzenleme:
Paylaştığın ürün işine yaramaz abi, ihtiyacın olan reçeteyi yazıyorum

Altafoam 2000 + Autobrite Magifoam / K2 Pro Bela

Daha iyi bir şey olsun dersen Altafoam 7000

Pc / ps5 / xbox Modern warfare, crysis , wolfenstein
Silahları gibi

Bunlardan pek bi marifet beklememek lazım

Screenshot_2023-02-04-18-21-27-683_com.miui.gallery.jpg

Akülü bijon tabancları var mesela web shoplarda ??

Sazanlayana satıyorlardır ...
bijonları akülü bijon tabancasıyla acabilene helal olsun

Ben de kendi listemi paylaşıyorum, aynı düşünceyle geçen ay topladım ben de alet edevatımı.

Öncelikle ben normal yıkatırken de özellikle ph nötr ve kaliteli ürünler kullanan yerlerde yıkatıyordum o yüzden alışveriş yaparken de ona dikkat ettim o yüzden Valet Pro ürünlerini tercih ettim.

Öncelikle köpük pompası olarak Kwazar Foamer 2L tercih ettim. Çoğu detailing yapan yer bunu kullanıyor. (Dipnot olarak; bu pompayı modifiye ederek kullanıyorlar genelde. Şöyle ki üzerine delik açıp sibop takıyorlar ve şarjlı lastik pomasıyla içine hava basıyorlar bkz:
)

Yıkama eldiveni olarak: Valet Pro Advanced Microfibre Wash Mitt
Kurulama bezi olarak: Valet Drying Cloth Grey
Cam bezi olarak: Valet Pro Glass Cloth ve Würth güderi bez
Köpük olarak: Valet Pro Foamula 1 Ph Nötr Yıkama Köpüğü
Hızlı cila olarak: Valet Pro Citrus Bling Çok Yönlü Hızlı Cila

Bunları satın aldım ve kullanıyorum. Bu ay jant ve iç temizlik için de Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner ve Valet Pro Advanced Interior Cleaner Genel Amaçlı Temizleyici ekleyeceğim.

Alışveriş için de Örs Ticaret'i önerebilirim. Hem fiyat olarak piyasaya göre uygun, hem taksit var hem de sahibi hanımefendi çok ilgili.

Paylaştığın ürün işine yaramaz abi, ihtiyacın olan reçeteyi yazıyorum

Altafoam 2000 + Autobrite Magifoam / K2 Pro Bela

Daha iyi bir şey olsun dersen Altafoam
Paylastigin urunler harika... Ben kova sampuani olarak yuksek konsantreli auto brite purple velvet öneririm. On yikama icin tarim da kullanilan siseler is gorur, cunku on yikamada ürün kopurmese de iş görüyor. Bu arada magifoam kış icin etkili bir on yikama sampuani yani trafik filmi icin bire birdir. Yazlari icin on yikama şampuanı olarak flowey ev13 isimizi görür. @metinkar hocam altafoam 2000 i kova sampuaninda kullanmak istiyorsaniz xaomi gibi hava pompasiyla modifiye ederseniz tadindan yenmez. Hocam mesajini biraz meşgul ettim kusura bakmayin 😀

Ben bu tarz el pompaları hakkında fikir sahibi değilim, ona bir şey diyemeyeceğim ancak şampuan, snow foam, jet seal ürünlerini Auto Glym’den alıyorum ve oldukça memnunum. Yıkama ürünleri için Auto Glym önerebilirim ben.

Eğer eviniz müsaitse mutlaka basınçlı yıkama makinesi de tavsiyemdir. Kesinlikle kendin yıkama konusunda işleri çok değiştirip, kolaylaştırıyor. :)

bu işin iyisi kwazar foamer 2lt olanı dır. 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum

Geri
Üst Alt