U1101 00 Component Protection (Bileşen Koruma) Hatası aldım ilk defa

Tulkas

Üye
İsim
Emre
Hata taraması yaparken ilk kez karşıma çıktı CAN Gateway ve 5F İnformation Elect. bu 2 ayrı modülden. Neyin nesidir ne yapmalı bilen var mı acaba üstadlar yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_20230201_151635.jpg
    IMG_20230201_151635.jpg
    171.7 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_20230201_151621.jpg
    IMG_20230201_151621.jpg
    173.8 KB · Görüntüleme: 39

Aracınızda multimedya değişimi yaptınız sanırım. bileşen koruma devrede. bu durumu çözen firmalar mevcut, retrofit konularını incelerseniz bulursunuz.

konu ile alakalı ross-tech sitesinde infolar mevcut.

https://forums.ross-tech.com/index.php?threads/23409/
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/29797/U1101/053505

incelemenizi öneririm.
Yok hiçbir şey değiştirmedim aracımda, aracımda donanım olarak değiştirdiğim tek şey 2 yıl önce kendim montajladığım yağmur sensörü, başka hiçbir değişiklik yok

Biraz araştırdım multimedya vb parça değişikliği olduğunda bu gerçekleşiyormuş haklısınız ama benim araçta hiç böyle bir değişiklik yapılmadı

Sizin için biraz yabancı forumlarda araştırma yaptım, bu durumu ODIS in çözebileceği yönünde bilgiler mevcut fakat ücretli online işlemler anladığım kadarıyla. Tavsiyem öncelikle servise danışmanız olur. kafanıza yatmazsa ender elektronikle iletişime geçmenizi öneririm.

https://www.golftutkusu.com/topic/1...ofitlere-basliyoruz-tekiz/page/41#post-352803

linkteki konudaki araca yazılımsal donanımsal sağladığı desteğe bakarsak sorununuzu net çözeceklerdir diye düşünüyorum

Aracınızın orjinal teybi olduğuna eminmisiniz? Bu hata sadece teyp değiştiğinde çıkar, normalde teyp crackli değilse bileşen koruma devrede iken ekranda da bu yazı çıkar ve ses alamazsınız teyp'den. Ses alıyorsanız hatanın herhangi bir önemi yok. Orjinal teybi olduğuna eminseniz servis kaldırır hatayı, orjinal değil ise kaldırmaya kalkarsanız ve aracınızda orjinalde şase de olmayan bir özellik açık ise teyp'de bu özelliği kaybedersiniz, bluetooth gibi örneğin.

Aracınızın orjinal teybi olduğuna eminmisiniz? Bu hata sadece teyp değiştiğinde çıkar, normalde teyp crackli değilse bileşen koruma devrede iken ekranda da bu yazı çıkar ve ses alamazsınız teyp'den. Ses alıyorsanız hatanın herhangi bir önemi yok. Orjinal teybi olduğuna eminseniz servis kaldırır hatayı, orjinal değil ise kaldırmaya kalkarsanız ve aracınızda orjinalde şase de olmayan bir özellik açık ise teyp'de bu özelliği kaybedersiniz, bluetooth gibi örneğin.
Hocam kesinlikle teyp orjinal 2 yıldan fazladır araç bende ve 2 yıldır vcds ile basit kodlamalar yapıyorum hata tarama vs şeyler, bugün uzun yol yaptıktan sonra öylesine hata tarama yaptım laptop araçta diye ve tesadüfen bu hata kodu çıktı karşıma. Benim illa servise mi gitmem lazım bunun için? Teybi denemedim doğrusu yarın dikkatlice deneyeceğim teybi ekranı bakalım ama bence teypte de bir sorun yok aktif kullanıyorum çünkü müzik sürüş bilgileri gibi şeyler için

Yani bu hata öyle görünüyor ki durup dururken hiç sebep yokken çıktı karşıma enteresan bir olay benim açımdan gerçekten

Odis var ise uzaktan bağlantı ile bileşen koruması hatasını kaldırabilirim. Fakat cem hocamın dediği gibi unite orjinal değilse orjinale döndürmüş oluruz stok özelliklere dönecektir.

Odis var ise uzaktan bağlantı ile bileşen koruması hatasını kaldırabilirim. Fakat cem hocamın dediği gibi unite orjinal değilse orjinale döndürmüş oluruz stok özelliklere dönecektir.
Odis yok vcds var elimde sadece malesef, eğer illa bunu düzeltmemiz lazım diyorsanız mecburen yakınlarda odisi olan bir yere uğrayacağım oraya danışırım onlar yardımcı olamazlarsa yapamazlarsa bilemiyorum hocam🤦🏻‍♂️

Vcds ile hataları silmeyi deneyeceğim önce bakalım tekrar gelecek mi

Radyo multimedya herşeyi denedim normal çalışıyor herşey, bir anormallik de yok teybimde hiçbir yerde

Bu şekilde araç kullanmanın bir sakıncası var mı bunu da merak ediyorum

Hiçbir sakıncası yok kullanmanın,

Teyp'den ses geliyorsa zaten hata pasif de olabilir. Odis'de görürsün ancak hata pasif durumda mı, silince geri gelmezse zaten pasif anlık bş hata olmuş demektir.

Dün hataları sildim tekrar çıkmamasını umuyorum bir süre sonra tekrar bakarım inşallah dediğin gibidir hocam teşekkür ederim

Geri
Üst Alt